Mobil Kod Uygulaması EBA'da Yayında

Mobil Kod uygulaması Web, İOS ve Android platformları üzerinden öğretmen, öğrenci ve kodlama ile ilgilenen herkesin hizmetine sunuldu.

Yenimahalle Mobil Kod uygulaması Web, İOS ve Android üzerinden öğretmen, öğrenci ve kodlama ile ilgilenen herkesin hizmetine sunuldu. Uygulama, 5 ve 6.sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi kazanımlarına uygun, blok tabanlı bir kodlama oyunu olarak yayımlandı. 
 
“Mobil Kod”da kullanıcılar, oyunun ana karakteri olan Maskod’a Kod Blokları yardımı ile komut vererek görevlerini tamamlamasını sağlayacak. Oyun; Kaya, Buz, Kristal ve Lav Gezegeni olmak üzere dört gezegenden oluşuyor. Her gezegende 30 bölüm bulunuyor. Toplamda 120 bölümlük bir uzay görevinden sonra oyun karakteri Maskod dünyaya dönerek görevini başarı ile sonlandırıyor. 
 
Uygulama, 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında öğrenme süreçlerinde dijital içerik ve beceri destekli dönüşüm hedefine yönelik olarak hazırlandı. YEĞİTEK tarafından kodlama becerisi kazandırma amaçlı öğretim araçlarından biri olarak tasarlanan Mobil Kod uygulaması ile algoritmik düşünce gelişimine destek olunması hedefleniyor. 
 
Uygulamaya http://mobilkod.eba.gov.tr adresi ve mobil platformlar üzerinden erişim sağlanabiliyor.
 
Mobil Kod oyunu erişim adresleri:
 
 
 
 
 
24 Mayıs 2019 00:51 Okunma: 3589
Yorumlar:
pigafetta
29 Mayıs 2019 22:01
0     0
Oyunu telefonuma indirdim. Oynamaya çalıştım, anlamadım. Bilen vardır diyerek bugün okulda çocuklara gösterdim onlarla da çözemedik. Oyunun içine nasıl oynanır kısmı eklenmeli.
olcaytoh
24 Mayıs 2019 10:02
2     1
kimse ilgilenmiyor galiba :D bakalım umarım güzel birseyler yapmıslardır.
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.
Egitimhane.Com ©2006-2023