İzimi Dönüştürüyorum (I'm Recycling My Footprints) eTwinning Projesi

İzimi Dönüştürüyorum (I'm Recycling My Footprints) eTwinning Projesi       

      Mersin’in farklı ilçelerinden 9 öğretmen ve kardeş ülke Azerbaycan’dan bir öğretmenin katıldığı bir eTwinning projesi olan İzimi Dönüştürüyorum (I’m Recycling My footprints) projesiyle öğrencilerimiz daha temiz bir Dünya için etkinlikler yapıyor.

       ETwinning içerisinde eğitimcilerin iletişim halinde olduğu, işbirliği içinde projeler yürüttüğü Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir platformdur. Çevre bilincini geliştirmek, çevreye verilen zararı önlemek veya azaltmak için başlatılan “İzimi Dönüştürüyorum” projesi, yaptığı etkinliklerle hem bitkilere hem hayvanlara hem de çevreci toplumun kilit noktası olan geri dönüşüme dikkat çekmeye çalışmaktadır. Bu şekilde çevreye verdiğimiz zararı ifade etmek için kullanılan “”Karbon Ayak İzi”” azalmaktadır.

      Proje başladığı günden beri, birçok etkinlik yapan öğrenciler, ilk olarak proje ortağı Bengül Biroğlu Şahbaz’ın girişimleriyle düzenlenen Küresel Isınma konulu bir söyleşiyle bilgilenmiş ardından Dünya Su Günü kapsamında yaptıkları etkinliklerle su tasarrufuna dikkat çekmiştir.

      Son olarak Orman Haftası dolayısıyla Tarım ve Orman Bakanlığının başlatmış olduğu Geleceğe Nefes adlı projeye yönelik, projedeki öğrenciler öğretmenleri de dâhil olmak üzere fidan sahiplenmiştir. Bu adıma proje ortağı Fizuli, Azerbaycan 49 Numaralı Orta Mektebinden katılan Günay Mirzayeva ve öğrencileri de fidan bağışında bulunarak destek olmuştur.

Gönderen: hamiyetby, 06 Nisan 2021 14:11 Okunma: 865
Yorumlar:
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.
Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK