Seminer Memlekette Alinabilecek Mi?

Çevrimdışı isikayhan

• Moderatör
  • 12.944
  • 13.412
  • 12.944
  • 13.412
# 21 May 2024 07:44:22
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
ilçe secimi var zaten
Aynı il seçilmez şeklinde yorum okudum.

İlgili başvuru yerinde farklı ilde seçilmesi gerekiyor diye yazıyor. Ama aynı ili farklı bir ilçesinin seçilmesi engellenmemiş. Yani bir açık bırakılmış:

“BAŞVURU BİLGİLERİ (Not: Kadronuzun bulunduğu ilin dışında bir ilde mesleki çalışma yapmak istiyorsanız doldurunuz. Lütfen kadronuzun bulunduğu il/ilçeyi seçmeyiniz.)”

Çevrimdışı baştürk

• Tecrübeli Üye
  • 458
  • 836
  • 3. Sınıf Öğretmeni
  • 458
  • 836
  • 3. Sınıf Öğretmeni
# 21 May 2024 19:27:31
mebbiste nerden giriyoruz başvuru için arkadaşlar

Çevrimdışı Bayramd77

• Tecrübeli Üye
  • 308
  • 413
  • 308
  • 413
# 21 May 2024 19:50:56
mebbiste nerden giriyoruz başvuru için arkadaşlar
şuradan hocam

Çevrimdışı veysel7

• Çalışkan Üye
  • 87
  • 40
  • 87
  • 40
# 21 May 2024 19:54:08
Ben de aynı sorunu yaşıyorum. Eski mebbis şifremi kaybetmiştim. Şimdi giriş yapamıyorum. E-Devlet'ten giriyordum hep. Kaldım böyle şimdi. Bilen arkadaşlar bize yardımcı olabiliriz mi?
okula dileke yazıp numara almanız gerekiyor hocam. İdareciniz biliyordur

Çevrimdışı veysel7

• Çalışkan Üye
  • 87
  • 40
  • 87
  • 40
# 21 May 2024 19:56:48
Değerli arkadaşlar ben MEBBİS ve e okul gibi sayfalara e devlet sifremle giriyorum. Bu veri toplama bölümüne girince mebbbis şifresi istiyor. Şifremi unuttum. Şifre değiştir bölümünde ise eski şifreyi istiyor Ne yapabilirim acaba?
hocam okulunuza dilekçe yazıp bir numara veriyorlar. İdareciniz halleder

Çevrimdışı UFUK5

• Tecrübeli Üye
  • 459
  • 1.964
  • 459
  • 1.964
# 21 May 2024 20:17:19
İyi akşamlar. Semineri il dışında almak için başvuru yapsam. Seminer zamanı o ile gitmeyip kendi okulumda seminere katılabilir miyim ? Bilgisi ilan var mı?

Çevrimdışı abatitus

• Tecrübeli Üye
  • 215
  • 274
  • 215
  • 274
# 21 May 2024 21:02:46
İyi akşamlar. Semineri il dışında almak için başvuru yapsam. Seminer zamanı o ile gitmeyip kendi okulumda seminere katılabilir miyim ? Bilgisi ilan var mı?
çoğu öğretmenin aklında bu bilinmez soru

Çevrimdışı suleyman45

• Bilge Meclis Üyesi
  • 16.333
  • 26.772
  • 3. Sınıf Öğretmeni
  • 16.333
  • 26.772
  • 3. Sınıf Öğretmeni
# 21 May 2024 21:04:04

Kendi okulunuzda yapmanın bir sakıncası olmaz hocam.

Çevrimdışı muratxx1988

• Uzman Üye
  • 1.379
  • 587
  • 1.379
  • 587
# 21 May 2024 21:25:16
Ben de aynı sorunu yaşıyorum. Eski mebbis şifremi kaybetmiştim. Şimdi giriş yapamıyorum. E-Devlet'ten giriyordum hep. Kaldım böyle şimdi. Bilen arkadaşlar bize yardımcı olabiliriz mi?
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] buradan bilgileri girerek idareciye gerek kalmadan rahatlıkla yeni sifrenizi oluşturabilirsiniz.

Çevrimdışı pedagogy

• Tecrübeli Üye
  • 212
  • 426
  • 212
  • 426
# 21 May 2024 21:30:20
Peki arkadaşlar aynı ilde başka ilçede seminere katılabilme hakkımız var mı?

Çevrimdışı isikayhan

• Moderatör
  • 12.944
  • 13.412
  • 12.944
  • 13.412
# 21 May 2024 22:43:02
YAZ DÖNEMİ MESLEKİ ÇALIŞMA PROGRAMI

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı sene sonu mesleki çalışmaları eğitim kurumlarında yüz yüze olacak
şekilde planlanmıştır. Öğretmenlerimiz talepte bulunmaları hâlinde görev yaptıkları ilin dışında istedikleri
il/ilçede görev yaptıkları kurum türü ve kademesine uygun eğitim kurumlarında mesleki çalışmalara
katılabileceklerdir.
Mesleki çalışma döneminde öğretmenlerimizin Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Öğretim
Programlarını incelemeleri beklenmektedir. Geliştirilen öğretim programlarının “ortak metin” bölümü tüm
öğretmenlerimizce, alana özgü hazırlanan öğretim programları ise ilgili alan öğretmenlerince incelenecektir.
Alanında program değişikliği olmayan öğretmenler, “ortak metin” bölümüne ilişkin değerlendirmelerini
tamamladıktan sonra mesleki çalışmalarını okul/kurum müdürlüklerince yapılacak planlama doğrultusunda
ekli programa göre sürdüreceklerdir.
Bu çerçevede;
• Eğitim kurumu yöneticileri, öğretmenlerimizi mesleki çalışmalar konusunda bilgilendirecek ve
görev yaptığı ilin dışında mesleki çalışmalara katılacakların taleplerini alıp il/ilçe millî eğitim
müdürlüklerine bilgi vereceklerdir.
• Bulundukları ilin dışında mesleki çalışmalara katılacak öğretmenlerimiz, mesleki çalışmaya
katılacağı il/ilçe bilgilerini 20 Mayıs -2 Haziran 2024 tarihleri arasında veri.meb.gov.tr adresinde
yayımlanacak forma işleyeceklerdir.
• İl/ilçe millî eğitim müdürlükleri kendilerinin sorumluluk alanında mesleki çalışma yapmak isteyen
öğretmenlerimizin taleplerini 3-5 Haziran 2024 tarihlerinde MEBBİS modülü üzerinden alacaklar
ve mesleki çalışmanın yapılacağı okul/kurum ve çalışmaya katılacak öğretmenlerin planlamasını
(il dışından gelecek öğretmenlerin mesleki çalışmaya katılacağı okulun belirlenmesinde
öğretmenin görev yaptığı eğitim kurumu ile aynı kademe ve derecede olmasına dikkat ederek) en
geç 15 Haziran 2024 tarihine kadar sonuçlandırıp duyuracaklardır.
• Mesleki çalışma döneminde okul öncesi ve sınıf öğretmenleri mesleki çalışmalarını görev
yaptıkları ya da ilişkilendirildikleri okullarda zümreler hâlinde yapacaklardır. Ancak il dışı
talepleri nedeniyle öğretmen sayısı 5’in altında kalan veya toplam sayısı 5’in altında olan eğitim
kurumlarındaki öğretmenler mesleki çalışmalarını il/ilçe millî eğitim müdürlükleri tarafından
yapılacak planlama doğrultusunda farklı okul/kurumlarda gerçekleştirebileceklerdir.
• Alanında program değişikliği olan diğer alan öğretmenleri mesleki çalışmalarını eğitim bölgesi
düzeyinde veya il/ilçe millî eğitim müdürlükleri tarafından yapılacak planlama doğrultusunda
belirlenecek eğitim kurumlarında zümreler bazında yapacaklardır.
• Mesleki çalışmalar kapsamında bir araya gelen öğretmenler değerlendirmelerini, Ek-1 v e Ek-2
formda belirtilen açıklamalar çerçevesinde yapacaklardır.
• Kurban Bayramı sonrası 20-21 Haziran 2024 tarihlerinde çalışanların idari izinli sayılmaları
durumunda alanında program değişikliği olan öğretmenlerimiz Ek-1 formda belirtilen çalışmaları
24-25 Haziran 2024 tarihlerinde, Ek-2 formda belirtilen çalışmaları ise 26-27 Haziran 2024
tarihlerinde 2 gün olacak şekilde yapacaklardır.
• Alanında öğretim programı değişikliği olmayan öğretmenlerimiz ise idari izin verilmesi
durumunda Ek-1 form çalışmalarını 24-25 Haziran 2024 tarihlerinde, genel müdürlükler bazında
kendilerine verilen konularda yapacakları çalışmaları ise 26-27 Haziran 2024 tarihlerinde 2 gün
olacak şekilde yapacaklardır.
• Görev yaptığı okul dışında mesleki çalışmasını tamamlayan öğretmenlerin mesleki çalışmaya
katılım durumları kadrolarının bulunduğu okula yazılı olarak bildirilecektir.

Ekler:
HAZİRAN 2024 DÖNEMİ MESLEKİ ÇALIŞMA PROGRAMI
TÜRKİYE YÜZYILI MAARİF MODELİ ORTAK METNİ İNCELEME FORMU EK-1
TÜRKİYE YÜZYILI MAARİF MODELİ ÖĞRETİM PROGRAMI İNCELEME FORMU EK-2

Çevrimdışı züleyha11

• Uzman Üye
  • 1.704
  • 18.212
  • Matematik Öğretmeni
  • 1.704
  • 18.212
  • Matematik Öğretmeni
# 21 May 2024 22:53:41
Peki arkadaşlar aynı ilde başka ilçede seminere katılabilme hakkımız var mı?
Sistemde kayıt açık. Ben aynı il farklı ilçe için başvuru yaptım.

Çevrimdışı ayshee

• Tecrübeli Üye
  • 986
  • 1.426
  • 986
  • 1.426
# 21 May 2024 23:32:27
Arkadaşlar şimdi ben diyelim il dışından kendi ilcemi seçtim Kendi köyümde olacağım bayramda. İlçemiz çok büyük hangi okula gideceğim peki? Nasıl olacak

Çevrimdışı isikayhan

• Moderatör
  • 12.944
  • 13.412
  • 12.944
  • 13.412
# 21 May 2024 23:39:49
Arkadaşlar şimdi ben diyelim il dışından kendi ilcemi seçtim Kendi köyümde olacağım bayramda. İlçemiz çok büyük hangi okula gideceğim peki? Nasıl olacak

Üstteki mesajımda ayrıntılı yazısı var

Çevrimdışı askan4040

• Uzman Üye
  • 1.013
  • 1.587
  • 1.013
  • 1.587
# 22 May 2024 00:06:15
İyi akşamlar arkadaşlar. Şimdi diyelim ben bir ilin A ilcesindeyim. Semineri aynı ilin merkez ilçesinde alabilir miyim?

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK