2024 İl İçi Yer Değiştirmeler

Çevrimdışı cmustafaengin

• Bilge Üye
  • 2.497
  • 3.578
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • 2.497
  • 3.578
  • 2. Sınıf Öğretmeni
# 25 May 2024 16:33:24
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Arkadaşlar merhabalar.Bu sene il dışı tayinleri malum Haziran ayına alındı .Erkene alındı .Şimdi erkene alındığı için bir kaç grupta kontenjanların çok daha fazlaca düşeceği söyleniyor geçen 2 seneye gore
Aynen öyle olacak gibi duruyor.

Emekliler Temmuz ayında yansıyor! Her yıl emeklilerin yansıması Nisan ya da Mayıs'a olacak, il içinde en azından okullar açılıp il dışında da il içinden kalanlar vs eklenecek. Sonrasında özür grubu olacak!

Ama gel gör ki 350 puanlı insanlar dururken 60-70-80 puanlı kişilere özür grubundan yer açılıyor Temmuz'da ve insanlar da buna kızıyor.

Not; Şehir merkezindeyim. Bana göre bir durum yok ama adaletsizlik oluyor.

Çevrimdışı teacher2133

• Tecrübeli Üye
  • 396
  • 89
  • 396
  • 89
# 25 May 2024 16:56:07
EŞ durumu ile ilgili süre yok hocam, ilk atamada isteyebilirsiniz..
bir dönem bekleniyor eşiniz isteyebilir siz isteyemiyorsunuz

Çevrimdışı teacher2133

• Tecrübeli Üye
  • 396
  • 89
  • 396
  • 89
# 25 May 2024 16:57:28
İl içinden tayini çıkan bir öğretmen bir dönem beklemek zorunda yalnız eşi isteyebilir

Çevrimiçi isikayhan

• Moderatör
  • 13.046
  • 13.532
  • 13.046
  • 13.532
# 25 May 2024 17:04:34
İl içinden tayini çıkan bir öğretmen bir dönem beklemek zorunda yalnız eşi isteyebilir

Mazeret sonradan oluşursa mümkün:

D. Yer Değiştirme Başvurusunda Bulunacak Öğretmenlerin Dikkate Alması Gereken Hususlar 

1. Bu duyuru kapsamında il içinde isteğe bağlı yer değiştiren öğretmenler aynı atama döneminde; 
a) Atamalarının yapıldığı tarihten sonra oluşan mazeret durumları hariç ayrıldıkları ilçeye mazerete bağlı olarak yer değiştirme başvurusunda bulunamayacaklardır.
b) İller arasında isteğe bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunamayacaktır. Ancak bunlardan, il içinde yer değişikliği yapıldıktan sonra mazeretleri oluşanlar, mazerete bağlı olarak yer değiştirme isteğinde bulunabileceklerdir.

Çevrimdışı teacher2133

• Tecrübeli Üye
  • 396
  • 89
  • 396
  • 89
# 25 May 2024 19:15:24
Olmuyor hocam sistem izin vermiyor eskiden oluyor bir dönem bekleyeceksin diyorlar eş isteyebiliyor

Çevrimdışı teacher2133

• Tecrübeli Üye
  • 396
  • 89
  • 396
  • 89
# 25 May 2024 19:17:46
Benim şuan il içi tayinim cikti özür oluştu ağustosta eş durumuna başvurmak isterim başvuru sırasında uyarı alacağım eşim isteyebilir en erken benim Ocak 2025 özür ataması olur eskiden il içinden tayinin çıkıyordu sonra ilk özür atamasına başvurabiliyorum kaldirdilar

Çevrimdışı manayx

• Aktif Üye
  • **
  • 57
  • 23
  • 57
  • 23
# 26 May 2024 19:42:07
tayini çıkan çıkamayan herkes için hayırlısı olsun.
size özür durumu için soru soracağım yardımcı olursanız sevinirim.
eşimle ikimiz de A ilçesinde çalışıyorduk . eşimin bu il içinde aynı zamanda ikametimizin de olduğu B ilçesine tayini çıktı.
önümüzdeki dönemde benim eş özrü tayin hakkım var onu biliyorum
eşim için tekrardan A ilçesine özür tayin hakkı yok( oradan geldiği için )
ama ben eşimin  ikamet değişikliği ile C ilçesine tayin hakkının olup olmadığını sormak istiyorum şimdiden teşekkür ederim.

Aynı sorun bende de var. İl içi istedik eşimin çıktı,benim çıkmadı.Gitmek istediğimiz ilçede evimiz var. Eşimin tayini de gitmek istediğimiz,evimizin olduğu ilçeye değil 20 dk  mesafede yakın ilçeye çıktı. Ben eşimin tayininin çıktığı ilçeye değil,evimizin olduğu ilçeye  gitmek istiyorum.  Eş durumunda ,evimizin olduğu ilçeye isteyeceğim.
 Eşim ilişik kestikten sonra ikametimizi oraya aldıracağız ,ikametimizi  ne zamana kadar aldırmamız gerekiyor?
(Evimizde şuan kiracı var,onun çıkmasını beklememiz gerekeceği için hemen alamıyoruz.)
Büyükşehirdeyiz, hem eşimin ilçesine hem ikamet ilçemize başvuru yapabiliyor muyum?

Çevrimdışı A-Lev2007

• Çalışkan Üye
  • 69
  • 106
  • 69
  • 106
# 26 May 2024 20:25:38
bir dönem bekleniyor eşiniz isteyebilir siz isteyemiyorsunuz
il icinde tayinim cikti ama eşimin iş yerinin olduğu ilçeye veya ikamet ettiğimiz ilçeye degil.her ikisine de gayet uzağım hala .Bu ağustosta eş durumu isteyemiyor muyum?😔😔Eşim öğretmen degil onun yeri sabit.Ben sürekli yer değiştirmek zorundayım.

Çevrimdışı inserdem

• Tecrübeli Üye
  • 954
  • 1.830
  • 954
  • 1.830
# 26 May 2024 20:47:28
İkinci il içi yapılır mı bu sene de? Yani bu seneyi de atlamamak gerek açıkçası.

Çevrimiçi isikayhan

• Moderatör
  • 13.046
  • 13.532
  • 13.046
  • 13.532
# 26 May 2024 20:54:20

Aynı sorun bende de var. İl içi istedik eşimin çıktı,benim çıkmadı.Gitmek istediğimiz ilçede evimiz var. Eşimin tayini de gitmek istediğimiz,evimizin olduğu ilçeye değil 20 dk  mesafede yakın ilçeye çıktı. Ben eşimin tayininin çıktığı ilçeye değil,evimizin olduğu ilçeye  gitmek istiyorum.  Eş durumunda ,evimizin olduğu ilçeye isteyeceğim.
 Eşim ilişik kestikten sonra ikametimizi oraya aldıracağız ,ikametimizi  ne zamana kadar aldırmamız gerekiyor?
(Evimizde şuan kiracı var,onun çıkmasını beklememiz gerekeceği için hemen alamıyoruz.)
Büyükşehirdeyiz, hem eşimin ilçesine hem ikamet ilçemize başvuru yapabiliyor muyum?

Ç.2.2.
İl içinde
İl içinde mazeret durumuna bağlı yer değiştirme talebinde bulunan öğretmenler, mazeretlerinin bulunduğu yerleşim yerindeki tercihe açılan eğitim kurumlarının tamamını tercih edebilecektir.  Büyükşehir statüsündeki illerde görev yapan öğretmenler, eşlerinin görev yaptıkları ilçe ile Adres Kayıt Sistemine (AKS) kayıtlı ikametgâhlarının bulunduğu ilçedeki eğitim kurumlarını tercih edebilecektir. Bu kapsamdaki başvurularda tercih aşamasında açılacak eğitim kurumları, ön başvurunun yapıldığı tarih itibarıyla Adres Kayıt Sistemindeki adres bilgisi esas alınarak belirlenecektir.

Çevrimdışı umiyes

• Tecrübeli Üye
  • 130
  • 103
  • 130
  • 103
# 27 May 2024 00:34:58
İkinci il içi yapılır mı bu sene de? Yani bu seneyi de atlamamak gerek açıkçası.
umarım olur

Çevrimdışı hayat_turkusu

• Uzman Üye
  • 1.059
  • 893
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 1.059
  • 893
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 27 May 2024 20:43:26
Arkadaşlar il içi tayinim çıktı. Ama tayinimin çıktığı okulla ilgili olumsuz yorumlar duydum. Aynı ilçe içinde iki okul da ve yerime atama yapılmadı.  Ailesel nedenleri gerekçe göstererek tayin iptali isteyebilir miyim ? Somut bir gerekçe  isterler mi ?

Çevrimdışı SUMERA06

• Uzman Üye
  • 1.169
  • 619
  • Matematik Öğretmeni
  • 1.169
  • 619
  • Matematik Öğretmeni
# 27 May 2024 21:07:48
Tayini çıkanlar 14 ünde mi kesiyoruz okul ile ilişiği, semineri de tamamlayıp öyle mi keseceğiz.Şuan durum nedir okula sormadım henüz bu aralar biraz farklı durumlar var okulda ve zaman da var diye sormadım.Isıkayhan Hocamın cevabını bekliyorum.

Çevrimiçi isikayhan

• Moderatör
  • 13.046
  • 13.532
  • 13.046
  • 13.532
# 28 May 2024 00:04:36
Tayini çıkanlar 14 ünde mi kesiyoruz okul ile ilişiği, semineri de tamamlayıp öyle mi keseceğiz.Şuan durum nedir okula sormadım henüz bu aralar biraz farklı durumlar var okulda ve zaman da var diye sormadım.Isıkayhan Hocamın cevabını bekliyorum.

Sormak lazım:

Bayram tatili 9 gün olursa bir çok öğretmenin 24 Haziran ve sonrana kalacak
Hatta 15 Haziran’da yatacak maaşı yüzünden özellikle 14’ünde ilişik kesmeyin diyen yerler de olabilir

Çevrimdışı adora511970

• Tecrübeli Üye
  • 157
  • 91
  • 157
  • 91
# 28 May 2024 09:33:35
Rotasyon bu sene olurmu? Olursa tekrar boşluk olma durumu ve emeklilik nedeniyle 2.il içi olur mu acaba?

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK