Gelen Nakillerin Sürekli Bir Sınıfa Toplanması Ne

Gelen Nakillerin Sürekli Bir Sınıfa Toplanması Ne Kadar Doğrudur?

alimik - 24 Kasım 2021 16:43

Sınıftan giden öğrencilerin yerine nakillerin yüzde 80 oranında bir sınıfa doldurulması ne kadar doğrudur hukuken bir karşılığı var mı çünkü nakil gelenler yüksek oranda problem yaşayıp geldiğinden sınıf iklimini bozuyor.Ne yapılabilir .

Cevap vermek için üye girişi yapmalısınız!

         

klavuz2 - 24 Kasım 2021 17:50

Nakiller sınıf mevcutlarına göre verilir

         

e.ogretmenim - 24 Kasım 2021 17:23

Sene başında A sınıfı 25 kişi B sınıfı 25 kişi olarak belirlendi. 1 ay sonra A sınıfı 27 kişi B sınıfı 15 kişi oldu. Nakille B sınıfı azaldı. Siz yönetici olsanız hangi sınıfa verirsiniz. İki sınıfında başında bir Öğr etmen var ikiside aynı ücreti alıyor. Cevap soruda gizli. Sorduğunuz soru bu şekildeyse çok normal bir durum nakillerin bir sınıfa verilmesi. Bir sinif kalabalık diğer sinif az öğrenci olması hakkaniyetli bir uygulama olmayacaktır.

         

alimik - 24 Kasım 2021 18:18

Yanlış anlıyorsunuz bencil olan karşı taraf önceki öğretmen istenmediğinden öğrenciler azalıyor gelen nakiller bu sınıfa getirildiği gibi sahipsiz gördükleri bu sınıfa diğer öğretmenler kötü öğrencileri yollayıp iyileri alıyor .Sonra gelen kurban ben derse yapılamayan bütün kötü öğrencilerin birleştiği bir sınıf alıyorum.Haksızlığa uğrayan bencil olan kim sizce bir sınıfı bir derste 25 dakika susturmakla uğraşılır mı

         

smyi - 24 Kasım 2021 19:07

hocam bazen şans eseri, bazen de kasıtlı olarak bu şekilde sınıflar oluşturulabiliyor. işin kötüsü, diğer sınıf iyi olduğu için öğretmeni de iyi görünüyor, siz ise kötü öğretmen olarak görünüyorsunuz. halbuki daha çok uğraşmak zorunda olan siz oluyorsunuz. hukuken bir karşılığı yok. müdür istediği öğretmeni istediği sınıfa verebiliyor, birisi gelip niye böyle yaptın diye sorsa "öyle uygun gördüm" demesi yeterli.

ne yapılabilir:
*mümkünse başka okula geçmekte fayda var. merkezi okullarda çok öyle adamın gözüne sokarcasına farklı seviyede sınıflar yapamıyorlar :)
*3 veya 4 ise. bir iki yıl bekleyip(sabredip) tekrar 1. sınıf alındığında iyi öğrenciler gelmesi için dua edilebilir.

alimik - 24 Kasım 2021 20:09
3.sınıf hocam keşke 4 olsalardı demiyor değilim.İnşallah 1.sınıfta aynı şeyi yapmazlar gerçi kurallar uygulanırsa eşitlik ilkesine aykırı ama işte hukuksal normlar lazım

         

hadis - 24 Kasım 2021 18:05

çok ilginç! bu kadar bencil olmayın

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK