Geçmişimizle Değerlenelim-Çizgilerin Müzikle Dansı Etwinning Projeleri Sınıfımızda

Konya İli Selçuklu İlçesi Keskesler Anaokulu 4 yaş C şubesinde "Çizgilerin Müzikle Dansı" eTwinning projesi uygulanmaktadır. 

Projemiz ile sınıfımızda rutin olarak öğrendiğimiz belirli gün ve haftalar şarkılarımıza farklı bir boyut kazandırarak öğrencilerimize öğretmek amaçlanmıştır. Müzogram etkinlikleri ile öğrencilerimizin dikkati, ellerini kullanabilmesi ve ritim kulağı gelişir.

*******************************

Geçmişimizle Değerlenelim Etwinning Projesi Sınıfımızda

Konya İli Selçuklu İlçesi Selçuklu Belediyesi Sevgi Anaokulu'nda "Geçmişimizle Değerlenelim" eTwinning projesi uygulanmaktadır. Günümüzde teknolojinin hızla ilerlemesi ile birlikte çocuklarımız ekran bağımlısı olarak yetişmektedir.Ekran bağımlısı olan çocuklarımızda değerlerimizden bi haber yetişerek otobüste yaşlıya yer vermeyen,sokakta hayvana merhamet etmeyen,maddi durumu iyi olmayan arkadaşının durumuna karşı empati kuramayan,adaletli olamayan gençler haline geliyorlar.Projemizin amacı atalarımızdan bize miras kalan atasözleri,deyimler,özdeyişler ve türkülerle çocuklarımızın değerli çocuklar olarak yetişmesine olanak sağlamaktır.

*******************************

Dönüştürmek Güzeldir, Dönüştüren Özeldir Etwinning Projesi Sınıfımızda

Selçuklu Belediyesi Sevgi Anaokulu'nda "Dönüştürmek Güzeldir, Dönüştüren Özeldir" eTwinning projesi uygulanmaktadır. Projemizin uygulanmasının amacı; çocuklarda farkındalık yaratarak bir çok nesnenin geri dönüşümünün sağlanabileceğini göstermek,çöpe atılacak gözüyle bakılan bir ürünün nasıl değerlendirilebileceğini düşünürken çocuklarımızın yaratıcılığını geliştirmek, istedikleri bir şeye ulaşmaları için çaba sarf etmelerini sağlayarak başarma duygusunu aşılamak ve ürün oluşturulması aşamasında aile ile çocuğun verimli zaman geçirmesini sağlamaktır. çocuklarımızı doyumsuz nesiller değil de elindekinin kıymetini bilen, üretici, yenilikçi bireyler olarak yetiştirmek projemizdeki temel gayemizdir.

Gönderen: Saliha Çetin, 08 Kasım 2020 23:37 Okunma: 181
Yorumlar:
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.
Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK