Konu: İzinler Hakkında Sormak İstedikleriniz  (Okunma sayısı 499288 defa)

kralmali

  • Çalışkan Üye
  • ***
  • İleti: 163
  • Teşekkür 17
    • Çevrimdışı
  • # 24 Ağu 2018 16:57:58
Arkadaşlar kadrolu öğretmenim evlilik iznimi nikahtan 1 ay sonra kullanabilir miyim ?

UMUT ay

  • Uzman Üye
  • *****
  • İleti: 719
  • Teşekkür 321
    • Çevrimdışı
  • # 24 Ağu 2018 16:59:56
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Arkadaşlar kadrolu öğretmenim evlilik iznimi nikahtan 1 ay sonra kullanabilir miyim ?
Evlilik izni ya nikah tarihinden itibaren, yada düğün tarihinden itibaren kullanılır. Tercih sizindir. Harici bir seçenek yoktur.

frd03

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 1.199
  • Teşekkür 189
    • Çevrimdışı
  • # 24 Ağu 2018 21:33:17
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
***Toplu Sözleşmenin Eğitim, Öğretim Ve Bilim Hizmet Koluna İlişkin Toplu Sözleşmenin 2. maddesindeki


Ders görevinin yapılmış sayılacağı haller
Madde 2- (1) Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında ders yılı içerisindeki iş günlerinde genel idari izinli olmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler ile öğrencilerin çeşitli nedenlerle sınıf veya okul bütünlüğünde izinli sayılmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar
hükmü gereği 25-29 Haziran 2018 tarihleri arasındaki izin süresi ders yılı içerisinde yer almadığı için bu süre fiilen çalışılmamış durumundadır. Bu yüzden bu süreyi doğum sonrası iznine aktaramazsınız.


*** MEB İzin Yönergesinin 10. maddesinin 1. fıkrasının a bendinde

a) Kadın memura doğum yapmasından önce 8 hafta ve doğum yaptığı tarihten itibaren 8 hafta olmak üzere toplam 16 hafta süre ile aylıklı izin verilir. Çoğul gebelik halinde doğumdan önceki 8 haftalık süreye 2 hafta süre eklenir. Sağlık durumu uygun olduğu takdirde hekimin onayı ile memur isterse doğumdan önceki 3 haftaya kadar çalışabilir. Bu durumda, kadın memurun fiilen çalıştığı süreler doğum sonrası analık izni süresine eklenir denilmektedir.

Bu maddeden hareketle 14-15-16-17 Haziran bayram tatili olduğundan bu günleri de fiilen çalışmadığınız için ekleyemezsiniz.

sizin ekleyebileceğiniz izin günleri: 13,18,19,20,21,22,23,24 Haziran 2018 tarihleridir. Bu da 8 gün yapar.


***Aynı yönergenin 10. maddesinin 1. fıkrasının b bendinde

b) Doğumun erken gerçekleşmesi sebebiyle, doğum öncesi analık izninin kullanılamayan bölümü de doğum sonrası analık izni süresine ilave edilir denilmektedir.

İlgili maddede herhangi bir süre bulunmadığından doğum erken gerçekleşmişse tatil dönemi de olsa bu süre doğum sonrası iznine aktarılır.

Sizin verdiğiniz bilgilerden yola çıkarsak sizin doğum sonrası izniniz

-8 hafta doğum sonrası izin (56 gün)
-8 gün çalışabilir raporu ile aktarılan süre
-11 günde erken gerçekleşen doğum nedeniyle aktarılan süre olmak üzere

56+11+8 toplamda 75 gün olmalıdır.
hocam birde benimkine baksanız 13 eylülde 32+0 o gun çalışır raporu alıcam 8 kasım muhtemel doğum erkende olabilir 15 gün ,şimdiden bişey söyleyemiyor dr benim hesabıma göre 2 hafta okula devam edip bıraksam 1. Dönemi kapatıyorum doğrumu hesabım ,ikinci sorum çalışır alıp 2 hafta çalışıp dinlenmek için geri kalan 3 haftayı evde gecirebilirmiyim eğer evetse bunun için 2 hafta çalıştıktan sonra ne yapmalıyım dilekçe mi yazıcam okula yoksa dr çalışamaz raporumu alıcam tesekkürler

ilker52

  • Moderatör
  • *****
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 10.845
  • Teşekkür 305349
    • Çevrimdışı
  • # 24 Ağu 2018 22:05:12
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
hocam birde benimkine baksanız 13 eylülde 32+0 o gun çalışır raporu alıcam 8 kasım muhtemel doğum erkende olabilir 15 gün ,şimdiden bişey söyleyemiyor dr benim hesabıma göre 2 hafta okula devam edip bıraksam 1. Dönemi kapatıyorum doğrumu hesabım ,ikinci sorum çalışır alıp 2 hafta çalışıp dinlenmek için geri kalan 3 haftayı evde gecirebilirmiyim eğer evetse bunun için 2 hafta çalıştıktan sonra ne yapmalıyım dilekçe mi yazıcam okula yoksa dr çalışamaz raporumu alıcam tesekkürler

verdiğiniz bilgilere göre;

* 13 Eylül-17 Ekim 2018 tarihleri arasında çalışabilir raporu alınan süre

* 18 Ekim 2018 zorunlu doğum öncesi izniniz başlar (son 3 hafta)

* 56 gün doğum sonrası +35 gün çalışabilir raporu (5 hafta çalışırsanız) ile aktarılan süre olmak üzere toplamda 91 gün doğum sonrası izniniz olacak.

Bu sürede doğumun 8 Kasım 2018 tarihinde gerçekleşmesi durumunda 6 Şubat 2019 tarihinde biter 7 Şubat 2019 tarihinde göreve başlamanız gerekir.

Doğum erken gerçekleşirse o süre de doğum sonrası iznine aktarılır.

****************************************************

eğer çalışabilir raporu alıp bunun 2 haftasını kullanıp doğum öncesi iznine ayrılmayı düşünüyorsanız, doktorunuzdan doğum öncesi izni için rapor alıp bu raporu idarenize teslim edeceksiniz. gereğini onlar yapacaktır.

bu şekilde olursa ve doğum 8 Kasım 2018 tarihinde gerçekleşirse;

16 Ocak 2019 tarihinde doğum sonrası izniniz biter 17 Ocak 2019 tarihinde göreve başlamanız gerekir.

frd03

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 1.199
  • Teşekkür 189
    • Çevrimdışı
  • # 24 Ağu 2018 23:05:45
Peki hocam ikincisinde doktırdan  ne raporu alıcam

frd03

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 1.199
  • Teşekkür 189
    • Çevrimdışı
  • # 24 Ağu 2018 23:06:53
Ve birde 2. Durumda 8 kasım öncesinde gercekleşirse

ilker52

  • Moderatör
  • *****
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 10.845
  • Teşekkür 305349
    • Çevrimdışı
  • # 24 Ağu 2018 23:14:58
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Peki hocam ikincisinde doktırdan  ne raporu alıcam

"….. haftalık gebedir. doğum öncesi iznine ayrılması uygundur" şeklinde doktorlar yazıyor hocam.

[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Ve birde 2. Durumda 8 kasım öncesinde gercekleşirse

ne kadar erken gerçekleşirse o sürede doğum sonrası iznine aktarılır hocam.

davlumbaz

  • Uzman Üye
  • *****
  • İleti: 2.955
  • Teşekkür 3719
    • Çevrimiçi
  • # 24 Ağu 2018 23:34:37
Seminerlerin başladığı ilk gün yüksek lisans bilim sınavım var. Müdürüm izin verilmeyeceğini, gitmek istiyorsam rapor almam gerektiğini söylüyor. Özel işler için rapor alınmasına son derece karşıyım, şimdiye kadar doğum hariç hiç rapor almadım, nasıl isteneceğini bile bilmiyorum.
Müdürüm önümüzdeki hafta seminere katılacağından izinli ve yerine başkası vekalet edecek. Bu durumda mazeret izni kullanma gibi bir hakkım var mı? Ne yapmam gerekir?

wesser

  • Bölüm Sorumlusu
  • *****
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 7.016
  • Teşekkür 14573
    • Çevrimdışı
  • # 25 Ağu 2018 00:26:05
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Seminerlerin başladığı ilk gün yüksek lisans bilim sınavım var. Müdürüm izin verilmeyeceğini, gitmek istiyorsam rapor almam gerektiğini söylüyor. Özel işler için rapor alınmasına son derece karşıyım, şimdiye kadar doğum hariç hiç rapor almadım, nasıl isteneceğini bile bilmiyorum.
Müdürüm önümüzdeki hafta seminere katılacağından izinli ve yerine başkası vekalet edecek. Bu durumda mazeret izni kullanma gibi bir hakkım var mı? Ne yapmam gerekir?

Mazeret iznini ilçe mem veya kaymakam verir. Vekalet edecek kişi ile görüşmeniz daha iyi olur.

zeynepgulsu

  • Moderatör
  • *****
  • 3. Sınıf Öğretmeni
  • İleti: 21.867
  • Teşekkür 39162
    • Çevrimiçi
  • # 25 Ağu 2018 00:46:23
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Seminerlerin başladığı ilk gün yüksek lisans bilim sınavım var. Müdürüm izin verilmeyeceğini, gitmek istiyorsam rapor almam gerektiğini söylüyor. Özel işler için rapor alınmasına son derece karşıyım, şimdiye kadar doğum hariç hiç rapor almadım, nasıl isteneceğini bile bilmiyorum.
Müdürüm önümüzdeki hafta seminere katılacağından izinli ve yerine başkası vekalet edecek. Bu durumda mazeret izni kullanma gibi bir hakkım var mı? Ne yapmam gerekir?
Mudurlerin boyle birsey soyleme haklari yok.Hasta degilken niye rapor  alalim?Bu cok mu etik birsey.
Yerine kim vekalet ediyorsa ondan alin hocam.

davlumbaz

  • Uzman Üye
  • *****
  • İleti: 2.955
  • Teşekkür 3719
    • Çevrimiçi
  • # 25 Ağu 2018 09:25:20
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] [linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] önümüzdeki hafta vekalet eden arkadaşla görüşüp izin isteyeceğim. Milli eğitimden sıkıntı çıkaracaklarını sanmıyorum.

taylantaylan

  • Uzman Üye
  • *****
  • 3. Sınıf Öğretmeni
  • İleti: 1.680
  • Teşekkür 14349
    • Çevrimdışı
  • # 25 Ağu 2018 09:34:39
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Seminerlerin başladığı ilk gün yüksek lisans bilim sınavım var. Müdürüm izin verilmeyeceğini, gitmek istiyorsam rapor almam gerektiğini söylüyor. Özel işler için rapor alınmasına son derece karşıyım, şimdiye kadar doğum hariç hiç rapor almadım, nasıl isteneceğini bile bilmiyorum.
Müdürüm önümüzdeki hafta seminere katılacağından izinli ve yerine başkası vekalet edecek. Bu durumda mazeret izni kullanma gibi bir hakkım var mı? Ne yapmam gerekir?
Mudurlerin mazeret izni verme yetkisi yok ilçe mem den almanız gerekiyor ilçe mem sizin mazeretinizi olumlu karsilayacaktir çünkü gayet makul bir nedenle izin istiyorsunuz önümüzdeki hafta gidip izninin alın kafanı rahat olur rapor alindemesinin nedeni kendisinin izin veremeyecek olmasıdır büyük ihtimalle

davlumbaz

  • Uzman Üye
  • *****
  • İleti: 2.955
  • Teşekkür 3719
    • Çevrimiçi
  • # 25 Ağu 2018 09:35:43
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Mudurlerin mazeret izni verme yetkisi yok ilçe mem den almanız gerekiyor ilçe mem sizin mazeretinizi olumlu karsilayacaktir çünkü gayet makul bir nedenle izin istiyorsunuz önümüzdeki hafta gidip izninin alın kafanı rahat olur rapor alindemesinin nedeni kendisinin izin veremeyecek olmasıdır büyük ihtimalle
Anladım öğretmenim. Ben yine de izin dilekçesini okula yazacağım, üstyazı ile milli eğitime götüreceğim. Doğru mudur?

frd03

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 1.199
  • Teşekkür 189
    • Çevrimdışı
  • # 25 Ağu 2018 14:13:39
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
"….. haftalık gebedir. doğum öncesi iznine ayrılması uygundur" şeklinde doktorlar yazıyor hocam. Yani 32. Haftada çalışabilir alınıp ,35. Haftada dediğinizi verebiliyor doktorlar

ne kadar erken gerçekleşirse o sürede doğum sonrası iznine aktarılır hocam.

frd03

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 1.199
  • Teşekkür 189
    • Çevrimdışı
  • # 25 Ağu 2018 14:17:48
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
verdiğiniz bilgilere göre;

* 13 Eylül-17 Ekim 2018 tarihleri arasında çalışabilir raporu alınan süre

* 18 Ekim 2018 zorunlu doğum öncesi izniniz başlar (son 3 hafta)

* 56 gün doğum sonrası +35 gün çalışabilir raporu (5 hafta çalışırsanız) ile aktarılan süre olmak üzere toplamda 91 gün doğum sonrası izniniz olacak.

Bu sürede doğumun 8 Kasım 2018 tarihinde gerçekleşmesi durumunda 6 Şubat 2019 tarihinde biter 7 Şubat 2019 tarihinde göreve başlamanız gerekir.

Doğum erken gerçekleşirse o süre de doğum sonrası iznine aktarılır.

****************************************************

eğer çalışabilir raporu alıp bunun 2 haftasını kullanıp doğum öncesi iznine ayrılmayı düşünüyorsanız, doktorunuzdan doğum öncesi izni için rapor alıp bu raporu idarenize teslim edeceksiniz. gereğini onlar yapacaktır.

bu şekilde olursa ve doğum 8 Kasım 2018 tarihinde gerçekleşirse;

16 Ocak 2019 tarihinde doğum sonrası izniniz biter 17 Ocak 2019 tarihinde göreve başlamanız gerekir.
hocam 1. Durumda son 3 hafta zorunlu izne ayrılcam ya ,diyelim beklemedi bir hafta sonra geldi Bebek kalan 2 hafta 91 güne mi eklenecek

 

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK