Lise Branş Öğretmenlerinin 40 Saat Ders Sınırına 8 Saat Evde Eğitim Dahil Midir?

İlhan 1222
15 Haziran 2022 19:23

Merhaba hocam,lise branş öğretmeniyim.30 saat okul dersim,10 saat dyk olsa 8 saat de evde eğitim verebilir miyim yani evde eğitim lise branş öğretmenleri için 40 saatin içinde mi yoksa 40 saate dahil değil mi


Lise branş öğretmenleri 30 saat ders 10 saat dyk olmak üzere 40 saate kadar ders verebilir,işte bu 8 saatlik evde eğitim bu 40 saatin içinde mi değil mi


 

Başkan600
15 Haziran 2022 20:58

8 saatlik evde eğitim 40 a değil 30 a dahildir. Yani lise kültür öğretmeni 30 saati içerisinde evde eğitime girmlidir. Üstündeki 10 saat ancak 8. Madde kapsamında dyk vb olmalıdır. Evde eğitim olmaz.

İlhan 1222 - 15 Haziran 2022 22:27
Peki hocam yakın zamanda yönetmelik değişikliği mi oldu acaba bu konuda bir kaç yıl önce ilçe MEM yöneticileri evde eğitimin 40 saatin dışında değerlendirildigini söylüyorlardi,şimdi ise 40 saatin içinde olduğunu,siz de 30 saatin içinde olduğunu bunla alakalı resmi yazı var mı acaba
Kozmiktarihci - 16 Haziran 2022 01:20
Dyk ..egzersiz ...iyep ..halk egitim kursu bunlar 30 a dahil degildir. Destek...evde.. dahildir.
Başkan600 - 16 Haziran 2022 09:06
ben lise kültür öğretmenleri için dedim. Evde eğitimin 30 veya 40 saat içerisine dahil olmadığı branş sınıf öğretmenleridir. Onlar 9. maddedeki istisnai hükümden dolayı 30-40 saat dışında evde eğitim veya destek eğitim verebilir.
İlhan 1222 - 17 Haziran 2022 16:58
Hocam bu konuyla ilgili yönetmelik,goruş yazısı vs.nerden ulaşabilirim acaba.yani 30 saat derse giren lise edebiyat öğretmeni evde eğitim veremez,sadece on saate kadar dyk verebilir diyorsunuz doğru mu
İlhan 1222 - 17 Haziran 2022 17:01
"Söz konusu yazıda bu hususlar açıklandıktan sonra 40 saat sınırına bir anlam verilememiştir denilerek durum açıklığa kavuşturulmuştur. Buna iyep,evde eğitim vs dahil değildir. YAni 40 saat aşılabilir ve ücreti ödenir. 30 saat dersi olan branş öğretmeni BEP yapamaz. 21 saati var ise 9 saate kadar BEP yapar." Hocam Google'da aratınca bu ve buna benzer yazılar çıkıyor.yani 40 saatin dışında olduğu söyleniyor evde eğitimin
Başkan600 - 17 Haziran 2022 18:42
Sayın hocam 40 ın dışında değildir demedim. Sadece Sınıfçılar için 40 ın dışındadır. Kültür öğretmenleri için geçerli değildir ek ders kararı madde 9. Bahsettiğiniz ibarenin geçtiği yazı sanırım istanbul meme bakanlığın yazdığı arkadaşım hiç mi bilmiyorsunuz bu işi dediği, 5, 6 ve 8. Madde yi toplayarak 40 diye bir kural koyulmasınadır. Ama istisnai ek 8 saatlik hüküm tekrar ediyorum sınıfçılar için ek ders kararı öadde 9 dadır.

Şu an 1.086 kişi ve 247 üye var.

Aktif üyeler için tıklayınız.

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK