Konu: Okul Yöneticileri Odası 2018 - 2019  (Okunma sayısı 840259 defa)

wesser

  • Bilge Meclis Üyesi
  • *****
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 4.686
  • Teşekkür 10276
    • Çevrimdışı
  • # 18 Ağu 2019 20:30:26
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Okulumuza yeni atanan ilk atama öğretmenimiz şu an 7 aylık hamile olduğunu , göreve başlama yaptıktan hemen sonra doğum sonrası iznine ayrılacağını belirtti. Benim bildiğim doğum öncesi iznini kullanamaz doğum sonrası 8 haftalık iznini kullanabilir. Bu 8 haftadan sonra herhangi bir izin hakkı oluyor mu? İlk defa sözleşmeli öğretmen ile çalışacağım.

Sözleşmeli öğretmenler de doğum öncesi iznini doğum sonrasına aktarabilir. Güvenlik soruşturması , göreve başlama derken aktarılacak süreyi kaçırabilir. Bunun dışında ücretsiz izin alabilir.

esenbey63

  • Çalışkan Üye
  • ***
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 165
  • Teşekkür 22
    • Çevrimdışı
  • # 18 Ağu 2019 20:55:30
Doğum öncesi izin yaz tatiline gelen öğretmen 5 haftalık çalışabilir iznini doğum sonrası kullanabilirmi

kadir 77

  • Uzman Üye
  • *****
  • İleti: 2.137
  • Teşekkür 2650
    • Çevrimdışı
  • # 18 Ağu 2019 20:57:29
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Doğum öncesi izin yaz tatiline gelen öğretmen 5 haftalık çalışabilir iznini doğum sonrası kullanabilirmi

hayır .kullanamaz.fiilen çalışması gerekiyor

pelin_altindal

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • Okul Müdürü
  • İleti: 423
  • Teşekkür 409
    • Çevrimdışı
  • # 18 Ağu 2019 21:02:20
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]

hayır .kullanamaz.fiilen çalışması gerekiyor
Hocam ilçe mem aktarabilir diyor

ilker52

  • Moderatör
  • *****
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 10.745
  • Teşekkür 287066
    • Çevrimdışı
  • # 18 Ağu 2019 21:08:48
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Hocam ilçe mem aktarabilir diyor

yaz tatiline denk gelen süreleri aktarıyorlarsa muhtemelen konu hakkında bilgi sahibi değillerdir hocam.

İzin Yönergesinin 10. maddesinin 1. fıkrasının a bendinde

a) Kadın memura doğum yapmasından önce 8 hafta ve doğum yaptığı tarihten itibaren 8 hafta olmak üzere toplam 16 hafta süre ile aylıklı izin verilir. Çoğul gebelik halinde doğumdan önceki 8 haftalık süreye 2 hafta süre eklenir. Sağlık durumu uygun olduğu takdirde hekimin onayı ile memur isterse doğumdan önceki 3 haftaya kadar çalışabilir. Bu durumda, kadın memurun fiilen çalıştığı süreler doğum sonrası analık izni süresine eklenir denilmektedir.

Ayrıca Devlet Personel Başkanlığının 26.12.2013 tarih ve 25399 sayılı mütalaalarının sonuç kısmında aşağıdaki görüş belirtilmiştir.

Bu itibarla, doğum sonrası analık iznine sadece doğum öncesi analık izni içerisinde kadın memurun kurumunda fiilen çalışarak geçirdiği sürelerin eklenmesi gerektiği, bu süre içerisinde alınan kanuni izinlerin doğum sonrası analık iznine ilave edilemeyeceği hüküm altına alındığından, öğretmenlerin yaz tatiline denk gelen doğum öncesi 5 haftalık analık izin süresinin doğum sonrasına aktarılamayacağı mütalaa edilmektedir.

Çalışabilir raporu alındığında sadece fiilen çalışılan süreler doğum sonrası iznine eklenir. Yaz tatiline gelen sürelerde fiilen çalışılmadığı için yaz tatiline gelen bu süreler doğum sonrası iznine aktarılmaz.

pelin_altindal

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • Okul Müdürü
  • İleti: 423
  • Teşekkür 409
    • Çevrimdışı
  • # 18 Ağu 2019 21:10:32
Hocam 13 temmuzda doğum  ve çalışabilir raporu aldı ne kadar doğum sonrası eklencek

kadir 77

  • Uzman Üye
  • *****
  • İleti: 2.137
  • Teşekkür 2650
    • Çevrimdışı
  • # 18 Ağu 2019 22:48:33
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Hocam 13 temmuzda doğum  ve çalışabilir raporu aldı ne kadar doğum sonrası eklencek

doğum sonrası 8. haftayı 13 temmuzdan itibaren başlatıcaksınız.doğum beklenen tarihten erkense o süreyide 8 haftaya ekleyeceksiniz

kalfalı

  • Üye
  • *
  • İleti: 16
  • Teşekkür 1
    • Çevrimdışı
  • # 18 Ağu 2019 23:07:42
Hocam bu sene dyk kursları kendi okulumuzda verebilecek miyiz.

kadir 77

  • Uzman Üye
  • *****
  • İleti: 2.137
  • Teşekkür 2650
    • Çevrimdışı
  • # 18 Ağu 2019 23:22:45
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Hocam bu sene dyk kursları kendi okulumuzda verebilecek miyiz.

kılavuz Yayınlanmadı daha...

Zemheri344

  • Aktif Üye
  • **
  • İlköğretim Öğrencisi
  • İleti: 293
  • Teşekkür 198
    • Çevrimdışı
  • # 18 Ağu 2019 23:29:29
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Müdürün 2 saat derse girme zorunluluğu bu yıl da devam ediyor mu?

Aslı 6 saattir toplu sözleşme ile 2 saatten 6 saate kadar diye anlaşıldı. Toplu sözleşmede 31 Aralık 2019 a kadar geçerli. Eğer bu hususuta yeni sözleşmede hüküm olmazsa en az 6 saate girmelisiniz. 31 Aralık a kadar 2 saat yeterli. Ama her sözleşmede aynı hüküm devam ediyor muhtemelen yine aynısı devam edecek. Tabi sınıf öğretmeni ve anasınıfı öğretmenlerine böyle bir zorunluluk yok.

sebocan

  • Moderatör
  • *****
  • İleti: 26.439
  • Teşekkür 416373
    • Çevrimdışı
  • # 18 Ağu 2019 23:37:48
Okul Yöneticilerine yönelik yeni konumuz açılmıştır.

[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]

 

Egitimhane.Com ©2006-2023