Javascript Programlama Dilini Öğrenmek İsteyenler

Çevrimdışı smyi

• Bilge Meclis Üyesi
  • 4.276
  • 23.691
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 4.276
  • 23.691
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 01 Nis 2020 21:28:01
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] hocam problemleri seçiyorum fakat seçtiğim problemlerden 10 tane yapmıyor başka problemden yapıyor problem ekliyorum yine eklediğim problemi yapmıyor  aceba ben de mi hata var
Acaba "Problem Sayfası" (üstteki) düğmeyi mi kullanıyorsunuz hocam? çünkü diğer düğme diğer sayfada değişiklik yapıyor.

Çevrimdışı nuyhuy

• Uzman Üye
  • 853
  • 4.274
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 853
  • 4.274
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 01 Nis 2020 21:30:49
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] hocam soruları temizle demediğim için yapıyormuş şimdi çözdüm kusura bakmayın hocam
Hocam excell de yapmış olduğunuz bir excell test programınız var mı ?

Çevrimdışı smyi

• Bilge Meclis Üyesi
  • 4.276
  • 23.691
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 4.276
  • 23.691
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 01 Nis 2020 21:43:57
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] hocam soruları temizle demediğim için yapıyormuş şimdi çözdüm kusura bakmayın hocam
Hocam excell de yapmış olduğunuz bir excell test programınız var mı ?
yok ama uyarlayabilirim.

Çevrimdışı nuyhuy

• Uzman Üye
  • 853
  • 4.274
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 853
  • 4.274
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 01 Nis 2020 21:45:18
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] hocam chrome daki test hazırlama çok güzel fakat excell gibi olmuyor
problem oluşturma gibi onar soru şeklinde ön sayfa arka sayfa şeklinde ders ders şeklinde olabilir mi

Çevrimdışı smyi

• Bilge Meclis Üyesi
  • 4.276
  • 23.691
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 4.276
  • 23.691
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 01 Nis 2020 21:50:20
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] hocam chrome daki test hazırlama çok güzel fakat excell gibi olmuyor
problem oluşturma gibi onar soru şeklinde ön sayfa arka sayfa şeklinde ders ders şeklinde olabilir mi
olabilir hocam. bugün yoruldum biraz yarın bakayım İnşallah.

Çevrimdışı nuyhuy

• Uzman Üye
  • 853
  • 4.274
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 853
  • 4.274
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 01 Nis 2020 21:52:56
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] hocam tamam hocam çok teşekkür ederim

Çevrimdışı serdaraydın

• Bilge Meclis Üyesi
  • 4.205
  • 10.930
  • Müdür Yetkili
  • 4.205
  • 10.930
  • Müdür Yetkili
# 01 Nis 2020 22:07:40
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] öğretmenim, bende problemler ile 1.-2.-3.- sınıf  veri arşivi oluşturuyorum. Verileri oluştururken, tabi ki programcı ve uygulanacak kitleye göre alt yapı gerekiyor. Tabii farklı bir akış açısı gerekiyor.   

Programcı birisine bu verileri, yollamadan önce öğrencilerin  kolayca kategorize etmeleri için Temel aşamaları bazı özel koşullarda hazırlamam gerekiyor. Kafamdaki gidişatı, sıraya koyabilip, sonunu getirirsem ilk sizinle  paylaşacağım. Çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum.

Çevrimdışı serdaraydın

• Bilge Meclis Üyesi
  • 4.205
  • 10.930
  • Müdür Yetkili
  • 4.205
  • 10.930
  • Müdür Yetkili
# 01 Nis 2020 22:44:30
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] hocam çok teşekkür ederim Özellikle ilk sizle paylaşacağım demeniz beni duygulandırdı Çok çok teşekkür ederim hocam Benim yardım edebileceğim bir şey varsa elimden gelen her şeyi yaparım

52 sayfalık bir çalışma olduğu için bitirmek biraz zaman alacak. Ama bitiminde editöryal bir çalışma gerekiyor. (Bütün çalışmayı, Türkçe imla hatalarını gözden geçirip, sayıların birbirinden çıkar denildiği yerde toplama gerektiren bir şey olmaması, konu başlığına uygun olup olmamasının tespiti, bir de simetri, konuya uygun resimler olup olmadığı, punto karakterlerinin büyüklüğü, font tipi, konuların gidişat sırasında  tutarsızlık olmaması ve sınıftaki en zayıf alt öğrenciye uyması gibi...)

Bu konularda 3. bir göz her zaman daha faydalı olacaktır.

Çevrimdışı serdaraydın

• Bilge Meclis Üyesi
  • 4.205
  • 10.930
  • Müdür Yetkili
  • 4.205
  • 10.930
  • Müdür Yetkili
# 01 Nis 2020 22:57:08
elimden gelen ne olursa fazlasıyla yardım etmeye çalışırım sayın hocam

Bu sözünüzü unutmayınız, (Sonra coronavirüse yakalandım olmasın) Şaka, şaka, bu gün 1 Nisan  :)

Çevrimdışı nuyhuy

• Uzman Üye
  • 853
  • 4.274
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 853
  • 4.274
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 02 Nis 2020 00:20:57
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] hocam siz smyi hocama yazmışsınız ben yanlış anlamışım kusura bakmayın hocam özür dilerim

Çevrimdışı yalman68

• Tecrübeli Üye
  • 465
  • 10.896
  • 3. Sınıf Öğretmeni
  • 465
  • 10.896
  • 3. Sınıf Öğretmeni
# 02 Nis 2020 00:27:11
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] hocam,
ben programı hiç telefonda denememiştim. hep bilgisayarda ekranı küçülterek deniyordum. telefona aktarmaya çalıştım, tam bir baş ağrısıydı. telefon otomatik olarak kendi internet tarayıcısı ile açıyor onda hiçbir şey çalışmıyordu. en sonuda çözüm olarak dosyayı biryerlere yükleme oradan indirip açarken chrome ile açma gibi fantastik denemelerle başarılı oldum. açınca bir çok hata gördüm ve değişiklikler yaptım.(bilgisayarın gözünü seveyim. her şey nasıl da güzel çalışıyor bilgisayarda)
1) sol paneli kaydırarak açma kapatma ekledim.
2) düğmelerin görüntüsünü değiştirdim.
3) henüz başlanmamış testler turuncu renkte görünüyor.
4) soru kutusunu büyüttüm. buna rağmen soru sığmazsa artık taşmıyor. kaydırarak sorunun devamına bakılıyor.
5) 4. Şık seçeneği ile ilgili düzeltmeler yaptım. Artık soru 4 şık olsa bile 4. şık işaretlenmemişse D) seçeneği açılmıyor.(aslında bu seçeneği kaldırıp sadece dosya içinden ayarlanabilir hale getirebilirim. böylece öğrencinin insafına bırakılmamış olur.)
6) 20/17 yazdığında kutuya sığmıyormuş. fontunu küçülttüm.
7) ilk açılışta sol panel de açılıyor.
8 ) pozisyonunu biraz yukarı alıp aşağıda boşluk bıraktım , çünkü benim chrome üst paneli kapatmayıp benden alan açlıyor anca sığıyordu.

benim şahsi görüşüm bunu öğrencilere göndermek çok iyi bir fikir olmayabilir. mesela ben bugün telefonda çok sıkıntılar yaşadım.

Hocam iyi akşamlar, ben biraz ayarlarla oynamıştım...
Fontu 2.5 yaptım.  Kayma sorunu bitti. Sadece seçeneklerdeki cümle uzun olunca ve alt satıra inince arasında biraz boşluk oluyor...

Ama sizin cevap ekleme programı... Tam 1 haftadır saatlerce tek tek düzelt, kes, yapıştır yapıyordum... 1 haftada yaptığımı 2 saatte ve daha doğru yaptım.. Tekrar çok teşekkür ederim...

Çevrimdışı yalman68

• Tecrübeli Üye
  • 465
  • 10.896
  • 3. Sınıf Öğretmeni
  • 465
  • 10.896
  • 3. Sınıf Öğretmeni
# 02 Nis 2020 00:35:31
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] hocam,
ben programı hiç telefonda denememiştim. hep bilgisayarda ekranı küçülterek deniyordum. telefona aktarmaya çalıştım, tam bir baş ağrısıydı. telefon otomatik olarak kendi internet tarayıcısı ile açıyor onda hiçbir şey çalışmıyordu. en sonuda çözüm olarak dosyayı biryerlere yükleme oradan indirip açarken chrome ile açma gibi fantastik denemelerle başarılı oldum. açınca bir çok hata gördüm ve değişiklikler yaptım.(bilgisayarın gözünü seveyim. her şey nasıl da güzel çalışıyor bilgisayarda)
1) sol paneli kaydırarak açma kapatma ekledim.
2) düğmelerin görüntüsünü değiştirdim.
3) henüz başlanmamış testler turuncu renkte görünüyor.
4) soru kutusunu büyüttüm. buna rağmen soru sığmazsa artık taşmıyor. kaydırarak sorunun devamına bakılıyor.
5) 4. Şık seçeneği ile ilgili düzeltmeler yaptım. Artık soru 4 şık olsa bile 4. şık işaretlenmemişse D) seçeneği açılmıyor.(aslında bu seçeneği kaldırıp sadece dosya içinden ayarlanabilir hale getirebilirim. böylece öğrencinin insafına bırakılmamış olur.)
6) 20/17 yazdığında kutuya sığmıyormuş. fontunu küçülttüm.
7) ilk açılışta sol panel de açılıyor.
8 ) pozisyonunu biraz yukarı alıp aşağıda boşluk bıraktım , çünkü benim chrome üst paneli kapatmayıp benden alan açlıyor anca sığıyordu.

benim şahsi görüşüm bunu öğrencilere göndermek çok iyi bir fikir olmayabilir. mesela ben bugün telefonda çok sıkıntılar yaşadım.

C seçeğinde ki cümlede kelime alta inince satır aralığı çok fazla oluyor... Soru kutudunda
 bu sorun yok...

Çevrimdışı serdaraydın

• Bilge Meclis Üyesi
  • 4.205
  • 10.930
  • Müdür Yetkili
  • 4.205
  • 10.930
  • Müdür Yetkili
# 02 Nis 2020 00:40:23
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] hocam siz smyi hocama yazmışsınız ben yanlış anlamışım kusura bakmayın hocam özür dilerim

3. göz derken bunu kastetmiştim. ;)   Sonunu getirebilirsem, zaten hepimizin öğrencisi faydalanacak. İyi düşünceleriniz için  teşekkürler.

Çevrimdışı smyi

• Bilge Meclis Üyesi
  • 4.276
  • 23.691
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 4.276
  • 23.691
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 02 Nis 2020 20:17:40
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]   hocam. programı şöyle geliştirdim.
soru seçme işini kaldırdım. onun yerine test sayfaları seçiyorsunuz. seçtiğiniz sayfadaki sorular kadar test oluşturabiliyorsunuz.
ön arka sayfayı aynı anda oluşturabiliyorsunuz. Karışık seçeneği soruları gerçekten karıştırıyor. ben epey denedim fakat hata ile karşılaşırsanız belirtin hocam. gözümden kaçan detaylar olabiliyor.
Not : istediğiniz kadar sayfa ekleyebiliyorsunuz.

Çevrimdışı smyi

• Bilge Meclis Üyesi
  • 4.276
  • 23.691
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 4.276
  • 23.691
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 02 Nis 2020 20:49:09
C seçeğinde ki cümlede kelime alta inince satır aralığı çok fazla oluyor... Soru kutudunda
 bu sorun yok...
uzun şık sorununu düzelttim hocam.

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK