Memura ve Emekliye Ne Kadar Zam Yapılacak?

Asgari ücrette yapılan rekor artışın ardından gözler memur ve emekli  zamlarına çevrildi. Katıldığı canlı yayında gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, memur ve emekli zamlarına ilişkin de konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2022 yılında asgari ücretin en alt rakamı 4 bin 250 lira olarak uygulanacağı müjdesini paylaşmıştı. Son 50 yılın en yüksek rakamını ifade eden asgari ücret artışı yüzde 50 seviyesinde gerçekleşmişti. Gözler bu kez memur ve emekli zamlarına çevrildi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati katıldığı canlı yayında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: ''Memurumuzu bugüne kadar koruduk bundan sonra da korumaya devam edeceğiz. Memurlarımıza ek artışlar yapıldı, bize teşekkür ediyorlar. Üreticiye çok önemli destekler sağlıyoruz. Sabit gelirlilerin hakkını koruyan tedbirleri alacağız.

KGF kredisi geliyor. KGF'yi de genişletiyoruz. Bunlarla ilgili çalışmalarımız var. Özellikle üretime yönelik Kurumlar Vergisi'nde 1 puanlık indirim yapıyoruz. KDV'de çok önemli düzenlemeler yapıyoruz. Diğer alanlarda da sektörleri rahatlatacak adımlar atıyoruz. Güzel şeyler olacak. Yapılacak çalışmaların neticesinde enflasyonla ilgili beklentimiz aşağı yönde. Kim kaldı şimdi emekliler? Emeklilerimizle ilgili arkadaşlarımız zaten çalışıyor. Bununla ilgili yapılacak iyileştirmelerin, emeklilerimizi de mutlu edecek bir iyileştirme olacağına yönelik benim de kanaatim çok yüksek. İlgili bakanlık çalışmasının neticesinde, hangi noktaya geleceğimizi hep beraber görmüş olacağız''

 

 • 1 0
 • 24 Aralık 2021 10:28 1.142
 • kutlu11
  24 Aralık 2021 12:15
  1 1
  Ali Bey Zam Almıştı Bize.yer De Artar Bile.bazıları şimdiden Arttığını Bile Zannediyor
 • bekhas
  24 Aralık 2021 11:13
  2 0
  Memurlarımıza ek artışlar yapıldı, bize teşekkür ediyorlar.

  Fıkra bu kadar ?
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.

Şu an 959 kişi ve 170 üye var.

Aktif üyeler için tıklayınız.

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK