Konu: Okul Yöneticileri Odası  (Okunma sayısı 2578949 defa)

mali8057

  • Uzman Üye
  • *****
  • İleti: 3.209
  • Teşekkür 238
    • Çevrimdışı
  • # 15 Nis 2021 20:52:40
Engelli bir personel idari izin için okula dilekçe vermeli midir? Uygun görülürse cevap olarak ne yazılmalıdır?

tarkan555

  • Bilge Üye
  • *****
  • İleti: 13.781
  • Teşekkür 15979
    • Çevrimdışı
  • # 15 Nis 2021 20:59:19
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Engelli bir personel idari izin için okula dilekçe vermeli midir? Uygun görülürse cevap olarak ne yazılmalıdır?


Habib Hocanın hazır izin oluru şablonları var  içini değiştirip doldurunuz dys den oluru  gönderip sayı numarası alın mebbistende izinler bölümüne işleyiniz

mali8057

  • Uzman Üye
  • *****
  • İleti: 3.209
  • Teşekkür 238
    • Çevrimdışı
  • # 15 Nis 2021 21:08:56
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]

Habib Hocanın hazır izin oluru şablonları var  içini değiştirip doldurunuz dys den oluru  gönderip sayı numarası alın mebbistende izinler bölümüne işleyiniz
İdari izin için mebbiste öyle bir bölümü göremedim.

habibocak

  • Bilge Üye
  • *****
  • İleti: 9.023
  • Teşekkür 6866
    • Çevrimdışı
  • # 15 Nis 2021 21:44:23
İdari izinler Mebbise işlenmez.

Normalde dilekçe almak yeterlidir.

13/04/2012

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 650
  • Teşekkür 163
    • Çevrimdışı
  • # 15 Nis 2021 21:53:49
Sayin mudurlerim 10 yas alti cocugu  olan ogretmen idari izinli sayilinca  ek ders alabiliyor mu uzaktan egt.yapmadigi halde

Cigdemsucuoglu

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 1.372
  • Teşekkür 2551
    • Çevrimdışı
  • # 15 Nis 2021 22:03:40
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Sayin mudurlerim 10 yas alti cocugu  olan ogretmen idari izinli sayilinca  ek ders alabiliyor mu uzaktan egt.yapmadigi halde

 10 yaşından küçük çocuğu olan öğretmenler (Madde 7- d) idari izinli olduğu için yüz yüze eğitim hattâ uzaktan eğitim verecek mi? diye sorular gelmektedir.

Açıklama net olarak şöyledir:
İhtiyaç duyulması hâlinde tüm öğretmenlerimiz yüz yüze veya uzaktan eğitime devam edecektir. Idari izinli olanların yerine dışarıdan öğretmen görevlendirmesi yapılmayacaktır. Idari izinli olsa dâhi ihtiyaç duyulduğu takdirde tüm öğretmenlerimiz görevini yerine getirilecektir. Bir öğretmenin görevi diğerine verilmeyecek, kamu zararı oluşturulmayacaktır.  ÇÜNKÜ:
Millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen 14.04.2021 tarihli ve "Esnek çalışmaya ilişkin usul ve esaslar" konulu; 2021/8 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesine göre hazırlanan yazıda; bu husus net olarak belirtilmiştir.
5. Madde: 3'e göre İdari izinli sayılan personel ile esnek veya dönüşümlü çalışan personel mücbir sebep olmadıkça görev mahallinden ayrılamaz.  Ayrılması gerektiğinde yıllık veya mazeret izni kullandirilabilir. Denilmektedir.
 7. Madde' nin sadece ( d) bendi değil 7. Maddenin tüm bendlerinde sayılan idarî izinliler için;
6. Madde: 3- Covid-19 salgını tedbirleri nedeniyle idarî izinli sayılan personel, tedbirleri alınmak şartıyla idare tarafından uzaktan çalıştırılabilir. Denilmektedir.
8. Madde-8'e göre;  İdari izinli sayılan personel ile esnek veya dönüşümlü çalışanlar amirinden izin almadan görev mahallinden ayrılamazlar.
8. Madde- 9'a göre: İdari izinli sayılan personel  ile esnek veya dönüşümlü çalışanlar için hizmetlerine ihtiyaç duyulanlar çağrılmaları hâlinde görevlerine dönmek zorundadirlar.  Diye açıkça yazmaktadır.
Ihtiyaç yoksa 7. Maddede belirtilen personel idarî izinli sayılır.
İhtiyaç duyulması hâlinde ihtiyaç duyulan  personel çağrılabilir.
Esnek çalışma veya idarî izinli olmak hiç çalışmamak demek değildir. Esnek çalışma veya idarî izinli olmak: Uzaktan veya dönüşümlü çalışmak, görev mahallinden izinsiz ayrılmadan, ihtiyaç duyulduğu anda işinin başına gelecek şekilde hazır olmaktır.

yahya73eser

  • Uzman Üye
  • *****
  • İleti: 1.620
  • Teşekkür 853
    • Çevrimdışı
  • # 15 Nis 2021 22:12:46
"On yaşın altı çocuğu olup 8.Sınıfa giren bayan personel ile 5-6-7.sınıflara giren diğer branş öğretmenleri arasında değişim yapmak suretiyle çözüme gidilecektir.Iyi çalışmalar dilerim..."

Kruis

  • Çalışkan Üye
  • ***
  • İleti: 122
  • Teşekkür 26
    • Çevrimdışı
  • # 15 Nis 2021 22:22:59
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
"On yaşın altı çocuğu olup 8.Sınıfa giren bayan personel ile 5-6-7.sınıflara giren diğer branş öğretmenleri arasında değişim yapmak suretiyle çözüme gidilecektir.Iyi çalışmalar dilerim..."
bunu kim önerdi hocam

yahya73eser

  • Uzman Üye
  • *****
  • İleti: 1.620
  • Teşekkür 853
    • Çevrimdışı
  • # 15 Nis 2021 22:25:51
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
bunu kim önerdi hocam
İlçe grubunda belirtilmiş hocam

habibocak

  • Bilge Üye
  • *****
  • İleti: 9.023
  • Teşekkür 6866
    • Çevrimdışı
  • # 15 Nis 2021 22:35:39
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
bunu kim önerdi hocam

Bakanlıktan geldi.

deco67

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 1.458
  • Teşekkür 264
    • Çevrimdışı
  • # 15 Nis 2021 22:58:42
Arkadaslar idari izin mevzusunda idari izni ilce mi verir yoksa okul müdürü mu?Yani bir anaokukunda çalışan bir öğretmen düşünelim. Bu ogretmen dilekçe yazar 10 yaş altı çocuğum var diye .buna cevabı idare mi verir yoksa idare  bu dilekçeyi idare üst yazı ile ilçeye insan kanyanklarina mi yollar? İdari izin verilmesi için?

habibocak

  • Bilge Üye
  • *****
  • İleti: 9.023
  • Teşekkür 6866
    • Çevrimdışı
  • # 15 Nis 2021 23:35:01
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Arkadaslar idari izin mevzusunda idari izni ilce mi verir yoksa okul müdürü mu?Yani bir anaokukunda çalışan bir öğretmen düşünelim. Bu ogretmen dilekçe yazar 10 yaş altı çocuğum var diye .buna cevabı idare mi verir yoksa idare  bu dilekçeyi idare üst yazı ile ilçeye insan kanyanklarina mi yollar? İdari izin verilmesi için?

Hocam, Cumhurbaşkanlığı ve içişleri bakanlığı genelgesine göre dilekçe bile vermeden öğretmen otomatik idari izinlidir.

Yine aynı genelgeye istinaden okul idaresi ihtiyaç halinde öğretmeni çağırabilir. Yalnız bunun için il veya ile toplu karar da alabilir.

milagros44

  • Yeni Üye
  • İleti: 4
  • Teşekkür 1
    • Çevrimdışı
  • # 16 Nis 2021 00:29:07
Merhaba arkadaşlar eşinden dolayı kendisi temaslı müdür yardımcısı 10gun boyunca karantinadayken ek ders alır mı acaba

lumos

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 137
  • Teşekkür 64
    • Çevrimdışı
  • # 16 Nis 2021 00:44:31
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Merhaba arkadaşlar eşinden dolayı kendisi temaslı müdür yardımcısı 10gun boyunca karantinadayken ek ders alır mı acaba
Ben temaslıyken alamamıştım hocam vermediler, birkaç ay oldu gerçi değişti mi bilmiyorum ama müdür yardımcılarının ek dersi temaslıyken kesiliyor

mali8057

  • Uzman Üye
  • *****
  • İleti: 3.209
  • Teşekkür 238
    • Çevrimdışı
  • # 16 Nis 2021 07:49:31
23 Nisanı okulda kutlayacak mıyız? Sadece 8 ler geliyor.

 

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK