Kasım Ara Tatilinde Mesleki Çalışma Programı, ÖBA Üzerinden Yapılacak

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 14-18 Kasım tarihleri arasındaki ara tatilde öğretmenlerin okula gitmeden bu dönemdeki mesleki çalışma programlarını Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden uzaktan eğitim yoluyla tamamlayabileceklerini açıkladı.

Bakanlıkça açıklanan 2022-2023 eğitim öğretim yılı çalışma takvimine göre 14-18 Kasım 2022 tarihleri, ara tatil dönemi olarak belirlendi. Öğretmenler, bu takvime göre kasım ve nisan aylarında yapılacak ara tatillerde hazırlanan program çerçevesinde kendi okullarında mesleki çalışma programına katılacak. 
 
Bakan Özer, öğretmenleri mesleki ve kişisel gelişimleri konusunda her zaman desteklediklerini belirterek "Öğretmenlerimiz, 14-18 Kasım tarihleri arasındaki ara tatilde okula gitmeden bu dönemdeki mesleki çalışma programlarını Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden uzaktan eğitim yoluyla tamamlayabilecekler. Ayrıca bu kapsamda ÖBA'dan bugüne kadar yayımladığımız tüm içerikleri de yeniden öğretimlerimizin istifadesine sunuyoruz. Öğretmenlerimiz, Millî Eğitim Bakanlığı yayınlarından çıkan kitaplardan oluşan özel bir seçkiden hazırlanan e-kütüphaneye de yine ÖBA üzerinden ulaşabilecek. Bu dönemde yeni eğitim konuları yanı sıra ÖBA'da geçmişten günümüze yayınlanmış 77 eğitim başlığı yer alacak. Öğretmenlerimiz daha önce almadıkları herhangi bir eğitimi tamamları yeterli olacak. Diğer taraftan ÖBA'nın kişisel ve mesleki gelişim için bir platform hâline gelmesi hedefimiz doğrultusunda içerikleri zenginleştirme çalışmalarımız devam etmektedir. Bu çerçevede Millî Eğitim Bakanlığı yayınlarında yer alan kitaplara ÖBA üzerinden erişim imkânı sağlandı ve ilk aşamada 55 kitap sanal ortamda öğretmenlerimizin erişimine açıldı." dedi.
 • halisane42
  03 Kasım 2022 13:47
  13 1
  Uzaktan olsa ne çıkar, zira ara tatilde tatil yok bize, ara tatilin meşguliyeti daha dünden hazır: Çalışamadığım Uzmanlık sınavı için yüzeysel odaklı bir göz atmak ve yetişirse 1-2 deneme çözümü!!?
 • filiz_07
  02 Kasım 2022 22:08
  9 8
  Kimse kimseye durduk yerde bir şey vermez.
 • Oddo38
  02 Kasım 2022 17:41
  29 9
  Söylenecek çok şey var.
  Ama hemen her meslektaşım öğretmen olduğuna pişman.

  Mesleği o hale getirdiler.

  Her mesleğe ve yaptıkları işe saygı duyan bazı tipler öğretmene düşman.
  O azınlığın algısı şu an için geçerli algı maalesef.
  Sabahtan akşama kadar devletin aracıyla gezen meslekler ya da mesaisinin çoğunu çay içerek dolduran meslekler öğretmenden çok çalışıyor onların gözünde.

  Mesainin içinin doluluğu konusunda en zayıf toplum bizde.
  Öğretmenin sayısı çok diye zam almaya bile layık görülmüyoruz.


  Tahsili öğretmenden düşük bir çok meslek hiç bir şart aranmaksızın zam aldı.

  Öğretmenlik gün gün bitiyor.
 • Oddo38
  02 Kasım 2022 14:28
  26 11
  Bu şey değil mi?
  Bir sendikanın büyük kazanımı :D :D :D
 • cmustafaengin
  02 Kasım 2022 14:14
  26 7
  Sağolsun önceden belli olan şeye karşı, haberi dahi olmadan itiraz edip uzaktan olsun diye dilekçe veren sendikalar vardı 😂 Onların sayesinde olmuştur kesin bu. Hatta şimdiden söyleyeyim Nisan ve Haziran seminerleri de uzaktan olacak. Bazı sendikalar kesin başvuru yapıp bunları da uzaktan yaparlar 😂
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK