Konu: Okul Yöneticileri Odası  (Okunma sayısı 2369009 defa)

Bukett07

  • Üye
  • *
  • İleti: 17
  • Teşekkür 7
    • Çevrimdışı
  • # 20 Oca 2021 10:38:30
İyi çalışmalar arkadaşlar 1. Sınıfa yeni başlamış ama hiç okula gelmemiş canlı derse katılmamış öğrenciye not verilir mi?

Bir sorum daha olacak bir dönem not girişi yapılmazsa öğrenci direkt sınıfta mı kalır? Teşekkürler.

teacherman911

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 619
  • Teşekkür 251
    • Çevrimdışı
  • # 20 Oca 2021 10:42:12
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Merhaba arkadaşlar, bepli öğrenciye geliştirilmeli not verilebiliyor mu? Verilemiyorsa dayanağı nedir ?
ilköğretim kurumları 31. madde
 Kaynaştırma ve özel eğitim sınıflarında eğitimlerine devam eden öğrencilere başarısızlıklarından dolayı sınıf tekrarı yaptırılmaz.Kısacası sınıfta bırakmadıktan sonra istediğin notu verebilirsin hocam

miskinler

  • Çalışkan Üye
  • ***
  • İleti: 82
  • Teşekkür 21
    • Çevrimdışı
  • # 20 Oca 2021 10:44:34
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
İyi çalışmalar arkadaşlar 1. Sınıfa yeni başlamış ama hiç okula gelmemiş canlı derse katılmamış öğrenciye not verilir mi?

Bir sorum daha olacak bir dönem not girişi yapılmazsa öğrenci direkt sınıfta mı kalır? Teşekkürler.
Ben de bunu merak ediyorum

miskinler

  • Çalışkan Üye
  • ***
  • İleti: 82
  • Teşekkür 21
    • Çevrimdışı
  • # 20 Oca 2021 10:45:56
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Ben de bunu merak ediyorum
Aslında biz bu dönem yoklama almadığımız için surekii devamsızlık diye bir durum oluşmadı.

sibel44

  • Bilge Üye
  • *****
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • İleti: 3.637
  • Teşekkür 9068
    • Çevrimdışı
  • # 20 Oca 2021 10:48:39
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
İyi çalışmalar arkadaşlar 1. Sınıfa yeni başlamış ama hiç okula gelmemiş canlı derse katılmamış öğrenciye not verilir mi?

Bir sorum daha olacak bir dönem not girişi yapılmazsa öğrenci direkt sınıfta mı kalır? Teşekkürler.
Günaydın. Bizim okul hiç not vermeyin dedi 1. Sınıftaki arkadaşlara

Bukett07

  • Üye
  • *
  • İleti: 17
  • Teşekkür 7
    • Çevrimdışı
  • # 20 Oca 2021 10:56:23
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Günaydın. Bizim okul hiç not vermeyin dedi 1. Sınıftaki arkadaşlara

Bir dönem not verilmezse öğrenci sınıfta kalır mı hocam eğer kalırsa not vermemek o öğrenciye hiç şans vermemek olmaz mı?

suak

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 161
  • Teşekkür 1012
    • Çevrimdışı
  • # 20 Oca 2021 11:19:10
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Bir dönem not verilmezse öğrenci sınıfta kalır mı hocam eğer kalırsa not vermemek o öğrenciye hiç şans vermemek olmaz mı?
2. dönem not verilirse kalmaz hocam. Sınıfta kalması için okul idaresinin  veliden dilekçe alması ve e okul sisteminde öğrenci için “sınıf tekrarı” butonunu işaretlemesi gerekir.

toyota6413

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • Okul Müdürü
  • İleti: 237
  • Teşekkür 26
    • Çevrimdışı
  • # 20 Oca 2021 11:29:56
Arkadaşlar 2021-2022 eğitim öğretim yılına ait şu an da seçmiş olduğumuz seçmeli dersleri e okul a giriş yapacak mıyız?

sibel44

  • Bilge Üye
  • *****
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • İleti: 3.637
  • Teşekkür 9068
    • Çevrimdışı
  • # 20 Oca 2021 11:41:34
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Bir dönem not verilmezse öğrenci sınıfta kalır mı hocam eğer kalırsa not vermemek o öğrenciye hiç şans vermemek olmaz mı?
1 dönem not vermemek kalması anlamına gelmez. 2. Dönem gelirse okula o zaman notlarını verdiğinizde geçer. Kalması için veli dilekçesi gerekiyor.
Şans demişsiniz ama gelmeyen öğrencinin yüzünü görmediğiniz öğrencinin neyine not vereceksiniz?

suleyman45

  • Bilge Meclis Üyesi
  • *****
  • İleti: 15.988
  • Teşekkür 25951
    • Çevrimdışı
  • # 20 Oca 2021 11:44:26
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Arkadaşlar 2021-2022 eğitim öğretim yılına ait şu an da seçmiş olduğumuz seçmeli dersleri e okul a giriş yapacak mıyız?

Şu anda velilere dağıtılan dilekçelerdeki seçmeli dersler eokula işlenecek.

kont02

  • Uzman Üye
  • *****
  • İleti: 1.253
  • Teşekkür 193
    • Çevrimdışı
  • # 20 Oca 2021 11:45:53
2021-2022 eğitim-öğretim yılında kac doğumlular 1.sınıfa kaydedilecektir.

vartom

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 1.370
  • Teşekkür 264
    • Çevrimdışı
  • # 20 Oca 2021 11:52:03
yönetmelikte değişiklik olmuş...
ne olduğunu çözebilen var Mı???   :)

MADDE 1 – 26/7/2014 tarihli ve 29072 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 33 üncü maddesinin dördüncü fıkrasının ikinci cümlesi yürürlükten kaldırılmıştır.

wesser

  • Bölüm Sorumlusu
  • *****
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 8.405
  • Teşekkür 17283
    • Çevrimdışı
  • # 20 Oca 2021 11:55:29
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
yönetmelikte değişiklik olmuş...
ne olduğunu çözebilen var Mı???   :)

MADDE 1 – 26/7/2014 tarihli ve 29072 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 33 üncü maddesinin dördüncü fıkrasının ikinci cümlesi yürürlükten kaldırılmıştır.

[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
–– Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik (06.01.2021)

[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]

"Ancak uzaktan eğitimde puanla değerlendirme yapılmaz." ibaresi kaldırılmıştır.

teacherman911

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 619
  • Teşekkür 251
    • Çevrimdışı
  • # 20 Oca 2021 12:08:31
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
yönetmelikte değişiklik olmuş...
ne olduğunu çözebilen var Mı???   :)

MADDE 1 – 26/7/2014 tarihli ve 29072 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 33 üncü maddesinin dördüncü fıkrasının ikinci cümlesi yürürlükten kaldırılmıştır.
hocam uzun gayretler sonucu çözdük meb mevzuattan son değişiklikleriyle beraber ilköğretim kurumları yönetmeliğini indirin orada var
MADDE 33 – (1) (Değişik:RG-8/5/2020-31121) İlköğretim kurumlarında; bu Yönetmeliğin 7 nci maddesine göre eğitim ve öğretime ara verilmesi durumunda yapılamayan derslerin telafisi için okul yönetimleri ve il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince gerekli önlemler alınır.

(2) (Değişik:RG-16/6/2016-29744) İlköğretim kurumlarında, eğitim ve öğretim yılı içinde çeşitli nedenlerle boş geçen dersler ile ihtiyaç olması hâlinde mevsimlik tarım işçileri, göçer ve yarı göçer ailelerin çocukları ve ilkokullarda bazı derslerden yetersizliği görülen öğrenciler için yetiştirme kursu veya programları uygulanır.

a) Yetiştirme programlarında görevlendirilecek öğretmenler, il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince belirlenir.

b) Boş geçen dersler için bir dersin yetiştirme programı süresi, o dersin boş geçen ders saati toplamının yarısından az olamaz.

(3) (Ek:RG-31/1/2018-30318) Ortaokul ve imam hatip ortaokullarında talep eden öğrenciler için ilgili mevzuatta belirtilen koşullar dikkate alınarak destekleme ve yetiştirme kursu açılabilir. Bu kurslarla ilgili usul ve esaslar Yönerge ile belirlenir.

(4) (Ek:RG-8/5/2020-31121) Bu Yönetmeliğin 7 nci maddesine göre eğitim ve öğretim faaliyetlerine ara verilmesi durumunda uzaktan eğitim yapılabilir. (Mülga cümle:RG-6/1/2021-31356) (…)

(5) (Ek:RG-8/5/2020-31121) Yüz yüze eğitim yoluyla işlenemeyen öğretim programlarına ait konular ile buna bağlı kazanımların elde edilmesine yönelik telafi eğitimine ilişkin çalışmalar, gerektiğinde hafta sonları da dâhil olmak üzere okul derece ve türlerine göre okul yönetimleri, il/ilçe millî eğitim müdürlükleri veya Bakanlıkça planlanıp yürütülür. Bu kapsamda yapılan telafi eğitimleri puanla değerlendirilmez.


yedinci madde
MADDE 7 – (Başlığı ile Birlikte Değişik:RG-8/5/2020-31121)

(1) İlçe, il veya ülke genelinde eğitim ve öğretimi aksatacak nitelikte olağanüstü durum, sel, deprem, elverişsiz hava şartları ve benzeri doğal afetler ile hastalık/salgın hastalık gibi nedenlerle Bakanlıkça veya il/ilçe hıfzıssıhha kurulunun kararına istinaden mahalli mülkî idare amirince okullarda eğitim ve öğretime ara verilir.

kısacası kar tatilinde eğitime ara verilmiyor uzaktan eğitim yapılıyor

deco67

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 1.411
  • Teşekkür 256
    • Çevrimdışı
  • # 20 Oca 2021 12:14:01
Arkadaşlar idare olarak dönem sonu itibariyle neleri çıktı alıp öğretmenlere imzalatıcaz?

 

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK