Masal Denizim'e Yolculuk Başlıyor

   Bir çocuğun minik kalbinde, masalların kocaman hayal dünyası egemendir. Öyle ki geçmiş ve gelecek arasında güzel bir zaman örgüsünü oluşturur masallar. Masal Denizim Projesi’nin masal kültürünü yaygınlaştırmanın yanında, görme engelli çocuklarımıza masallar seslendirme gibi önemli bir toplum hizmeti hedefi var.

   Masal Denizim adlı eTwinning projesini, 9 öğretmen bir araya gelerek oluşturdu. Projeye katılan öğretmenler, kendi kültürümüze ait Anadolu Masallarını ele alıyor ve öğrencilerinin de sürece aktif olarak katılmasını sağlıyor. Projede; pandemi şartlarında uzun süre ekran karşında kalan öğrencilerin hayal dünyalarına sihirli bir giriş yaparak kendilerini keşfetmeleri ve kendi masal kitaplarını yazarak, sayfalarını süsleyerek ve seslendirerek bir ürün ortaya koymaları hedefleniyor. Masal kitabının kapağını tasarlama yarışması da proje sürecini tamamlayan harika bir düşünce.

   Kültürümüzün eşsiz hazinesi olan ve unutulmaya yüz tutmuş Anadolu Masalları ile buluşacak olan öğrenciler, akranlarıyla bir araya gelerek masal yazarlarıyla tanışacak ve masal yazmanın püf noktalarını öğrenerek güzel bir deneyim yaşayacaklardır.

Masal Denizim e Twinning projesi ekibine başarılar….

PROJEYE KATILAN ÖĞRETMENLER

Gurbet SELİMOĞLU - Hüseyin Temizel İlkokulu

Necla KARANFİL - Sancaktepe Safa İlkokulu

Canan Gökçe BUDUR- Sancaktepe Safa İlkokulu

Mehtap TOPCU- Şakir Demir İlkokulu

Özlem ESMER- Hüseyin Temizel İlkokulu

Gökşin Deniz DURAK BÜLBÜL- 60. Yıl Sarıgazi Ortaokulu

Ezgi DİL- Halime Hatun İlkokulu

Seda DİNÇÇAĞ – Şakir Demir İlkokulu

Nazmiye ARSLAN- Şakir Demir İlkokulu

Gönderen: sml, 24 Şubat 2021 01:59 Okunma: 705
Yorumlar:
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.
Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK