Rotasyon Tekrar Gündemde

Çevrimdışı 01hunter

• Tecrübeli Üye
  • 326
  • 2.621
  • Müdür Yardımcısı
  • 326
  • 2.621
  • Müdür Yardımcısı
# 15 May 2024 13:02:33
Rotasyon gelecekse şimdiden haber verilmeli. Gecikirse, okul açılmaya yakın veli ve öğretmenlerin iki ayağı bir pabuca girer.

Çevrimdışı fuat222

• Uzman Üye
  • 5.039
  • 2.983
  • Lise Branş Öğrt.
  • 5.039
  • 2.983
  • Lise Branş Öğrt.
# 15 May 2024 13:10:20
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Hocam ortaokuldaki öğretmenim şu anda hala aynı okulda görev yapıyor benim yaşım 36, varın gerisini siz düşünün.  Desteklenen şey tam olarak bu. "Rotasyon gelmemeli diyenler tamamen kendini düşünüyordur" demem hakaretmiş bazılarına göre. Kendisini düşünmüyordur da kimi düşünüyordur? Başka sebep ne olabilir? Bir öğretmen 20 yıldan fazla aynı okulda ne maksatla görev yapar soruyorum.
Hocam insanın kendisini düşünmesini egoistlik olarak adlandirabilirsiniz ama tabi ki kendisini düşünecek. Kötü birsey değil bu. Kimse kimsenin babasının oğlu değil.

Çevrimdışı zamir84

• Çalışkan Üye
  • 71
  • 79
  • 71
  • 79
# 15 May 2024 13:44:14
Rotasyon gelecekse şimdiden haber verilmeli. Gecikirse, okul açılmaya yakın veli ve öğretmenlerin iki ayağı bir pabuca girer.
Olursa bu sene geçerli olmaz zaten seneye geçerli olur

Çevrimdışı mavim1

• Aktif Üye
  • **
  • 26
  • 62
  • 26
  • 62
# 15 May 2024 14:07:48
Adaleti istemeyen sadece kendini düşünen ogretmen olamaz .öğrencilere doğruluk adalet veremez.
Yaptıgı haksızlığı her insan gibi mutlaka görür ama iş işten geçmiş olur.

Çevrimiçi Şevkiyat

• Tecrübeli Üye
  • 727
  • 488
  • 727
  • 488
# 15 May 2024 14:18:21
il içi il dışı ve özür grubu atmalarından sonra temmuz ayı gibi yapılabilir daha çok vakit var

Çevrimiçi Şevkiyat

• Tecrübeli Üye
  • 727
  • 488
  • 727
  • 488
# 15 May 2024 14:24:47
Öğretmenlerin aynı eğitim kurumunda azami çalışma süresi
MADDE 48 – (1) Öğretmenler, aynı eğitim kurumunda adaylık dâhil toplamda en fazla (Değişik
ibare:RG-4/7/2015-29406) 12 yıl görev yapabilir.
(2) Aynı eğitim kurumunda yer değiştirme yapılacak yılın 30 Eylül tarihi itibarıyla
toplam (Değişik ibare:RG-4/7/2015-29406) 12 yıl görev yapan öğretmenlerin atamaları, yapılacak
duyuru üzerine ders yılının sona erdiği tarihten itibaren en fazla iki ay içinde, coğrafi durum ve ulaşım
şartları göz önünde bulundurularak valiliklerce belirlenen ilçe gruplarında olmak üzere alanlarında
öğretmen ihtiyacı bulunan eğitim kurumlarına tercihleri doğrultusunda hizmet puanı üstünlüğüne göre
yapılır. Tercihlerine atanamayanlar ile tercih yapmayanların atamaları ise aynı eğitim kurumundaki görev
süresi en fazla olandan başlamak üzere alanlarında öğretmen ihtiyacı bulunan ilçe gruplarındaki eğitim
kurumlarına valiliklerce resen yapılır.
(3) Duyuruda; alanlar itibarıyla boş öğretmen kadroları, bu madde kapsamında ataması
yapılacaklardan boşalacak muhtemel öğretmen kadroları, başvurunun yapılma şekli, başvuru yeri ve
süresi ile diğer hususlara yer verilir.
(4) Bu maddeye göre yapılacak atamalarda, öğretmenlere en fazla 40 eğitim kurumu tercih
etme hakkı verilir.
(5) Bu madde kapsamında yer değiştirecek öğretmenlerin hizmet puanlarının hesabında
başvuru tarihinin son günü dikkate alınır.
(6) (Değişik ibare:RG-4/7/2015-29406) 12 yıllık görev süresinin hesabına; aynı eğitim
kurumunda ikinci görev kapsamında yönetici olarak geçen görev süreleri hariç olmak üzere yıllık izin,
hastalık izni, vekâlet, geçici görev ve benzeri nedenlerle fiilen yapılmayan öğretmenlik görevleri de dâhil
edilir.
(7) Adı değişen, dönüşen veya birleştirilen eğitim kurumlarında geçen sürelerin tamamı (Değişik
ibare:RG-4/7/2015-29406) 12 yıllık görev süresinin hesabında birlikte dikkate alınır.
(8) Spor liselerinin beden eğitimi ve güzel sanatlar liselerinin müzik ve görsel sanatlar/resim
öğretmenliklerine ilgili mevzuatı uyarınca sınavla atanmış olanlardan aynı eğitim kurumunda (Değişik
ibare:RG-4/7/2015-29406) 12 yıllık görev süresini dolduranların başka eğitim kurumuna atamaları, aynı
kapsamda bulunan eğitim kurumları ile sınırlı olarak yapılır.
(9) Birleştirilmiş sınıf uygulaması yapılan eğitim kurumlarında görev yapanlar hariç olmak üzere
alanı sınıf öğretmeni olan öğretmenlerden ara sınıflarda görev yapmakta iken aynı eğitim
kurumunda (Değişik ibare:RG-4/7/2015-29406) 12 yıllık görev süresini dolduranların başka eğitim
kurumuna atamaları, aynı sınıf ve şubeyle devam etmeleri şartıyla 4 üncü sınıfı okuttukları ders yılının
sona erdiği tarih itibarıyla yapılır.
(10) Kadrolarının olduğu ilçe gruplarında bulunan eğitim kurumlarında alanlarında norm kadro
açığı bulunmayan öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri, aynı kapsamdaki bir sonraki atama dönemine
kadar ertelenir.
(11) Bu madde hükümleri, terör eylemleri etkisi ve sebebiyle şehit olan veya çalışamayacak
derecede malul olan ya da malul olup da çalışabilir durumda olan kamu görevlileri ile er ve erbaşların
öğretmen olan eş ve çocukları ile anne, baba ve kardeşleri; engelli öğretmenler; engellilik durumuna bağlı
yer değişikliği yapanlardan bu durumları devam eden öğretmenler ve özel eğitim kurumlarında görev
yapan öğretmenler hakkında uygulanmaz

Çevrimiçi Şevkiyat

• Tecrübeli Üye
  • 727
  • 488
  • 727
  • 488
# 15 May 2024 14:26:18
Rotasyon halihazırda zaten mevcut. Kanunun çıkmasına gerek yok. Sadece uygulanmıyordu.
12 yıllık olana rotasyon var...

Çevrimdışı Baydur

• Aktif Üye
  • **
  • 494
  • 607
  • 494
  • 607
# 15 May 2024 14:32:56
Bu şekilde rotasyon olmaz hocam.Ben aynı ilçede 3 okul değiştim.Beni tutup şehrimde hangi ilçede çalışmadım buraya sistem otomatik göndermeli.

Çevrimiçi Şevkiyat

• Tecrübeli Üye
  • 727
  • 488
  • 727
  • 488
# 15 May 2024 14:36:38
Bu şekilde rotasyon olmaz hocam.Ben aynı ilçede 3 okul değiştim.Beni tutup şehrimde hangi ilçede çalışmadım buraya sistem otomatik göndermeli.
Bakalım nasıl olacak hocam. Hayırlısı olsun hepimiz için inşaallah...

Çevrimdışı hamurcu38

• Tecrübeli Üye
  • 344
  • 836
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • 344
  • 836
  • 2. Sınıf Öğretmeni
# 15 May 2024 15:49:12
Sanırım rotasyon olsun diyenler her gün zorlukla okuluna ulaşanlar..emin olun yolun başındaysanız,rotasyon olsa da siz merkeze gelemezsiniz..puan üstünlüğü diye bir gerçek var ortada..şu anda uzun yıllardır merkezde diye gözünüze batan o ögretmenler de bir zamanlar sizin gibi zor şartlarda çalıştı..onları da pat diye getirip merkeze koymadılar..rotasyon olsun mu olmasın mı konusunda kararsızım açıkçası..yüksek puanlılar merkezin A okulundan,B okuluna geçer sadece başka bir işe yarayacağını düşünmüyorum..bir de bana garip gelen bir şey var..örnek veriyorum, İstanbul sular idaresinde işe başlayan bir memur orada emekli olana kadar çalışıyor ve bu kimseyi rahatsız etmiyor..ama bir öğretmen uzun yıllar aynı okulda çalışınca göze batıyor..halbuki ögrencisi,velisi sürekli değişiyor ama orada olması nahoş karşılanıyor..bu da ilginç bence..kişisel düşüncemi paylaştım sadece..amacım kimseyle polemiğe girmek değil..ben rotasyon faydası konusunda kararsız olanlardanım..

Çevrimdışı gunmetgunduz

• Tecrübeli Üye
  • 554
  • 622
  • 554
  • 622
# 15 May 2024 16:30:46
Sanırım rotasyon olsun diyenler her gün zorlukla okuluna ulaşanlar..emin olun yolun başındaysanız,rotasyon olsa da siz merkeze gelemezsiniz..puan üstünlüğü diye bir gerçek var ortada..şu anda uzun yıllardır merkezde diye gözünüze batan o ögretmenler de bir zamanlar sizin gibi zor şartlarda çalıştı..onları da pat diye getirip merkeze koymadılar..rotasyon olsun mu olmasın mı konusunda kararsızım açıkçası..yüksek puanlılar merkezin A okulundan,B okuluna geçer sadece başka bir işe yarayacağını düşünmüyorum..bir de bana garip gelen bir şey var..örnek veriyorum, İstanbul sular idaresinde işe başlayan bir memur orada emekli olana kadar çalışıyor ve bu kimseyi rahatsız etmiyor..ama bir öğretmen uzun yıllar aynı okulda çalışınca göze batıyor..halbuki ögrencisi,velisi sürekli değişiyor ama orada olması nahoş karşılanıyor..bu da ilginç bence..kişisel düşüncemi paylaştım sadece..amacım kimseyle polemiğe girmek değil..ben rotasyon faydası konusunda kararsız olanlardanım..
Sanırım 2013 2015 yıllarında özür grubu atamalarında il ilçe emri yerine direk normları okullara ilişkilendirdiler.üstüne zorunlu hizmet affı çıkardılar. Okullardan emekli olanın yada tayin olanın yerine o düşük puanlılar norma girdi. Yıllardır köylerde çalışıp 500lü puanda olanlar Malesef yer değiştiremiyorlar hiçbir şekilde. Düğme baştan yanlış iliklendi Malesef.

Çevrimdışı mosit

• Uzman Üye
  • 2.905
  • 13.300
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 2.905
  • 13.300
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 15 May 2024 16:39:45
Dürüstlüğün olmadığı yerde kişiden kişiye göre değişmeyen kanunların olmazsa rotasyon değil ne getirirsen getir bir arpa boyu yol alamazsın.

Çevrimdışı Baydur

• Aktif Üye
  • **
  • 494
  • 607
  • 494
  • 607
# 15 May 2024 16:45:20
Bunlar hedef saptirma.Su anda öğretmenin gündeminde yaz tatili var, bayram var, Eylüle dönüşte bir sürü alacağı şey var bu yüzden ek dersler artmalı, meslek kanunu ile maaşı artmalı.Dikkat farklı bir yöne çekiliyor.Rotasyon bizim işimiz 450 puanla nereye gideceğim elbetteki yandaki okula.

Çevrimdışı kartal3x

• Çalışkan Üye
  • 53
  • 86
  • 53
  • 86
# 15 May 2024 16:55:08
Rotasyona hayır.

Çevrimdışı celil65

• Uzman Üye
  • 1.567
  • 4.608
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 1.567
  • 4.608
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 15 May 2024 17:01:25
Evet hocam duruyordu, ben 2009-2012 yıllarında ordaydım ya siz
İlk görev yerimdi. 1986-1989 yılları arasında. Okullar yakılınca oradan Yüksekova'ya geçtik [linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] hocam.

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK