Geç Kalma, Dönüşüme Başla! eTwinning Projesi

2020 Kasım ayında başlayan “Geç Kalma, Dönüşüme Başla!” eTwinning projemiz  kuruculuğunu Konya Selçuklu Şehit Demet Sezen Anaokulu öğretmeni Özlem Şişman,  Burdur Adile Önal Anaokulu öğretmeni Adem Geçer’in üstlendiği ve proje üyelerimiz Konya Selçuklu Şehit Demet Sezen Anaokulu öğretmenleri Esra Yüzbaşıgil, Emine Yıldız, Elmas Buyukkokten, Naime Erkek, Trabzon Kemaliye Adnan Demirtürk okulu öğretmeni Selçuk Kahyaoğlu, Bursa Bala Hatun Anaokulu Öğretmeni Ömer Ayşav, Manisa Çağatay Ulusoy İlkokulu öğretmeni Nimet Aydoğdu, Burdur Gölhisar Zübeyde Hanım Anaokulu Öğretmeni Sevinç Bakan  tarafından yürütülmekte olup, projemiz Mayıs 2021’de tamamlanacaktır.

“Geç Kalma, Dönüşüme Başla!” eTwinning projemizle çocuklarda doğa bilinci geliştirmeyi, atıkların çevreye verdiği zararları göstermek ve bunu engellemek, her malzemenin yalnızca bir kez değil defalarca kullanılabilir olduğunu göstermeyi, çevreye atılan atıkların canlılara ve bizlere verdiği zararların fark edilmesini sağlamayı, çocuklara doğayı ve çevreyi korumada sorumluluk bilinci geliştirmeyi, yapılacak yıl sonu stem çalışmasında çocukların yaratıcılıklarını geliştirici faaliyetler oluşturmayı hedeflemekteyiz.

Gelecek nesillere güzel bir dünya bırakmak elimizde, tabiki işbirliği şart.. Çocuklarımız evlerinde biriken atık yağ, atık pil ve plastik ve karton vb. malzemeleri getirerek, okulumuzda bulunan geri dönüşüm kutularında biriktirecek. Biriken atıkları belediyenin geri dönüşüm birimleriyle görüşerek toplanmasını sağlayacağız ve geri dönüşüm fabrikalarına ulaştıracağız. Biriken plastik kapak ve karton kutulardan temiz ve kullanılabilir durumda olanlarla yıl sonunda bir defile yapacağız. Hadi geç kalma, sende dönüşüme başla!

Projemizde yaptığımız etkinlikleri https://twinspace.etwinning.net/131716/home ve https://www.facebook.com/groups/438155047592383  bağlantılarını ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.

Gönderen: Naimeerkek, 06 Nisan 2021 13:44 Okunma: 538
Yorumlar:
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.
Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK