Gidemediğim Yerlere Uzanıyorum Twinning Projesi

Bursa’ nın İnegöl İlçesi Müşerref Muzaffer Samda İlkokulu 2/C sınıf öğretmeni Merve GÜÇLÜ GÜÇ  öğrencileriyle birlikte “Gidemediğim Yerlere Uzanıyorum isimli e Twinning projesinde çalışmaktadır. Bu proje bizim bölgemizde yaşayan insanlarla farklı bölgelerde yaşayan insanların hayatlarında ne gibi değişiklikler olabilir? sorusunun cevabının mevsimsel kültürel, tarihi ve doğal yönden incelenmesi üzerine kurulmuştur.

Projemizde yedi bölgemizin güzelliklerine, yöresel özelliklerine, tarihi geçmişlerine, doğal güzelliklerine, mevsimsel farklılıklarına kısacası gidemedikleri yerlere etkinliklerle uzanabilmelerini o kültürleri yaşayabilmelerini sağlamak birincil hedefimizdir.Aynı zamanda bir çok web2 aracınında kullanılacağı projemizde çocukların teknolojik gelişmeleri takip etmeleride sağlanacaktır.

Bu projenin şubat ayı çalışması olan “Yöresel yemeklerimiz” konusunda Bursa ‘ nın meşhur yemeklerini öğrencileriyle birlikte belirleyip, öğrenciler diğer bölgelerde yaşayan akranlarına yaparak tanıtmışlardır. Yemeklerin yapım aşamasında çok renkli görüntüler ortaya çıkmıştır. Her bölgeden tanıtılan yemekler birleştirilerek yemek kitabı oluşturulacaktır.

Gönderen: merve1987, 14 Şubat 2021 20:19 Okunma: 2368
Yorumlar:
oktaykaya38
17 Şubat 2021 21:52
1     1
Projelere puan verilmiyor artık mahkeme kararı ile.
Karakedi
16 Şubat 2021 09:43
1     8
hemserime helal olsun tebrikler .memleketime selamlar...
Oguz8
14 Şubat 2021 23:40
19     2
Şimdi bu arkadaşlar bu proje(!)den puan alacaklardı öyle mi :)
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.
Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK