Özelim Dijitalim eTwinning Projesi

Özelim dijitalim projesi  5 ilden 8 öğretmenle yürütülen bir etwinning projesidir. Ankara Çankaya Kütükçü Alibey Ortaokulu Öğretmeni Okulu öğretmeni Şansel Numanoğlu Özgen ilçemizde bu projenin yürütücüsüdür. 2 öğrencisi ile bu projeye katılmıştır. Bu projenin çıkışı özel gereksinimli öğrencilerimiz için dijital içeriklerin yetersiz olduğunu farkeden proje ekibimiz dijital içerik üretmek için articulate programı eğitimi almış,ve bu etwinning projesi kapsamında MEB Özel eğitim ders kitapları ve ders kazanımları ile bağlantılı olarak geliştirdiğimiz dijital  içeriklerimiz ,etkileşimli uygulamalar şekline dönüştürerek hedeflediğimiz proje çıktılarımızı oluşturduk.Bu proje çıktılarımızı

ozelimdijitalim.wixsite.com sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Bu blog sayfamızda 8 okulla başlayan projemizin önce il ardından ülke genelinde faydalı olmasını amaçlamaktayız

Proje hakkında 

Özel eğitime ihtiyacı olan çocuklar güçlü görsel öğrenicilerdir, bu da dünyanın onlar için resimlerde şekillerde ve seslerde, kelimelerden daha anlamlı olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, özel eğitime ihtiyacı olan çocuklar, kendilerine daha sezgisel hissettirebilecek görsel medyayı (bilgisayar, tablet, tv …gibi)kullanmayı seveler. Özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklar için dijital eğitici içerikler yok denecek kadar azdır. Bu pandemi sürecinde yapılan uzaktan eğitimde kalıcı öğrenmelerin gerçeklemesi için dijital etkinliklere ihtiyaç duyulmaktadır. Projemizde öğrencilerimiz ile birlikte, uzaktan eğitim sürecinde öğrenmekte zorlandıkları konuları belirleyeceğiz. Berliryeceğimiz konuları etkileşimli içerik olarak hazırlayacağız. Bunun için ‘articulate’ programını kullanacağız. Oluşturduğumuz içeriğin çıktısını öğrencilerimizin öğretim sürecinde kullanacağız. 

HEDEFLER 

• Öğretim sürecini kolay ve eğlenceli hale getirerek kalıcı bilgiler oluşmasını sağlamak.

• Teknolojik aletlerin (bilgisayar, tablet, telefon, tv …gibi) etkin ve doğru kullanılmasını sağlamak.

• Özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin öğrenme sürecine aktif olarak katılmasını sağlamak.

• Özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin her zaman kullanabilecekleri dijital içerikler oluşturmak 

 

https://ozelimdijitalim.wixsite.com/my-site

 
Instagram.com/ozelimdijitalim/?hl=tr
  
Kaynak: https://ozelimdijitalim.wixsite.com/my-site
Gönderen: sansel ozgen, 02 Mayıs 2021 19:43 Okunma: 298
Yorumlar:
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.
Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK