Öğreniyorum Üretiyorum Paylaşıyorum eTwinning Projesi

Öğreniyorum Üretiyorum Paylaşıyorum Etwinning Projemiz

Niğde/Bor Mehmet Güleç İlkokulu Rehber Öğretmeni A. Dilek AYDIN'ın kuruculuğunu üstlendiği, Müdür Yardımcısı Ayşe CORUK'un üyesi olduğu "ÖĞRENİYORUM ÜRETİYORUM PAYLAŞIYORUM" adlı e Twinning Projemiz okulumuz 2. ve 3. sınıf öğrencileri ile Ülkemizin 8 farklı ilinden (Niğde, Ankara, Adana, Denizli, Elazığ, Eskişehir, Edirne, Hakkari) projeye dahil olan Proje ortaklarımız ve öğrencileriyle keyifli ve eğlenceli bir şekilde yürütülmektedir.

PROJE HAKKINDA

Bu proje ile öğrencilere eğlenceli öğretim ortamları oluşturarak öğrenmeye ve okula istekliliğini canlı tutmak, korunmaya muhtaç çocuklar aracılığıyla öğrencilerin ve ailelerin empatik düşünmelerine katkı sunmak, koşulsuz yardımlaşma ve paylaşım ile öğrencilerin sorumluluk, yadımseverlik, sevgi ve saygı duygularının gelişmesi, geridönüşüm bilincinin oluşturulması amaçlandı. Projede 7-11 yaş öğrencilere, web2 bilişim araçlarından yararlanarak, velilerinden de destek alarak tasarlayıp üretebilecekleri geri dönüşüm malzemelerinin de kullanıldığı ürünleri tasarlamaları sağlanacaktır, ilk ürünlerini çocuk esirgeme kurumu bünyesinde bulunan çocuklara öğrenciler ve velileri tarafından hediye edilerek son bulacaktır. Böylece, doğaya, çevreye ve insana karşı daha duyarlı ve daha bilinçli, web2 bilişim araçlarının ve twinspace'in kullanımı konusunda fikir sahibi etkin, yaratıcı, girişken, yardımsever,paylaşımcı, bireyler yetiştirmeye katkı sunmuş olacağız.

HEDEFLER

  1. Öğrencilere eğlenceli öğretim ortamları oluşturarak öğrenmeye ve okula istekliliğini canlı tutmak,
  2. Korunmaya muhtaç çocukları tanıyarak ve anlayarak öğrencilerin ve ailelerin empatik düşünmelerine katkı sunmak,
  3. Koşulsuz yardımlaşma ve paylaşım ile öğrencilerin sorumluluk, yadımseverlik, sevgi ve saygı duygularının geliştirilmesine katkı sunmak,
  4. Geri dönüşüm bilincini oluşturmak,
  5. Web 2 bilişim araçlarının kullanımı konusunda fikir sahibi, etkin, yaratıcı, girişken, yardımsever, paylaşımcı, doğaya, çevreye ve insana karşı daha duyarlı ve daha bilinçli bireyler yetiştirilmesine katkı sunmak.
  6. Öğrenciler için el becerisini geliştirebilecekleri, verimli vakit geçirip güzel anı biriktirebilecekleri, farklı bireyler ile deneyimlerini paylaşarak etkileşime girebilecekleri, geri dönüşüm ve korunmaya muhtaç çocuklar konusunda farkındalık kazanabilecekleri bir ortam oluşturulmasına katkı sunmaktır.

 Projemizin Sosyal Medya Hesapları

İnstagram Hesabına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Facebook Hesabına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Blog Hesabına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Gönderen: Ayşe Coruk, 27 Şubat 2021 17:31 Okunma: 388
Yorumlar:
Ayşe Coruk
03 Mart 2021 14:30
1     0
Teşekkürler
ebrugs55
28 Şubat 2021 13:13
1     1
Başarılar
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.
Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK