İlk Okuma Yazma Günlüğü 2019-2020

Çevrimdışı başaran1967

• Çalışkan Üye
  • 64
  • 123
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • 64
  • 123
  • 2. Sınıf Öğretmeni
# 23 Eki 2019 22:16:01
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
10 gün çalışma yaptım ama aynı gösteriyi başka arkadaş benden önce çalışmaya başlamış ve ismini komisyona yazdırmış bu yüzden bıraktım.Başka bi çalışma hazırladım 1 gün çalıştım.Komisyondaki arkadaşa yazdırmaya gittim.Onu da başkası yapıyormuş. O gösteriyi de bıraktım.Daha da bi şey yapmıyorum.
Şans gerçekten

Çevrimdışı andirinli1453

• Tecrübeli Üye
  • 202
  • 154
  • 202
  • 154
# 23 Eki 2019 22:49:20
Öğretmenlerim panolara asılan renkli görsellerin öğrenciye bir faydası varmı?Elek-lale -nine -nane çocuk görseli görerek okumadan söylüyor.Sizin fikirlerinizi merak ediyorum.M sesinde elma-limon -kalem bunları sınıfımıza asıyormuyuz?

Çevrimdışı dizahren

• Tecrübeli Üye
  • 194
  • 1.272
  • 3. Sınıf Öğretmeni
  • 194
  • 1.272
  • 3. Sınıf Öğretmeni
# 23 Eki 2019 23:02:30
Öğretmenlerim panolara asılan renkli görsellerin öğrenciye bir faydası varmı?Elek-lale -nine -nane çocuk görseli görerek okumadan söylüyor.Sizin fikirlerinizi merak ediyorum.M sesinde elma-limon -kalem bunları sınıfımıza asıyormuyuz?

Öğrencilerin göz seviyesinde, gözü yormayan (aşırı kalabalık şekilde asılmış) etkinlikler gizil öğrenmeye yardımcı olur. Harfleri öğrendikçe değil tamamını asarak, boş zamanlarda da tekrar ederek zeki öğrencilerin öğrenmelerini hızlandırabiliriz. Bazen dinlemiyor dediğimiz öğrenciler, sus pus bizi dinleyen öğrencilerden daha hızlı öğrenebiliyorlar. Görseller yanıltıcı olabiliyor. I sesinde ıspanak var,öğrenci marula benzetip m diyebiliyor  :) :)

Çevrimdışı öğretci

• Tecrübeli Üye
  • 116
  • 102
  • 116
  • 102
# 23 Eki 2019 23:34:53
İyi akşamlar.Okuma yazma sürecinde her gün olmazsa olmazlar neler.Yani her gün dikte okuma şart mı ya da başka bir uygulama?Bir de dikte de hala lale yazamayan öğrenci var i sesindeyken.Onunla a sesinden mi devam etmeliyim yoksa zamanla yazabilir mi sınıftan ayırmayayım mı?

Çevrimdışı adamın biri

• Bilge Üye
  • 5.008
  • 23.129
  • 5.008
  • 23.129
# 23 Eki 2019 23:53:00
Akıllı tahtada, indirip öğrencilerle oynayabileceğimiz "okumatik oyunları" var mıdır acaba:) Link atarsanız seviniriz arkadaşlar.İyi geceler herkese.

Çevrimdışı hüsniyemus

• Aktif Üye
  • **
  • 49
  • 39
  • 49
  • 39
# 24 Eki 2019 00:24:55
Bu uygulamayı velilerimizin telefonuna yüklemelerini istemiştim.Birçoğu yükledi ama 'hocam çocuğum bundan çok zevk aldı,çok güzelmiş,hocam çokta güzel okuyor' diyen velilerin çocukları ne hikmetse birleştiremiyor bile...program ters tepti galiba :) işin esprisi bir tarafa bazı çocuklar hiçbirşeye ihtiyaç duymadan kendiliğinden işi çözüp tıkır tıkır okurken bazılarına okumayı öğretmeye çalışmak deveye hendek atlatmak gibi birşey...
hocam telefonum ıphone appstore da bulamadım

Çevrimdışı hüsniyemus

• Aktif Üye
  • **
  • 49
  • 39
  • 49
  • 39
# 24 Eki 2019 01:45:53
Hocalarım öğrenilen bütün kelimeleri deftere yazdırıyor musunuz ve kaç satır yazdırıyorsunuz? Bana bir harf öğretiminde bi hafta yetmiyor siz nasıl yürütüyorsunuz bu işi

Çevrimdışı mcoskun

• Uzman Üye
  • 1.232
  • 1.738
  • 1.232
  • 1.738
# 24 Eki 2019 07:05:34
Hocalarım öğrenilen bütün kelimeleri deftere yazdırıyor musunuz ve kaç satır yazdırıyorsunuz? Bana bir harf öğretiminde bi hafta yetmiyor siz nasıl yürütüyorsunuz bu işi

Ben artık kelime yazdırmıyo Rum. Tahtada sözcüğü oluşturup hemen cümle içinde kullanıyoruz. Oluşturduğumuz cümleyi iki defa yazıyoruz ve bolca okuyoruz. Akşama bu cümleleri dikte ödevi olarak veriyorum. Harf öğretiminin sonunda mini bir dikte sınavı yapıyorum eğer çoğunluk iyiyse yeni harfi veriyorum.

Çevrimdışı olizvel

• Uzman Üye
  • 1.461
  • 4.089
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • 1.461
  • 4.089
  • 2. Sınıf Öğretmeni
# 24 Eki 2019 07:27:01
İyi akşamlar.Okuma yazma sürecinde her gün olmazsa olmazlar neler.Yani her gün dikte okuma şart mı ya da başka bir uygulama?Bir de dikte de hala lale yazamayan öğrenci var i sesindeyken.Onunla a sesinden mi devam etmeliyim yoksa zamanla yazabilir mi sınıftan ayırmayayım mı?
Hocam ben ilk dönem öğrencileri birlikte ilerletirim hep.
Okumaya geçemeyen cocukla 2. Dönem ayrı çalışırım.
Haftada 2 ya da 3 kez sınıfta dikte yaparım.
Her gün ödev olarak veririm ama.
Sabah ilk ders önce öğrendiğimiz sesleri sonra acik kapali heceleri tekrar ederiz. Sonra yeni çalışmalara geçeriz.

Günaydın zümrelerim.
Mutlu bir gün diiyorum.

Çevrimdışı befes

• Tecrübeli Üye
  • 924
  • 3.668
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 924
  • 3.668
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 24 Eki 2019 07:38:11
hocam telefonum ıphone appstore da bulamadım
Iphone için farklı değildir heralde hocam,uygulamanın fotosunu ekleyeyim becerebilirsem.Birde böyle bakın bakalım.

Çevrimdışı haticedivril

• Çalışkan Üye
  • 74
  • 39
  • 74
  • 39
# 24 Eki 2019 13:38:19
Arkadaşlar küçük n sesini yazarken elini kaldırıp mi ikinci adımı yaptırdınız

Çevrimdışı ashar

• Aktif Üye
  • **
  • 26
  • 62
  • 26
  • 62
# 24 Eki 2019 16:02:50
Geçen Gün Öyetmenim Diyen Bir Öğrencim Sırada Ağlamaklı Duruyor. Çok Saf Temiz Kalpli Bir Çocuk. Noldu Dedim. Öyetmenim Özüy Diyeyim. Siz Deftere Bakmadan Yazın Dedniz Ama Ben Yanlışlıkla Gözümü Açtım Dedi. Güne Bomba Gibi Başladım.

Çevrimdışı gokkanarya

• Tecrübeli Üye
  • 408
  • 521
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • 408
  • 521
  • 2. Sınıf Öğretmeni
# 24 Eki 2019 16:04:32
Arkadaşlar küçük n sesini yazarken elini kaldırıp mi ikinci adımı yaptırdınız
evet

Çevrimdışı memedoo

• B Grubu
  • 276
  • 84
  • 276
  • 84
# 24 Eki 2019 16:36:26
hocam nezamana kadar ezbere kelime okuyacaklar harfler ilerledikçe kelimeler çoğalacak çocuk hangibirini ezberleyecek belli süreden sonra çocuk tıkanır geri dönmek zorunda kalırsınız bence birleştirme mantığını kavratmalısınız
Sıkıntı orda zaten hocam birleştirme çalışması yapıyorum sürekli ama tık yok ezber hep

Çevrimdışı memedoo

• B Grubu
  • 276
  • 84
  • 276
  • 84
# 24 Eki 2019 16:37:47
hocam kelin ilacı olsa başına sürer misali bizimki.Ama yinede naçizane fikrimi belirteyim faydası olur mu olmaz mı bilemem.denemekten zarar gelmez.Bu çocuklara bu işi çözdürene kadar her yol mübah :) Ben hergün tahtaya şimdiye kadar öğrendiğimiz harflerin hepsinin 2 harfli açık ve kapalı hecelerini tahtaya yazarak başlıyorum güne.Ben yazarken okuyorlar sonra ben yavaşça birleştirerek okuyorum sonra tekrar onlara üçer kez beşer kez neyse topluca okutuyorum.2 harfi birleştiremezse mantığı çözebilmesi çok zor öğrencilerin...kolaylıklar diliyorum.
Ben de ara ara bu yönteme benzer şeyler yapıyorum ama sanki duvara anlatıyorum bu kadar da olmaz diyorum bazen ilgi sıfır

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK