Otomatik Aylık Terfi Raporlama Programı V. 0. 6 &a

Otomatik Aylık Terfi Raporlama Programı V. 0. 6 & Terfi Hesaplama Programı

Açıklama Otomatik Aylık Terfi Raporlama Programı V. 0. 6 & Terfi Hesaplama Programı OTOMATİK AYLIK TERFİ RAPORLAMA PROGRAMI V.0.6

Bizim program Seçilen ayın bütün terfilerini bir arada tarihlerine uygun şekilde sıraya dizer ve raporlar.Terfi hatırlatma programıdır.

Program farklı excel versiyonlarda çalışmama sorunu giderildi.(Daha önce excelin 32 bit versiyonlarında çalışmıyordu, kod düzeltildi.) Programın anlaşılması için resimli kullanım klavuzu eklendi. Açıklama Butonu oluşturuldu. Seçili Hücrenin ,seçili satırın ve seçili sütunlar farklı renklerle biçimlendirilerek farklı bir görsellik kazandırıldı.Daha iyi bir görünüm için Başlık satırları donduruldu. Sıra no, Adı Soyadı T.C Kimlik No sütunları donduruldu. Bazı Sütunların veri alanları değiştirildi. Bazı alanların hücrelerin format biçimi değiştirildi. Mebbiste E Personel Sayfasında Personel ara Kısmında Tek Tabloda Bütün personel verilerini çekemeyen kullanıcılar için de bir seçenek oluşturuldu. Bu seçenek Evet Hayır şeklinde ekrana yansıtıldı. Evet dediğinde Verileri Silmez Kullanıcıya bırakır. Hayır dediğinde Kopyalan Tablo ile Mevcut excel tablosunu karşılaştırır. Eğer Mevcut excel tablosundaki veri Kopyalanan tabloda yok ise ilgili satırı siler. Varsa günceller. Kopyalanan tabloda olup Mevcut excel tablosunda olmayan verileri ekler. Verilerin Silinmesi Kullanıcının takdirine bırakıldı.

Terfideposu sayfasındaki AR ile AS Sütundaki format hatası giderildi.
Ayrıca "9 YAPILMIŞ TERFİ TARİHLERİNİ KARŞILAŞTIR" butonundaki kod hatası düzeltildi.

Kadrosu Sütununa ihtiyaç duyulmadı kaldırıldı. Sütun isimlerinde güncellemeler yapıldı.

26 Aktif hücre takipçisi(Devrede) çalışır . 26 Aktif hücre takipçisi(Devredışı) devredışı kalır çalışmaz.Aktif Hücrenin renklenip vurgulanması kişinin tercihine bırakıldı.Açıklamaları Oku Butonunda compile error syntax error hatası giderildi.

28 DERSHANE HİZMETİNİ TERFİDE DEĞERLENDİR butonu tıklandıktan sonra artan kidemin değerlendirilmesi kutucuğunda önce manuel müdahele gerekiyordu. Bu sorun giderildi. Programı otomatikleştirerek Artan Kidemin değerlendirilmesini de otomatik belirleyecek mantıksal algılama kodu oluşturuldu. Dershanedeki Hizmet Süresinin Verilecek Kademe Sayısını ve alacağı tarihte program tarafından otomatik hesaplanmaktadır. 28 Dershanedeki Hizmetini Terfide Değerlendir Butonuna İnputbox eklenerek istenilen ayın raporuna ekleme özelliği sağlandı. A'dan Z'ye Sırala, Z'den A'ya Sırala modu getirilerek değişik sıralama modları geliştirildi.

2 MEBBİSTEN KADRO VERİLERİNİ YÜKLE butonundaki teknik kod hatası sorunu giderildi.

27 Sayfa Sekmelerini gizle/ göster Butonu eklendi.

Mebbis Sisteminden Exceldeki Verilerin Karşılaştırılması yaparken bir satır ve sütun kayması sorunu vardı, giderildi. Terfi değerlendirilmesindeki sorun çözüldü. terfigetir kodunda :x17=0 ibaresi eksik kalmıştı. İlgili Koda eklendi.

MEBdeolupdepodaolmayanigetir kodundaki şart kodu sadeleştirildi. Daha Kararlı hale getirildi.

İzindekilerin Göreve Dönüşü takip amacıyla terfisi kalanların satır hizasına otomatik not bırakılması genişletildi. Yıllık Terfisi, 2 yıla bir terfisi, 8 yıla bir terfisi, Görev öncesi Askerlik, Manuel rapora eklenen terfi, Dershanedeki Hizmeti sonucu terfisini alması gereken tarihte izinli olursa ilgili kişinin hizasındaki satırın sütununa otomatik not bırakılması sağlandı.

İlçesine göre sıralama yaparken ilçesi sütununa sıralamayı tamamladığında ikinci ölçüt olarak mebbis arşiv numarasına göre de sıralama yapması sağlanarak , ilgili kişilerin dosyalarının arşivlenmesi kolaylaştırıldı.

Terfi Tablosunda tasarımında güncelleme yapıldı. Yeni ve eski durumu sütunların bulunduğu sütunların kenarlıkları Farklı biçimlerde kenarlık stili eklenerek tablo görselleştirildi. Farklı bir görünüm kazandırıldı.
Web sayfalarından excele veri aktarmaya çalışırken tarayıcınızın chrome olması gereklidir.
Geliştirmeye devam ediyoruz.(Program daha yeni olduğu için Kullanıcılardan gelen talepler doğrultusunda, vba kodlarının sağladığı imkanlarla deneyimlerimizin yettiği ölçüde şekillenecektir. Takip Ediniz.)

Güncelleme Tarihi: 14.09.2020
Gönderen ismailem
Bölüm İdareciler için Dosya ve Dokümanlar
Tarih27 Temmuz 2020
Boyut0.681 Mb
İndirme353
Teşekkür1
Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK