2022-2023 Yılı Alan Değişikliği Bekleyenler

Çevrimdışı Heredot

• Çalışkan Üye
  • 72
  • 55
  • 72
  • 55
# 03 Ara 2022 13:49:50
Alan değişikliği kesin yapılacak, lafı evirip çevirmeye gerek yok da ne zaman yapılacağı belli değil. Ya önceki gibi Aralık’ta ya da geçen seneki gibi Şubat’ta. 

Çevrimdışı mustafa27

• Üyeliği İptal Edildi
  • 52
  • 16
  • 52
  • 16
# 03 Ara 2022 14:07:52
Insallah

Çevrimdışı yelken33

• Tecrübeli Üye
  • 831
  • 564
  • Birleştirilmiş Sınıf
  • 831
  • 564
  • Birleştirilmiş Sınıf
# 03 Ara 2022 14:39:18
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Alan değişikliği kesin yapılacak, lafı evirip çevirmeye gerek yok da ne zaman yapılacağı belli değil. Ya önceki gibi Aralık’ta ya da geçen seneki gibi Şubat’ta. 
Kesin yapılacağına nasıl bu kadar eminsiniz sayın hocam? Günlerdir telegramda uğraşıyoruz. Kesinlik yok yani.

Çevrimdışı ali2344

• Tecrübeli Üye
  • 637
  • 707
  • 637
  • 707
# 03 Ara 2022 16:45:02
Kesin yapılacağına nasıl bu kadar eminsiniz sayın hocam? Günlerdir telegramda uğraşıyoruz. Kesinlik yok yani.
Herhalde ya yapılacak ya yapılacak diyor hocamız.

Çevrimdışı Heredot

• Çalışkan Üye
  • 72
  • 55
  • 72
  • 55
# 03 Ara 2022 19:23:26
2017’den beri rutinleştiği için eminim.

Çevrimdışı Heredot

• Çalışkan Üye
  • 72
  • 55
  • 72
  • 55
# 03 Ara 2022 19:28:52
Önceden de bahsetmiştim ama fark edilmedi sanırım, Aydın ve Antalya illerinin norm fazlası atama duyurularında alan değişikliğine değinilmiş ve görevden ayrılmadan sonra alan değişikliğine başvuru yapılacağı belirtilmiş. Bu açıklama, alan değişikliği kesin olacak anlamına gelir.

Çevrimdışı nursel62

• Yeni Üye
  • 2
  • 0
  • 2
  • 0
# 03 Ara 2022 19:53:17
Arkadaşlar, son alan değişikliği atamaları sürecinde mezun oldugum alanıma geçiş yaptım ama tekrar sınıf öğretmenliğine dönüş yapmak istiyorum, bu konu ile ilgili bir örnek bulmaya çalışıyorum, böyle bir dönüş yapan veya bilen var mı acaba, yardımcı olursanız çok sevinirim, herkese iyi günler

Çevrimdışı Öğretman

• Tecrübeli Üye
  • 144
  • 167
  • 144
  • 167
# 03 Ara 2022 19:56:59
Alan değişikliği yapınca yazın il dışı isteyebiliyor muyuz?

Çevrimdışı felsefe100

• Tecrübeli Üye
  • 249
  • 121
  • 249
  • 121
# 03 Ara 2022 20:03:28
Arkadaşlar, son alan değişikliği atamaları sürecinde mezun oldugum alanıma geçiş yaptım ama tekrar sınıf öğretmenliğine dönüş yapmak istiyorum, bu konu ile ilgili bir örnek bulmaya çalışıyorum, böyle bir dönüş yapan veya bilen var mı acaba, yardımcı olursanız çok sevinirim, herkese iyi günler
Mezun olduğunuz alana geçtiğiniz için yeniden sınıf öğretmenliğine (sınıf öğretmenliği diplomanız olmadığınız için ) dönemezsiniz MERAK ETTİM HANGİ BRANŞA GEÇTİNİZ? NİÇİN TEKRAR SINIF ÖĞRETMENLİĞNE DÖNMEK İSTİYORSUNUZ?

Çevrimdışı nursel62

• Yeni Üye
  • 2
  • 0
  • 2
  • 0
# 03 Ara 2022 20:35:24
Mezun olduğunuz alana geçtiğiniz için yeniden sınıf öğretmenliğine (sınıf öğretmenliği diplomanız olmadığınız için ) dönemezsiniz MERAK ETTİM HANGİ BRANŞA GEÇTİNİZ? NİÇİN TEKRAR SINIF ÖĞRETMENLİĞNE DÖNMEK İSTİYORSUNUZ?
Tarih öğretmenliğine geçtim, yeterli olamayacağımı gördüm ve alıştığım sınıf ortamını özlediğimi farkettim, şu an çok üzgünüm, dönmenin yollarını arıyorum

Çevrimdışı maraba

• Tecrübeli Üye
  • 411
  • 608
  • 411
  • 608
# 03 Ara 2022 20:46:24
Alan değişikliği yapınca yazın il dışı isteyebiliyor muyuz?
Bulunduğunuz ilde üç yıl dolmuşsa sorun yok hocam.

Çevrimdışı tegmenmy

• Tecrübeli Üye
  • 933
  • 2.274
  • Tarih Öğretmeni
  • 933
  • 2.274
  • Tarih Öğretmeni
# 03 Ara 2022 23:07:41
Tarih öğretmenliğine geçtim, yeterli olamayacağımı gördüm ve alıştığım sınıf ortamını özlediğimi farkettim, şu an çok üzgünüm, dönmenin yollarını arıyorum
Bulunduğunuz okulun ortamı ve öğrenci profili belki de size bunu düşündürmüş olabilir mi , değerli zümrem... 2022 yılından alan değişikliğim oldu. Öncesinde de Tarih alanında özelde çalışıyordum. Alan hakimiyetim var. Lisede inanılmaz derecede mutluyum. İl dışı ile memleketimize de tayin olduk, eşimle birlikte. 20 saat dersim,10 DYK, pansiyon nöbeti ,vb. ek dersim eskisinden fazla, dershaneyi de katarsam bu yoğunluğa rağmen zerre ilkokuldaki kadar yorulmuyorum. Gönlünüzdeki hakkınızda hayırlı olsun, inşallah.

Çevrimdışı ahmetahmet1979

• Aktif Üye
  • **
  • 64
  • 23
  • 64
  • 23
# 04 Ara 2022 11:33:52
Arkadaşlar alan değişikliği yapılacakmış.en kısa sürede klavuz yayılanlanacakmis.. eğitim sitelerine düştü.. eğitim Birsen başkan yardımcısı açıklama yapti

Çevrimdışı Onuncu_köy

• Tecrübeli Üye
  • 405
  • 523
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 405
  • 523
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 04 Ara 2022 22:55:11
Alan değişikliği yaparken iki kere düşünün,önemli olan sizin ne yapacağınız,her zaman yazarım bu düşüncemi
Lise geçince sizi çiçekli yollar beklemiyor
Bakmayın siz sevgi pıtırcıklarına, liseli ergenler ve aileleri ile uğraşmak zor
Sana ters tavır yaptığında canınız baya sıkılır
Öyle 16 saat ders alırım rüyalarına kapılmayın derim
Alan hakimiyetiniz yoksa baya sıkıntı olur
Ayrıca zümrelerdeki diğer öğretmenler ile kıyas yapılacaksınız ve bunun için şikayete bile gelecekler
8-3 olması , öğle arası nöbet tutmak ,ders programının istediğiniz gibi olmaması gibi ihtimaller de fazlasıyla karşınıza çıkacaktır
Sınıf öğretmenliğindeki gibi kendinize ait bir sınıfınız olmayacak ya da yorulduk hadi film izleyelim ,beden eğitimi yapalım ,resim yapalım da olmayacak
Ölçüp biçip öyle alan değişikliği yapmanızı öneririm ,hatta varsa tanıdığınız lisede derse girip gözlem yapmanız çok iyi olacaktır
Yoksa hocamızın dediği gibi mutsuz olup hep sınıf öğretmenliğini özlersiniz
Romantik değil realist olmak lazım
Keşke şu yazdıklarımı birisi yazsaydı zamanında
Ben de kandım lisenin cazibesine ama gerçekten hayal kırıklığı oldu benim için

Çevrimdışı Öğretman

• Tecrübeli Üye
  • 144
  • 167
  • 144
  • 167
# 05 Ara 2022 00:32:23
Alan değişikliği sanki yeni atanacak öğretmenlere engelmiş gibi haksızlık yapıldığı yönünde algı yapılıyor. 4+4+4 ün yeni zamanları hariç özellikle lise branş atamaları hep az olmuştur. Bunu bile bile sırf üniversite okumuş olmak için okuyup sonra da alan değişikliği isteyenlere saldırmaları tam bir saçmalık. İşte 90 puana yakın puanlarla atanamıyorlarmış. Madem KPSS'den 90 alacak kapasiten vardı ne işin vardı üniversitede kontenjanı boş kalan bölümlerde? Yalan yanlış konuşarak bahane arıyorlar.

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK