Rotasyon Tekrar Gündemde

Çevrimdışı derty12

• Tecrübeli Üye
  • 567
  • 558
  • 567
  • 558
# 27 May 2024 11:47:46
Rotasyon istemeyenler sebebini yazabilir mi, eleştiri değil merak ediyorum.. Mesela okulumuzdan biri evi okulun yanından aldım o yüzden diyor,bu sebep biraz saçma mesela...

Çevrimdışı Şevkiyat

• Tecrübeli Üye
  • 740
  • 500
  • 740
  • 500
# 27 May 2024 11:48:42
Rotasyon er ya da geç olacak...

Çevrimdışı Ceyhunmirza1

• Üyeliği İptal Edildi
  • 47
  • 71
  • 47
  • 71
# 27 May 2024 11:52:05
rotasyon hakkımız söke söke alırız...havasını sevdigim.. cenk havası:)

Çevrimdışı hakanline51

• Tecrübeli Üye
  • 141
  • 282
  • 141
  • 282
# 27 May 2024 12:24:21
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
rotasyon hakkımız söke söke alırız...havasını sevdigim.. cenk havası:)
Rotasyona Hayır

Çevrimdışı Şevkiyat

• Tecrübeli Üye
  • 740
  • 500
  • 740
  • 500
# 27 May 2024 12:29:54
Rotasyondan kaçış yok arkadaşlar. Hazırlıklı olalım. Gidebileceğiniz okulları araştıralım...

Çevrimdışı kutlu11

• Uzman Üye
  • 853
  • 1.622
  • 853
  • 1.622
# 27 May 2024 12:47:13
Rotasyondan kaçış yok arkadaşlar. Hazırlıklı olalım. Gidebileceğiniz okulları araştıralım...
hele gelsin .573 puanım varmış.en yakın okula giderim.
ammaaaaa bu faydası olmayacak rotasyonu can hıraş destekleyen arkadaşlar şehirlerdeki binlece norm kadro fazlasına,kısa süre idareci olup merkeze yerleştirilenlere ,hiç bir şey bulunmayınca özel bürolarda görevlendirilenlere gerçekten itiraz edebiliyormusunuz?
ve onlarla yer değiştirebileceğinize inanıyormusunuz?
yapılacaksa il dışı yada bölge içi  olsun .o zaman gerçek öğretmen haraketliliği olur.emekli sayısı artar .

Çevrimdışı toprakana

• Tecrübeli Üye
  • 574
  • 1.224
  • 574
  • 1.224
# 27 May 2024 13:02:57
Rotasyon istemeyenler sebebini yazabilir mi, eleştiri değil merak ediyorum.. Mesela okulumuzdan biri evi okulun yanından aldım o yüzden diyor,bu sebep biraz saçma mesela...
Rotasyon eşdeğer puanlı öğretmenlerin yer değiştirmesi ile sonuçlanacak bu bağlamda iddia edildiği gibi köyden şehir merkezine atanma işi olmayacak , öte yandan okulu sahiplenme ve otorite kurma meselesi dolanıyor dillerde amaç bu öğretmenleri dağıtmak ise bu da çözüm değil çünkü bu karakter meselesi huzur bozan insan heryerde huzur bozar bu da gitti, amaç emekliliğe yönlendirmek ise kimse bu nedenle emekli de olmayacak bu kadar sorunun içinde çalışan insan sırf rotasyon geldi diye emekli olur mu iki sokak aşağıdaki okula geçer devam eder 500 lü puanlarla , değişiklik iyidir diye savunuluyor kime göre iyi bu da göreceli ,eş durumundan düşük puanlılar merkeze atanıyor gerekçesine gelince onların yine merkez okullarda çalışması için birçok yöntem  var, bunlar bazıları kısaca hiçbir amaca hizmet etmeyen bu sistem için neden birçok insanın huzuru kaçsın, en çok dile getirilen okuldaki guruplasma sahiplenme duygusu bir kişilik meselesi uzun süre çalışma meselesi değil bu insanlar gittiği yere o karakteri de götürür sorunuzun bendeki yanıtı bu , şahsen buna inandığım için  rotasyona karşıyım saygılar

Çevrimdışı RakiSeda

• Tecrübeli Üye
  • 312
  • 118
  • Okul Müdürü
  • 312
  • 118
  • Okul Müdürü
# 27 May 2024 13:06:21
Rotasyon uygulanmalı ve eksik yönleri geliştirilerek devam etmeli. 12 yıl zaten epey uzun bir süre.

Çevrimdışı hsynmmrt

• Tecrübeli Üye
  • 500
  • 1.098
  • 500
  • 1.098
# 27 May 2024 13:09:07
Rotasyon olsun-olmasın, bunu tartışalım ama gördüğüm kadarıyla OMK ile ilgili bir bilgi yok. Ne getirecek, ne götürecek bilmiyoruz. Bu kadar gizlendigine göre yine çok şeyler kaybedeceğiz gibi. Yıllar önce de torba yasa diye neye evet dediğimizi bilmeden referandumla çoğu hakkımızdan olmuştuk.

Çevrimdışı Ceyhunmirza1

• Üyeliği İptal Edildi
  • 47
  • 71
  • 47
  • 71
# 27 May 2024 13:12:47
rotasyon olmasada rotasyon olsun derdiniz.... net

Çevrimdışı Şevkiyat

• Tecrübeli Üye
  • 740
  • 500
  • 740
  • 500
# 27 May 2024 13:13:35
Rotasyon olsun-olmasın, bunu tartışalım ama gördüğüm kadarıyla OMK ile ilgili bir bilgi yok. Ne getirecek, ne götürecek bilmiyoruz. Bu kadar gizlendigine göre yine çok şeyler kaybedeceğiz gibi. Yıllar önce de torba yasa diye neye evet dediğimizi bilmeden referandumla çoğu hakkımızdan olmuştuk.
çok doğru hocam. Bu kadar saklanması hiç de hayra alamet değil. Lehimize çok az şey olacak gibi.
Bir an evvel açıklansa da herkes önünü görse...

Çevrimdışı Ceyhunmirza1

• Üyeliği İptal Edildi
  • 47
  • 71
  • 47
  • 71
# 27 May 2024 13:20:59
rotasyon tek defaya mahsus olmamalı.....

Çevrimdışı niluferr

• Tecrübeli Üye
  • 767
  • 681
  • 767
  • 681
# 27 May 2024 13:22:59
Rotasyon eşdeğer puanlı öğretmenlerin yer değiştirmesi ile sonuçlanacak bu bağlamda iddia edildiği gibi köyden şehir merkezine atanma işi olmayacak , öte yandan okulu sahiplenme ve otorite kurma meselesi dolanıyor dillerde amaç bu öğretmenleri dağıtmak ise bu da çözüm değil çünkü bu karakter meselesi huzur bozan insan heryerde huzur bozar bu da gitti, amaç emekliliğe yönlendirmek ise kimse bu nedenle emekli de olmayacak bu kadar sorunun içinde çalışan insan sırf rotasyon geldi diye emekli olur mu iki sokak aşağıdaki okula geçer devam eder 500 lü puanlarla , değişiklik iyidir diye savunuluyor kime göre iyi bu da göreceli ,eş durumundan düşük puanlılar merkeze atanıyor gerekçesine gelince onların yine merkez okullarda çalışması için birçok yöntem  var, bunlar bazıları kısaca hiçbir amaca hizmet etmeyen bu sistem için neden birçok insanın huzuru kaçsın, en çok dile getirilen okuldaki guruplasma sahiplenme duygusu bir kişilik meselesi uzun süre çalışma meselesi değil bu insanlar gittiği yere o karakteri de götürür sorunuzun bendeki yanıtı bu , şahsen buna inandığım için  rotasyona karşıyım saygılar
Hocam okullarda kurum kulturu olsun diye yok piknik, yok yemek, yok bilmem ne organize edin diye soylenip durur yukarilardan. Ee simdi de kurum kulturu olmasin diye mi ugrasilacak? Hic anlam veremiyorum gercekten.

Çevrimdışı niluferr

• Tecrübeli Üye
  • 767
  • 681
  • 767
  • 681
# 27 May 2024 13:24:43
Gonulsuzsem beni alip bakan yapsalar, orda da mutlu olmam. Benim sebebim bu. Ben zaten nerdeyse her sene okul degistiren biriyim. Ama tamamen kendi tercihlerim ve istegimle oluyor bu. Zorlamaya karsiyim.

Çevrimdışı niluferr

• Tecrübeli Üye
  • 767
  • 681
  • 767
  • 681
# 27 May 2024 13:29:37
yeri iyi olanlar kıpraşıyor rotasyon çıkmasın diye....:))
Ilceye en uzak okuldayim. 6nin 2sindeyim. Bu okula geleli 6 ay oldu.Rotasyona karsiyim.

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK