Yeni Öğretmenlik Meslek Kanunu

Çevrimdışı boran.

• Tecrübeli Üye
  • 959
  • 2.369
  • Müdür Yardımcısı
  • 959
  • 2.369
  • Müdür Yardımcısı
# 27 May 2024 13:28:51
Uzmanlık tekrar 10 seneye cikarilmis. Kanunda herhangi bir değişiklik yok. Allah a havale ediyorum sizleri.

Çevrimdışı hsyn0671

• Çalışkan Üye
  • 53
  • 65
  • 53
  • 65
# 27 May 2024 13:33:55
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
20 yıllıklar ne olmuş hocam
20 yıllıklar 20 yıllık uzman öğretmen olarak devam edecekler galiba. Bu konu ile ilgili bir madde veya çalışma olduğuna dair bilgi paylaşan kimseyi görmedim.

Çevrimdışı ebrugs55

• Tecrübeli Üye
  • 266
  • 1.205
  • 266
  • 1.205
# 27 May 2024 13:37:22
12 yıl nasıl kalıyor aynı okulda . Taş olsa sıkılır yani . Çevrede başka okul mu kalmadı?  Ben bile kalsam hakkıdır başkasının.  Bu kadar egoist bir öğretmen camiası görmedim .  il içine ve dışına kontenjan açılmıyor ise bunun sorumluları aynı yerde  yıllarca çakılı kalan öğretmenlerdir , özür atamaları yüzünden yapılmayan sıralı atamalardır .
Ayrıca borcumu fazlasıyla ödedim diyorsunuz fakat ben de 20 yıl dbakır, 3 yıl Şırnak  yaptım.  Şimdi memleketime gelebildim . Biz de fazlasıyla yaptık . Atamaları yüzüne gözüne bulaştıran bakanlık yüzünden bu haldeyiz.
Atandığı okulda emekli olan öğretmen gördüm. Sınıf defteri bile doldurmuyordu.

Çevrimdışı isikayhan

• Moderatör
  • 13.047
  • 13.533
  • 13.047
  • 13.533
# 27 May 2024 13:47:37
“Nihai kanun taslağına göre ek ders ücretlerinde artış gönderen ilk düzenlemeden vazgeçilmiştir.

Yine, şube müdürlerine ve bakanlık müfettişlerine ek özel hizmet tazminatı verilmesini öngören hüküm de nihai taslakta yer almamış yani bu düzenlemeden de vazgeçilmiştir.

İlk kanun taslağında, uzman öğretmenliğe başvurabilmek için 8 yıl hizmet şartı aranmıştı.
*Nihai kanun taslağına göre bu süre yeniden 10 yıla çıkarıldı.  Yine başöğretmenlik için uzman öğretmenlikte çalışma süresi ilk taslakta 8 yıldı. Yeniden 10 yıla çıkarıldı.

KPSS puanı ile girilecek olan Millî Eğitim Akademisinde, Öğretmen adayları 4 dönem eğitim görecek.

*Kanun taslağının ilk halinde 4 dönemin ne olduğu belirtilmemişti. Yeni taslağa göre her bir dönem 10 ila 14 haftalık eğitimi kapsayacak. Yani bir dönem kabaca 3 ay olacak.

*Bu da öğretmen adayının, Devlet kurumlarında öğretmen olarak göreve başlamadan önce en az 1 yıl eğitim göreceği anlamına geliyor.”

Edip Üzen / X

Çevrimdışı mc_delta_te

• Tecrübeli Üye
  • 903
  • 4.037
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 903
  • 4.037
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 27 May 2024 13:49:32
Memurlar.net Genel Yayın yönetmeni Edip Üzen'e göre..

Yeni meslek kanununda;

Ek ders ücretine artıştan vazgeçilmiş.
Uzman öğretmenlik 10 yıl
Başöğretmenlik için uzmanlık 10 yıl
KPSS puanı ile girilecek Öğretmenlik Akademisinde 4 dönem eğitim görülecek. (10-14 Hafta Arası bir dönem)
Özel okul öğretmenlerine Yeşil Pasaport yok..

Çevrimdışı tekamül

• Uzman Üye
  • 1.683
  • 2.115
  • 1.683
  • 2.115
# 27 May 2024 13:51:46
“Nihai kanun taslağına göre ek ders ücretlerinde artış gönderen ilk düzenlemeden vazgeçilmiştir.

Yine, şube müdürlerine ve bakanlık müfettişlerine ek özel hizmet tazminatı verilmesini öngören hüküm de nihai taslakta yer almamış yani bu düzenlemeden de vazgeçilmiştir.

İlk kanun taslağında, uzman öğretmenliğe başvurabilmek için 8 yıl hizmet şartı aranmıştı.
*Nihai kanun taslağına göre bu süre yeniden 10 yıla çıkarıldı.  Yine başöğretmenlik için uzman öğretmenlikte çalışma süresi ilk taslakta 8 yıldı. Yeniden 10 yıla çıkarıldı.

KPSS puanı ile girilecek olan Millî Eğitim Akademisinde, Öğretmen adayları 4 dönem eğitim görecek.

*Kanun taslağının ilk halinde 4 dönemin ne olduğu belirtilmemişti. Yeni taslağa göre her bir dönem 10 ila 14 haftalık eğitimi kapsayacak. Yani bir dönem kabaca 3 ay olacak.

*Bu da öğretmen adayının, Devlet kurumlarında öğretmen olarak göreve başlamadan önce en az 1 yıl eğitim göreceği anlamına geliyor.”

Edip Üzen / X
sınav var mı kaldırılacak mı?(uzman/başöğretmenlik)

Çevrimdışı isikayhan

• Moderatör
  • 13.047
  • 13.533
  • 13.047
  • 13.533
# 27 May 2024 13:54:37
sınav var mı kaldırılacak mı?(uzman/başöğretmenlik)

Bilgi yok

Çevrimdışı Şevkiyat

• Tecrübeli Üye
  • 740
  • 500
  • 740
  • 500
# 27 May 2024 14:04:40
Uzmanlık tekrar 10 seneye cikarilmis. Kanunda herhangi bir değişiklik yok. Allah a havale ediyorum sizleri.
20 yıllık öğretmenler başöğretmen olacak mı

Çevrimdışı Şevkiyat

• Tecrübeli Üye
  • 740
  • 500
  • 740
  • 500
# 27 May 2024 14:06:07

Edip Üzen / X
Edip Üzen hep üzen haberler veriyor:)

Çevrimdışı ebrugs55

• Tecrübeli Üye
  • 266
  • 1.205
  • 266
  • 1.205
# 27 May 2024 14:06:55
20 yıllık öğretmenler başöğretmen olacak mı
10 yıl uzman öğretmen olması gerekiyor

Çevrimdışı Şevkiyat

• Tecrübeli Üye
  • 740
  • 500
  • 740
  • 500
# 27 May 2024 14:08:20
10 yıl uzman öğretmen olması gerekiyor
çok yazık

Çevrimdışı isikayhan

• Moderatör
  • 13.047
  • 13.533
  • 13.047
  • 13.533
# 27 May 2024 14:15:44

Edip Üzen / X

“Nihai kanun taslağına göre öğretmenler için iki yeni disiplin cezası getirilmektedir.

1- Öğrencilere menfaat karşılığında özel ders veren veya özel ders için yönlendirme yapan öğretmenlere ayıktan kesme cezası verilecek.

2- Eğitim süreçlerine ilişkin görüntüleri sosyal medya hesaplarında paylaşanlara Kınama cezası verilecektir. Böylece fenomen öğretmenliğin önüne geçilmeye çalışılmakta.”

Çevrimdışı Şevkiyat

• Tecrübeli Üye
  • 740
  • 500
  • 740
  • 500
# 27 May 2024 14:18:40
“ Nihai kanun taslağına göre öğretmenler için iki yeni disiplin cezası getirilmektedir.

1- Öğrencilere menfaat karşılığında özel ders veren veya özel ders için yönlendirme yapan öğretmenlere ayıktan kesme cezası verilecek.

2- Eğitim süreçlerine ilişkin görüntüleri sosyal medya hesaplarında paylaşanlara Kınama cezası verilecektir. Böylece fenomen öğretmenliğin önüne geçilmeye çalışılmakta.”
hocam bu taslağın tamamını nasıl görebiliriz?

Çevrimdışı salihdayı

• Tecrübeli Üye
  • 137
  • 179
  • 137
  • 179
# 27 May 2024 14:20:52
Edip üzen kim ki acaba doğru mu biliyor ki 8 yıl bari olsaydı sınavı da kaldırsalardı söylenenler hiç hoş değil

Çevrimdışı Ceyhunmirza1

• Üyeliği İptal Edildi
  • 47
  • 71
  • 47
  • 71
# 27 May 2024 14:21:42
Şu uzman ögretmenlik ve basögretmenlik  sınavsız yapılaydı iiyiydi

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK