Look, Who's Real! Etwinning Projesi

  Projemiz 8 Türk, 1 Azerbaycan, 1 Romanya, 1 Portekiz,1 İspanya ve 6 Ürdün ortağı ile yürütülmektedir. Öğrencilerde medya okuryazarlığınin geliştirilmesi amacı ile kurulan projemizde öğrenciler medya meslekleri, akıllı İşaretler, dijital ayak izi hesaplama gibi önemli çalışmalar yaptılar.

 Öğrencilerde medya okuryazarlığı becerisini gelliştirmek ve konuya dikkat çekmek amacı ile 8 Türk ve 5 yabancı ortak ile yürütülmektedir. Proje kapsamında öğrenciler medya meslekleri, akıllı işaretler ve dijital ayak izi hesaplama gibi önemli çalışmalar yaptılar. Proje hedefleri arasında şunlar bulunmaktadır.

  1. Medyayı farklı açılardan okuyarak çevreye duyarlı, ülkesinin sorunlarını bilen, medyada gördüklerini filtreleyecek bir bilinç kazanır.
  2. Televizyon, video, sinema, reklam, yazılı basın, internet vb. Ortamlardaki mesajları analiz etme, değerlendirme ve iletme becerisi kazanır.
  3. Yazılı, görsel ve işitsel medyaya eleştirel bir bakış açısı kazanır.
  4. Mesajların oluşturulmasına ve analizine dönüş olarak, soru sormak geriye doğru bir değişimi beraberinde getirir.
  5. Bilinçli bir medya okuryazarı olur.
  6. Sosyal hayata daha aktif ve yapıcı katılır. 
Kaynak: https://alifuatcebesoyilkokulu.meb.k12.tr/icerikler/look-whos-real-etwinnin-projesi_11219375.html
Gönderen: hüseyintemizel, 05 Nisan 2021 17:14 Okunma: 282
Yorumlar:
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.
Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK