2020 Yönetici Görevlendirme

Çevrimdışı natal

• Uzman Üye
  • 2.302
  • 880
  • Lise Branş Öğrt.
  • 2.302
  • 880
  • Lise Branş Öğrt.
# 06 Tem 2020 16:33:42
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
aynı puanı verecekler zaten,serbest kıyafet ile gidebilirsiniz hocam,abartmamak kaydı ile
geçen sene yırtık pırtık pantolon ile gelenler vardı mesela
hocam olur mu kumaş pantolun gömlek olmalı bence

Çevrimdışı sercin67

• Tecrübeli Üye
  • 161
  • 1.115
  • Müdür Yardımcısı
  • 161
  • 1.115
  • Müdür Yardımcısı
# 06 Tem 2020 16:56:39
Arkadaşlar gecen sene sinav puaninin üstünde ve4ilen oldumu hiç duydunuzmu
Sıfır virgül üstü almış arkadaşım çok çok az yani

Çevrimdışı ogretmen1089

• Tecrübeli Üye
  • 346
  • 359
  • 346
  • 359
# 06 Tem 2020 18:38:46
Hiç merak etmeyin sayın hocam görevini yapmayan öğretmen ne kadar sert olursa olsun mevzuatla boğulur
hocam siz bu anlayışla çok idari dava konusu olursunuz. Zaten ders programı örneği ile başta bir mobing davası yersiniz.

Çevrimdışı tarkan555

• Bilge Üye
  • 13.941
  • 16.311
  • 13.941
  • 16.311
# 06 Tem 2020 18:50:02
işte görevini tam da yapmak istemeyen hatta yapmayan ögretmenler için böyle bir yöneticilik benim adalet anlayışımdır sayın hocam. Birbirimizi iyi anlayalım lütfen.

Dark city hocam hatalı bir açıklama yaptınız ... düzeltmek bir tarfa hatalar zinciri olusuyor ...Ne demek istediginizi hepimiz anladik aslinda  ama yaziya dokusdeki  ifade seciminiz  ustunuze yurunmesine sebeb oluyor .Bos verin stres yapmayin : )))   
Eğitim ekip işidir

Çevrimdışı anily

• Çalışkan Üye
  • 128
  • 61
  • 128
  • 61
# 06 Tem 2020 18:56:05
sayın hocam sizin ortaokulda müdürlük yapıyor olmanız bunu adil yapmaz.
bünyesinde hem ilkokul hem ortaokul olan bir okula müdürlüğü ilkokulda olduğu için ortaokul öğretmeni müdür olamıyor ama bünyesinde anasınıfı olmasa da anasınıfı öğretmeni gelip müdür olabiliyor. ben bunu adil görmüyorum.siz görüyor olabilirsiniz. önyargıyla ilgisi yok.

1.si ben olayı ben yapıyorum öyleyse adil şeklinde cevaplamadım, dedim ki mevzuat buna şöyle bir çerçeve çizmiş, demiş ki öğretmen olarak atanabileceğiniz aynı türdeki kurumlara idareci olursunuz nokta. Yani anasınıfı olmayan ilkokullar da bu kapsamda.
2.bünyesinde kelimesini çok sevmesem de bünyesinde anasınıfı olmayan diyorsunuz ben atandıktan sonra aynı hafta içerisinde anasınıfı açıp açmayacağımı, anasınıfı için kayıt ve öğretmen talep etmeyeceğimi garanti edebilir misiniz?
3.bünyesinde anasınıfı olan okula atandığımızda sınıfın kapanma ihtimalinde müdürü geri şutlamalı mıyız?
4.bünyesinde hem ilkokul hem ortaokul dediğiniz kurumlar sanırım aynı binada eğitim yapan kurumlar. bu kurumların yönetici normu 1(bir)’dir ve söylediğinizin tam aksi şekilde aynı binada farklı branşlardan görev yapan idareciler de ülkemizde çokça mevcuttur. örneğin 4 şubeli (1,2,3 ve 4.sınıflardan bir şube) li bir ilkokula din kültürü öğretmeni yada ingilizce öğretmeni, öğretmen olarak atanamasa da (toplamdaki ders saati yetersizdir) idareci olabilir. Bu gibi durumlarda mevcut adalet anlayışınızla bir çözüm üretmeniz mümkün mü sayın öğretmenim?

Çevrimdışı dikmedikme

• Tecrübeli Üye
  • 125
  • 106
  • 125
  • 106
# 06 Tem 2020 18:58:23
Benim 67,5 yazılı sınav puanimdi 68 verdiler.Arkadasim 70 almıştı mülakatta 70 verdiler.Duyduklarim da hep bu yöndeydi.Lakin puan sıralı liste yayinlanmadikca hep kafamda soru işareti olacak. Acaba yüksek puan verdikleri varmı diye. mülakat ve yazılı puanlari liste yayınlayan Şeffaf illerimizi kutluyorum 👏👏👏

Çevrimdışı ayselaysel

• Üyeliği İptal Edildi
  • 7.564
  • 14.201
  • Öğrenci Velisi
  • 7.564
  • 14.201
  • Öğrenci Velisi
# 06 Tem 2020 19:24:05
işte görevini tam da yapmak istemeyen hatta yapmayan ögretmenler için böyle bir yöneticilik benim adalet anlayışımdır sayın hocam. Birbirimizi iyi anlayalım lütfen.
Idare demek görevini yapmayana yüklenmek demek değil kiii.idare gorevi idare etmek , orta yolu bulmak, huzurlu çalışma ortamı oluşturmaktır. Kati kuralla ,disiplinle basari olmaz ki.Herkes zamanında derse girer çıkar, evrak tam olur.Huzur , severek okula gitme olmadiktan sonra ne eğitim, ne başarı olur...
Benim idareden anladigim veli ,öğretmen,meb arasında köprü...
Huzurlu okul ortamını sağlayıp herkese adil davransın yeter.

Çevrimdışı halisane42

• B Grubu
  • 249
  • 265
  • 249
  • 265
# 06 Tem 2020 22:18:13
Yok mu başka mülakat sorularını paylaşan? Paylaşanlara teşekkürler...

Çevrimdışı Zaidayi

• Çalışkan Üye
  • 102
  • 52
  • 102
  • 52
# 06 Tem 2020 22:34:43
1.si ben olayı ben yapıyorum öyleyse adil şeklinde cevaplamadım, dedim ki mevzuat buna şöyle bir çerçeve çizmiş, demiş ki öğretmen olarak atanabileceğiniz aynı türdeki kurumlara idareci olursunuz nokta. Yani anasınıfı olmayan ilkokullar da bu kapsamda.
2.bünyesinde kelimesini çok sevmesem de bünyesinde anasınıfı olmayan diyorsunuz ben atandıktan sonra aynı hafta içerisinde anasınıfı açıp açmayacağımı, anasınıfı için kayıt ve öğretmen talep etmeyeceğimi garanti edebilir misiniz?
3.bünyesinde anasınıfı olan okula atandığımızda sınıfın kapanma ihtimalinde müdürü geri şutlamalı mıyız?
4.bünyesinde hem ilkokul hem ortaokul dediğiniz kurumlar sanırım aynı binada eğitim yapan kurumlar. bu kurumların yönetici normu 1(bir)’dir ve söylediğinizin tam aksi şekilde aynı binada farklı branşlardan görev yapan idareciler de ülkemizde çokça mevcuttur. örneğin 4 şubeli (1,2,3 ve 4.sınıflardan bir şube) li bir ilkokula din kültürü öğretmeni yada ingilizce öğretmeni, öğretmen olarak atanamasa da (toplamdaki ders saati yetersizdir) idareci olabilir. Bu gibi durumlarda mevcut adalet anlayışınızla bir çözüm üretmeniz mümkün mü sayın öğretmenim?

haklısınız.

Çevrimdışı creasy

• Moderatör
  • 8.874
  • 12.101
  • 8.874
  • 12.101
# 07 Tem 2020 08:46:02
Verilmedi sayın hocam tam puanların aynısı 0.5 li puanlarda bir üste yuvarlandı. Böylece mülakatta puan sırası değişmedi yazılı sınavın aynısı oldu. Geçen sene girdiğim mülakatta soruların cevapları yazılı olarak istenmedi sözlü cevap verilmiştir şeklinde yazdırıldı. Şöyle de bir durum söz konusu kişiye şans eseri bildiği 4 soru sorulmuştur; hepsine doğru cevap verse bile ben 100 almalıydım şeklinde itiraz edemez çünkü salt bilgi sınav puanının %20 sini oluşturuyor.

Çevrimdışı faul

• Uzman Üye
  • 4.337
  • 6.069
  • Kimya Öğretmeni
  • 4.337
  • 6.069
  • Kimya Öğretmeni
# 07 Tem 2020 09:25:41
Idare demek görevini yapmayana yüklenmek demek değil kiii.idare gorevi idare etmek , orta yolu bulmak, huzurlu çalışma ortamı oluşturmaktır. Kati kuralla ,disiplinle basari olmaz ki.Herkes zamanında derse girer çıkar, evrak tam olur.Huzur , severek okula gitme olmadiktan sonra ne eğitim, ne başarı olur...
Benim idareden anladigim veli ,öğretmen,meb arasında köprü...
Huzurlu okul ortamını sağlayıp herkese adil davransın yeter.
Katılıyorum hocam..Öğretmen olarak görevliyken sadece kendinden ve öğrencilerinden sorumlusun ve pek sıkıntı yaşamıyorsun..Ama idareci olarak görevlendirildiğimde gördüm ki  herkesten sorumlusun..Her insan birbirinden farklı ve bizim gibi kabul edemeyiz..Ne sorunları olan öğretmenlerimiz var..Çoğu kez konuşarak, uyararak, dinleyerek çözmeye çalışıyoruz..Yani idarece olurum bağırır çağırır azarlar vs. herşeyi disipline ederim diyen yanılır..Kİmse kendisine bağırttırmaz kusura bakmayın..Ben de öğretmenliğimde öğrencilerin yanında bana posta koymaya çalışan bir idareciye haddini bildirdim..Varsa bir sıkıntı odana çağır halledelim öyle ortalık yerde bana artistlik yapamazsın dedim.Kapısını çarpıp çıktım.Böyle mi olmalı..Lütfen sabırlı sakin arkadaşlar..Hakkınıza hayırlısı olsun.

Çevrimdışı Unexpected

• B Grubu
  • 1.927
  • 2.544
  • 1.927
  • 2.544
# 07 Tem 2020 09:36:16
kimin işini yapıp yapmadığına karar verecek bir konumda olduğunuza nasıl karar verdiniz..öğretmenler robot değil insandır hani ufak çocuğu olan anne baba  olan,  hasta yakını veya hastalığı olan insanlar gerçi siz bu tip insana özgü şeylerden uzak duruyorsunuz.zaten size kimse idareci olmazsınız demedi..
abooo:)

Çevrimdışı Torrado1905

• Tecrübeli Üye
  • 657
  • 400
  • Lise Branş Öğrt.
  • 657
  • 400
  • Lise Branş Öğrt.
# 07 Tem 2020 10:06:13
Verilmedi sayın hocam tam puanların aynısı 0.5 li puanlarda bir üste yuvarlandı. Böylece mülakatta puan sırası değişmedi yazılı sınavın aynısı oldu. Geçen sene girdiğim mülakatta soruların cevapları yazılı olarak istenmedi sözlü cevap verilmiştir şeklinde yazdırıldı. Şöyle de bir durum söz konusu kişiye şans eseri bildiği 4 soru sorulmuştur; hepsine doğru cevap verse bile ben 100 almalıydım şeklinde itiraz edemez çünkü salt bilgi sınav puanının %20 sini oluşturuyor.
Sadece bilgi sınav puanının nasil %20'si oluyor onu anlamadım.Sözlü sınav konu ağırlıklarında mevzuat %50 genel kültür %10 etti %60.Zaten bu iki konuda sizin tabirinizle salt bilgidir.Geriye kalan %40'lık temsil kabiliyeti,liyakat düzeyi,muhakeme gücü,tüyü,kılı vb.leridir.Kişi 4 soruyu bilmişse 60 puan ceptedir.

Çevrimiçi dark city

• Bilge Meclis Üyesi
  • 9.063
  • 58.397
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 9.063
  • 58.397
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 07 Tem 2020 10:32:01
abooo:)
Ben ne demek istediğimi çok iyi biliyorum. Kastettiğim kişiler hiçbir mazereti olmadan işini yapmayanlardı. Olay nereden nereye geldi. En iyisi  öğretmenlik neyi yapmak gerektiriyorsa onu bilerek ve kasten yerine getirmeyenlere ödül verelim olay kökten çözülsün. Bu benim son sözlerim olacak.  Yanlış  diyen yanlış desin doğru diyen doğru desin. Yapacak bir şey yok.  Ama yine de ben kendimi yanlış ifade ettiysem ve bundan kırılan olduysa kusura bakmasınlar. Hayret ettiğim şey  benim söylemek istediğim belli. Ama meslektaşım bundan bambaşka bir anlam çıkarıyor. Cümlelerim dikkatli yorumlansa benim asıl rahatsız olduğum seyin; işini bilerek ve kasten yapmayıp,  başka meslektaşlarımın ve en önemlisi ögrencilerin hakkını yiyen meslektaşlarımın  olmasıdır. Böyle meslektaşlarımın olmasını gerçekten isteyen var mı? Önemli değil, ben ďüşüncelerimin arkasındayım. Başka da yazmayacağım zaten uzatmaya gerek yok. Hakaret edenler oldu şahsıma. Ben kimseye hakaret etmedim. Kasten işini yapmayanlara kul hakkı yiyenlere  tepki göstermek hakaret değildir.

Çevrimdışı kadriye71

• Üyeliği İptal Edildi
  • 1.244
  • 3.890
  • Birleştirilmiş Sınıf
  • 1.244
  • 3.890
  • Birleştirilmiş Sınıf
# 07 Tem 2020 11:06:56
Geçen sene sorulan 2 soruyu da mülakatta bilemedim. Yazılı puanımın aynısını verdiler.

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK