Rotasyon Tekrar Gündemde

Çevrimdışı KERAMOSLU

• Üye
  • *
  • 4
  • 6
  • 4
  • 6
# 16 May 2024 23:41:36
İyi akşamlar.
Rotasyon konusunda herkes kendince haklı. Buna da hak veriyorum.
Bana göre de olmalı.
Ben yıllarca köylerde çalıştım.
Şimdi anı olarak kaldı.
Haksızlıklar yapıldı mı,  yapıldı...
Bir gurup arkadaş, çocuk okutuyorum, yerleştik gibi bir çok şey söylemiş.
Çok haklısınız. Devlet bize polisler veya askeriye gibi uygulama yapmadı.
Birden olmadı yıllardır dillendiriliyordu..
Öyle arkadaşlar vardı, Ankara'nin ilerisini bilmiyor.
Oda haklı. Sınava girdim, atandım diyor..
Ben göreve başladığım zamanlardan beri rotasyonu savundum. yine de rotasyonu destekleyen arkadaşları destekliyorum.
Diğer arkadaşlarında görüşlerine saygı duyarım.

Çevrimdışı ölecek adam

• Uzman Üye
  • 2.983
  • 987
  • 2.983
  • 987
# 16 May 2024 23:51:17
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
İyi akşamlar.
Rotasyon konusunda herkes kendince haklı. Buna da hak veriyorum.
Bana göre de olmalı.
Ben yıllarca köylerde çalıştım.
Şimdi anı olarak kaldı.
Haksızlıklar yapıldı mı,  yapıldı...
Bir gurup arkadaş, çocuk okutuyorum, yerleştik gibi bir çok şey söylemiş.
Çok haklısınız. Devlet bize polisler veya askeriye gibi uygulama yapmadı.
Birden olmadı yıllardır dillendiriliyordu..
Öyle arkadaşlar vardı, Ankara'nin ilerisini bilmiyor.
Oda haklı. Sınava girdim, atandım diyor..
Ben göreve başladığım zamanlardan beri rotasyonu savundum. yine de rotasyonu destekleyen arkadaşları destekliyorum.
Diğer arkadaşlarında görüşlerine saygı duyarım.

Bu üslup çok güzel. Bizim gibi düşünmeyen insanlara ve görüşlerine keşke hepimiz bu şekilde saygılı davranılabilsek.

Çevrimdışı KERAMOSLU

• Üye
  • *
  • 4
  • 6
  • 4
  • 6
# 16 May 2024 23:56:24
Hocam anlatsak film olur. :)

Çevrimdışı davlumbaz

• Moderatör
  • 4.860
  • 7.437
  • 4.860
  • 7.437
# 17 May 2024 01:23:46
Aslında bizde de idareciler gibi hizmet puanına göre kendi okulunu tercih edip uzatma sağlansa? Süresi dolmuş olan tüm öğretmenler eğitim bölgesindeki bütün okulları isteklerine göre sıralasa, kendi okullarını da yazabilseler, tayin isteyecek herkesin kadroları boşmuş gibi atama yapılsa. İl içi il dışı aynı zamanda tayin olsa. Puan üstünlüğüne göre il içinden de il dışından da yerleşilebilse. Kafamdaki sistem bu şekilde. Mesela senelerdir köyde çalışan, yoldan dolayı kimsenin tercih etmediği okullarda kalmak isteyen arkadaşlarım var. Merkezde 20-30 puanla eş durumundan en iyi okullara emeklilerin yerine görevlendirilen arkadaşlarım da. İlçedeki norm fazlası olanlar da herhangi bir sebepten derse giremeyen izinli, raporlu vb. arkadaşların yerine eğitim bölgesi dışına çıkmadan görevlendirilse. Bir haftalık da olur, iki üç aylık da. Hem rotasyon olur hem de puanı yüksek olup istediği şehre gidemeyenlere yer açılır.

Çevrimdışı TheMustt

• Tecrübeli Üye
  • 71
  • 300
  • 71
  • 300
# 17 May 2024 07:59:08
Rotasyon bekleyen meslektaşım, sizce bunlar sizi çok mu düşünüyor, sizleri dert edinip hadi bunların sorunlarını çözelim mi diyorlar sanıyorsunuz.
O merkez dediğiniz yerlerde çalışan meslektaşlarınız rotasyon sebebiyle o okulu boşaltınca sizi mi atayacaklar sanıyorsunuz.
Rotasyon olduktan sonra boşalan merkez okullarda onun bunun yeğeni ücretli öğretmen, çarşaf çarşaf ilçe milli eğitimlerce verilen torpilli öğretmen listesinde olanları görünce aaaa biz böyle olsun dememiştik demeyin. Çünkü kimsenin umrunda değilsiniz sizin arkanızda sadece o düşman bellediğiniz meslektaşlarınız duracaktır. Bu bir tuzaktır puan üstünlüğüne son verecekler.

Çevrimdışı BGE

• Tecrübeli Üye
  • 749
  • 605
  • 749
  • 605
# 17 May 2024 08:27:42
bazı arkadaslar vergi dairesini örnek veriyor.at ile eşek kıyaslanmaz değil mi?her mahallede vergi dairesi mi var? her köyde kaymakamlık mı var? ama okul her mahallede var her nüfusu olan köyde var.orada ki arkadaslar merkeze gelmeye hakkı yok mu diyorum?benim tuzum kuru ben mesleğimin 3. yılında bulunduğum ilçenin en merkezi okuluna atandım öyle bir derdim yok yani.ayrıca doğu görevi affına da karsıyım. af falan olmamalı idi.doğuda çalışan arkadaslar iyice orada çakılı kaldı çok üzüldüm.bu konuda da tuzum kuru atandıktan bir yıl sonra bize de af çıkmıştı yararlanmıştım ama karşı idim.hala karşıyım.doğu görevi affı yanlış bir olay.rotasyon da gelmeli.

Çevrimdışı filiz_07

• Uzman Üye
  • 2.024
  • 5.769
  • 2.024
  • 5.769
# 17 May 2024 08:33:49
yusuf tekinin kararlarimizi öğretmenlere sorarak onlardan fikir alarak karar aliyoruz

Çevrimdışı TheMustt

• Tecrübeli Üye
  • 71
  • 300
  • 71
  • 300
# 17 May 2024 08:34:45
bazı arkadaslar vergi dairesini örnek veriyor.at ile eşek kıyaslanmaz değil mi?her mahallede vergi dairesi mi var? her köyde kaymakamlık mı var? ama okul her mahallede var her nüfusu olan köyde var.orada ki arkadaslar merkeze gelmeye hakkı yok mu diyorum?benim tuzum kuru ben mesleğimin 3. yılında bulunduğum ilçenin en merkezi okuluna atandım öyle bir derdim yok yani.ayrıca doğu görevi affına da karsıyım. af falan olmamalı idi.doğuda çalışan arkadaslar iyice orada çakılı kaldı çok üzüldüm.bu konuda da tuzum kuru atandıktan bir yıl sonra bize de af çıkmıştı yararlanmıştım ama karşı idim.hala karşıyım.doğu görevi affı yanlış bir olay.rotasyon da gelmeli.
At ile eşek kelimesi hoş olmadı ama neyse. O dediğiniz kurumlardaki memurlar zaten hep merkezde çalıştılar asıl onlar rotasyonu hak ediyor. Sizin meslektaşlarınız yıllarca köylerde kalıp merkeze gelenler hadi bir daha kendine okul bul diye zorlama yanlıştır. Bence tüm doğu affına uğrayan, eşine SSK primi yatırıp eş durumu isteyen, sahte evlilik yapan, eğitim özrü ile birkaç ay yada yılda şehirlere gidenleri tekrar doğu görevi gelmeli. Rotasyon mu istiyorsunuz alın size hakkaniyet içeren rotasyon.

Çevrimdışı Hüzün

• Tecrübeli Üye
  • 748
  • 3.646
  • 748
  • 3.646
# 17 May 2024 08:41:25
yusuf tekinin kararlarimizi öğretmenlere sorarak onlardan fikir alarak karar aliyoruz

Acaba kendisi, bir yasa ile bir gecede kendisini  DEKAN yapan, üç gün sonra o yasa kaldıranların fkrinimi alıyor?  Düşünmeden edemiyor insan..

Çevrimdışı TheMustt

• Tecrübeli Üye
  • 71
  • 300
  • 71
  • 300
# 17 May 2024 09:02:24
Dün işte bu yüzden şöyle demiştim, hiçbir yerde dile getirilmeyen bir konu niçin burada anket konusu oluyor. Çünkü bakan bey burayı onlardan fikir aldık demek için gösterecek.

Çevrimdışı soundtrack

• Tecrübeli Üye
  • 495
  • 184
  • 495
  • 184
# 17 May 2024 10:29:49
Ankete baktığmızda öğretmenlerin yarısı Rotasyonu istemiyor.O zaman zorlamak ne kadar doğru?!!
Rotasyon gelecek. Üzülecek hiçbir şey yok bunda.

Çevrimdışı hsynmmrt

• Tecrübeli Üye
  • 496
  • 1.091
  • 496
  • 1.091
# 17 May 2024 10:43:05
Rotasyon bekleyen meslektaşım, sizce bunlar sizi çok mu düşünüyor, sizleri dert edinip hadi bunların sorunlarını çözelim mi diyorlar sanıyorsunuz.
O merkez dediğiniz yerlerde çalışan meslektaşlarınız rotasyon sebebiyle o okulu boşaltınca sizi mi atayacaklar sanıyorsunuz.
Rotasyon olduktan sonra boşalan merkez okullarda onun bunun yeğeni ücretli öğretmen, çarşaf çarşaf ilçe milli eğitimlerce verilen torpilli öğretmen listesinde olanları görünce aaaa biz böyle olsun dememiştik demeyin. Çünkü kimsenin umrunda değilsiniz sizin arkanızda sadece o düşman bellediğiniz meslektaşlarınız duracaktır. Bu bir tuzaktır puan üstünlüğüne son verecekler.
Aynen katılıyorum hocam. Çalıştığım Ankara merkezdeki okulda 20 civarında açık var, il içine 2 kontenjan verilmiş. İl dışına da hadi 3-4 tane açsın. Gerisi torpilli, hakkaniyetsiz yollarla gelecekler için. Bu hakkaniyetsizler üstelik gelip çalışmıyor görevlendirme ile daha merkezi okullara gidiyor.

Çevrimdışı TheMustt

• Tecrübeli Üye
  • 71
  • 300
  • 71
  • 300
# 17 May 2024 11:06:22
Aynen katılıyorum hocam. Çalıştığım Ankara merkezdeki okulda 20 civarında açık var, il içine 2 kontenjan verilmiş. İl dışına da hadi 3-4 tane açsın. Gerisi torpilli, hakkaniyetsiz yollarla gelecekler için. Bu hakkaniyetsizler üstelik gelip çalışmıyor görevlendirme ile daha merkezi okullara gidiyor.
Aynen öyle öğretmenim. Bizimkiler de sanıyor ki bize rotasyon olursa açacaklar. Okulları kamplaştırma projesi bu. Her sendika her dayısı olanın isim listeleri hazırlanacak. Asla bizim için iyi olacak birşeyi getirmezler. Bu bir kandırmacadır.

Çevrimdışı Baydur

• Aktif Üye
  • **
  • 438
  • 528
  • 438
  • 528
# 17 May 2024 11:31:42
Gelmez hocam.Arkadasim foto grafik öğretmeni.Ayni okulda 17.senesini çalışıyor.Bunun branşı her ilçede yok.Devlet baba memurun giyim ceklerini bile kesti her ilçe yada köyüne nasıl 3-4 bin yolluk verecek?

Çevrimdışı KERAMOSLU

• Üye
  • *
  • 4
  • 6
  • 4
  • 6
# 17 May 2024 12:14:59
Fikirlerinize katılıyorum.
Bana göre olayın altında çok başka şeyler var ve çıkacak.

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK