Rotasyon Tekrar Gündemde

Çevrimdışı Şevkiyat

• Tecrübeli Üye
  • 740
  • 500
  • 740
  • 500
# 27 May 2024 15:38:49
Rotasyon şart şapşart hem de...

Çevrimdışı hakanline51

• Tecrübeli Üye
  • 141
  • 282
  • 141
  • 282
# 27 May 2024 15:54:30
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
bu eş durumunu avantaja çevirenler var... istedigi gibi en iyi okula bi bakıyosun cuuk gitmiş....yok yok rotasyon gelsin...çogunun tahtı sallanacak... sallansın bre:)
Ne kadar kin biriktirmişşiniz pes yani!!

Çevrimdışı Antimat

• Tecrübeli Üye
  • 382
  • 240
  • 382
  • 240
# 27 May 2024 15:57:22
Nabi avcı zamanında yapmadılar ama şimdi yapmalarının amacı emekli sayısını artırmak. O zaman yeni göreve başlayan öğretmen ile emekli öğretmen maaşı hemen hemen aynıydı işlerine gelmedi çift maaştan dolayı. Şu an ise emekli maaşı+ yeni atama maaşı ( akademide 23 bin olacak deniyor ) şu an görevde olan emekliliği gelmiş öğretmenin maaşı kadar 1 taşla iki kuş anlayacağınız. 1 çalışan yerine 1 çalışan 1 emekli iki kişiye maaş. Uzman öğretmenlik,başöğretmenlik  , seyyanen zam gibi durumlardan dolayı maaş yarıya düştüğü için çoğu öğretmen ya da idareci haklı olarak emekli olmuyor ciddi farklar var çünkü maaşlar arasında ek dersi saymıyorum bile. 61 doğumlu öğretmenimiz emekli olmucam dedi yaş haddinden emekliliği bekleyeceğim dedi çoğunluğu da öyle 65 yaşı bekliyor ve 60 yaş üstü öğretmenlerimiz ne kadar deneyimli olsalar da enerji ve sabırları yaşları gereği düşük kalıyor. İstisnalar vardır ama bu biyolojik bir şey sonuçta. Öğretmenlik için 65 değil 60 yaş sınır olmalı.

Çevrimdışı eraegtm

• Bilge Meclis Üyesi
  • 6.641
  • 29.491
  • 6.641
  • 29.491
# 27 May 2024 15:59:41
Bir kurbağa sever olarak diyorum ki bir kaç lokal olay değil...zengin muhitler,güzel okullar zaptedilmiş,ülkenin bütün kalaleri fethedilmis ve bütün tersanelerine girilmiş....varoşlarda birazda bu iyi yerlerdeki öğretmenlerin görev yapmasının neresi kötü...tedbili mekanda ferahlık vardır...iyidir iyi
Üçe beşe bakmaksızın benim nezdimde her öğretmen en iyi koşullarda çalışmayı hak eder net.... Rotasyon herkesi olmasa da çoğunluğu mutlu edecekse desteklerim bu da net...
Benim destekliyor olmam/olmamam birşey ifade etmediği gibi değiştirmeyeceği de çok çok net :)
Benim öngörülerim öyle olmayacağı maksadın ücra köşelerdeki öğretmenlerle daha merkezi yerdeki öğretmenlerin yer değiştirmesi olmadığı yönünde.
Tebdil-i mekanda ferahlık elbet vardır ama sadece ''mekan değişikliği'' özelinden çıkarıp biraz genişletirsek değişim ve ferahlığın her zaman, her durum ve her kurum için geçerli olmadığını görürsünüz. En azından bizim ülkemizde geçerli değil gibi.
Eğer gerçekten öyle olsaydı en fazla 5 yılda bir seçim olmasına rağmen 22 yıl boyunca ülkemizi aynı siyasetçiler yönetmezdi. Demek ki yönetenler de yönetilenler halinden memnun ki değişime ihtiyaç duyulmamış :)

Çevrimdışı nilüfer10

• Uzman Üye
  • 1.353
  • 11.341
  • 1.353
  • 11.341
# 27 May 2024 16:30:05
Üçe beşe bakmaksızın benim nezdimde her öğretmen en iyi koşullarda çalışmayı hak eder net.... Rotasyon herkesi olmasa da çoğunluğu mutlu edecekse desteklerim bu da net...
Benim destekliyor olmam/olmamam birşey ifade etmediği gibi değiştirmeyeceği de çok çok net :)
Benim öngörülerim öyle olmayacağı maksadın ücra köşelerdeki öğretmenlerle daha merkezi yerdeki öğretmenlerin yer değiştirmesi olmadığı yönünde.
Tebdil-i mekanda ferahlık elbet vardır ama sadece ''mekan değişikliği'' özelinden çıkarıp biraz genişletirsek değişim ve ferahlığın her zaman, her durum ve her kurum için geçerli olmadığını görürsünüz. En azından bizim ülkemizde geçerli değil gibi.
Eğer gerçekten öyle olsaydı en fazla 5 yılda bir seçim olmasına rağmen 22 yıl boyunca ülkemizi aynı siyasetçiler yönetmezdi. Demek ki yönetenler de yönetilenler halinden memnun ki değişime ihtiyaç duyulmamış :)
Kaleminize sağlık [linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] öğretmenim

Çevrimdışı Şevkiyat

• Tecrübeli Üye
  • 740
  • 500
  • 740
  • 500
# 27 May 2024 16:36:37
Müfredat değişti. Şimdi rotasyon ile birlikte mekan değişikliği. Hayırlı olsun...

Çevrimdışı eraegtm

• Bilge Meclis Üyesi
  • 6.641
  • 29.491
  • 6.641
  • 29.491
# 27 May 2024 16:40:22
Rotasyon olsun her yıl emekli olucam diyip geri emekliliği çeken 25 yıldan fazla bu okulda çalışan öğretmen kadrosuyla idareci olarak ağzımla kuş tutsam bir işe yaramıyor. Üstüne üslük işlerine gelince bu okuldan kimler geldi kimler geçti sende geçeceksin belkide kısa zamanda diye tehdit ediyorlar. 😂 çete kurmuşlar resmen kendilerine de …çetesi diyorlar şimdi yazmayayım kendilerini bilmesinler. Azıcık komşu okullara dağılsınlar hem emekli de olur çoğu zaten hem de başka okulda çalışmayı görsünler çok okul çok deneyimdir. 27 yılın 25 yılı aynı okulda olmak benim gözümde 10 yıllık 4-5 okul görmüş  öğretmenden daha az deneyim demek.
Kıymetli idarecim maksadım kesinlikle siz değilsiniz benzer yazılar olduğu için garibime gitti.
Bazı idarecilerimizin uzun yıllar aynı okulda çalışan öğretmenlerin çeteleştiği ,tehdit ettiği, başına buyruk davrandığı yönünde ifadeleri oluyor. Ben bunun sendikal olanına da memleketçi olanına da şahit oldum hoş olmuyor doğrusu.
Evet bahsetttiğiniz duruma neden olan öğretmenler var. Onlar var da onların idarecileri de var.
Sorun çıkaran bütün öğretmenleri idarecilerimiz rahat etsin diye başka okula mı gönderelim:)
Kaç yıllık öğretmen olursa olsun görevini yapmıyorsa, söz dinlemiyorsa, haddini aşıyorsa yaptırmak, dinletmek, had bildirmek idarecilerin görevi değil mi ? Bunlar yapılamıyorsa bu öğretmen davranışları kadar yöneticilik becerileri de sorgulanmalıdır.

Çevrimdışı Ceyhunmirza1

• Üyeliği İptal Edildi
  • 47
  • 71
  • 47
  • 71
# 27 May 2024 16:41:40
Kaleminize sağlık [linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] öğretmenim

Edebiyat güzel....biz demiyozki iyi koşulda herkes çalışmasın....mevcut durumu revize ediyoruz ve yer değişikliği....birazda onlar varoslara geçsin....bu düzen yıkıldı cirpinmalariniz boşuna😁😁
Ayrıca yukarda bakın biranket var çoğunluk istiyor...bir kaç zengin,ve ust takımın eşleri yerinden oynayacak diye beyhude çaba içerisine girmeyin...bir kaç kişide beğenecek diye süslü kelimeler kurup alkış alınca vatanida kurtarmiyorsunuz
Yanlış alıntı olmuş bu Eray hocamın alintisinaydi...gerçi sende burdan nasibini al

Çevrimdışı isikayhan

• Moderatör
  • 13.047
  • 13.533
  • 13.047
  • 13.533
# 27 May 2024 17:24:03
Lütfen yazdıklarımız dikkat edelim!
Uygunsuz yazılan ve onları alıntı yapan mesajlar silindi.

Çevrimdışı hakanline51

• Tecrübeli Üye
  • 141
  • 282
  • 141
  • 282
# 27 May 2024 17:27:47
Lütfen yazdıklarımız dikkat edelim!
Uygunsuz yazılan ve onları alıntı yapan mesajlar silindi.
Teşekkür ederim hocam

Çevrimdışı eraegtm

• Bilge Meclis Üyesi
  • 6.641
  • 29.491
  • 6.641
  • 29.491
# 27 May 2024 17:29:45
Edebiyat güzel....biz demiyozki iyi koşulda herkes çalışmasın....mevcut durumu revize ediyoruz ve yer değişikliği....birazda onlar varoslara geçsin....bu düzen yıkıldı cirpinmalariniz boşuna😁😁
Ayrıca yukarda bakın biranket var çoğunluk istiyor...bir kaç zengin,ve ust takımın eşleri yerinden oynayacak diye beyhude çaba içerisine girmeyin...bir kaç kişide beğenecek diye süslü kelimeler kurup alkış alınca vatanida kurtarmiyorsunuz
Tabii ki siz de herkes iyi okulda çalışsın istersiniz. Yanlış anlamışsınız ben eski-yeni ayrımı olmasın dedim sadece :)
Yazdıklarım daha iyi anlaşılsın. 22 yıllık mesleki yaşantımın 12 yılı köy okullarında 10 yılı zorunlu hizmet bölgelerinde geçti.Bu süreçte 5 yılı idareci olmak üzere 13 farklı okulda çalıştım. 9 yıldır merkez ilçede bir kenar mahallede aynı okulda öğretmen olarak çalışıyorum. Çalıştığım okuldan memnunum ama 5 yıldır bende daha iyi koşullarda çalışmayı hak ediyorum diyerekten ''gözümü belerttiğim'' :) birkaç okula tayin istiyorum 300+ puanım olmasına rağmen yanına yaklaşamıyorum. Bu yıl 4 açık vardı yine tayin istedim ve çıkmadı  tayini çıkanlar 460+ puan üzeri öğretmenler imiş.
Ben diyorum ki 300+ puan fena puan değil ama o  hedeflediğim okullardaki öğretmenlerin çoğunluğunun hizmet puanı yüksek ve puanı benden yüksek olupta tayin isteyen de çok öğretmen var. İşte bu nedenle rotasyon sadece yüksek puanlı öğretmenler arasında hareketliliği sağlayabilir o kadar. Benim rotasyondan beklentim yok. Amacın düşük puanlı ve köylerde çalışan öğretmenlere hareketlilik sağlamak olduğunu düşünmüyorum.
Herkesin gönlüne göre olsun der bu mevzuyu kendi adıma kapatırım :)

Çevrimdışı ksergen00

• Çalışkan Üye
  • 119
  • 56
  • Müdür Yardımcısı
  • 119
  • 56
  • Müdür Yardımcısı
# 27 May 2024 17:48:42
Taşlar yerinden oynasin ....iyi öğretmensen heryerde iyi olursun...ev uzak..kurulu düzen...yok kurbağa...yok yengeç anlamam....12 sene bile çok....
adamimsin...

Çevrimdışı rifaterenler

• Tecrübeli Üye
  • 338
  • 634
  • 338
  • 634
# 27 May 2024 17:55:13
Rotasyon öğretmenler için hak kaybıdır.Şu an sapa yerde olan birisi ölmüş eşek kurttan korkmaz hesabı daha kötü ne olabilir diyerek rotasyonu destekleyebilir fakat unutmasın ki kendisi de gittiği yerde sonsuza kadar kalamayacak.Ayrıca ben il içi rotasyonun zamanla iller arası rotasyonun kapısını aralayacağını düşünüyorum.Bu anlamda öğretmenler sarı öküzü vermemeli diyorum. Hangi uygulama öğretmenin yararına oldu ki bu olsun? Mağduriyetler doğacak mahkeme süreci başlayacak.Geri dönülmez telafisi mümkün olmayan durumlar gelişecek...Bunları yazarken ilçe merkezindeki bi okuldayım ama git gel 50 km yol yapıyorum.

Çevrimdışı TheMustt

• Tecrübeli Üye
  • 97
  • 358
  • 97
  • 358
# 27 May 2024 17:58:25
Yanlış alıntı olmuş bu Eray hocamın alintisinaydi...gerçi sende burdan nasibini al
Bir öğretmene "sen" diye hitap edemezsiniz. Terbiyeli olun lütfen.

Çevrimdışı munih54

• Tecrübeli Üye
  • 536
  • 863
  • 536
  • 863
# 27 May 2024 18:03:10
Kesinleşti mi rotasyon?

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK