Pandemi Gölgesinde Hayat eTwinning Projesi

“Pandemi Gölgesinde Hayat” projemiz kapsamında öğrencilerimizle  etkinlikler yapıyoruz. İlk etkinliğimizde  projemizin tüm ortakları ve öğrencilerinin katılımıyla  Rehber Öğretmeni Fatma ER verimli ders çalışma üzerine sunu yaptı. Öğrencilere motivasyonlarını artırmak için neler yapabilecekleri ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Sunu sonunda gerçekleştirilen soru-cevap bölümünde öğrencilerimiz kafalarına takılan sorularına cevaplar buldular.

Bir sonraki etkinliğimiz de ise Dyt. Kübra Kaynar Kurubaş’ın "Sürdürülebilir Sağlıklı Beslenme Önerileri, Ergenlikte Sağlıklı Beslenme, Pandemi Döneminde Beslenmede Dikkat Edilecekler, Sağlıklı Menü Önerileri, Besinlerin Kalori Değerlerine Örnekler" gibi konularda birçok faydalı bilgiler verdiği harika bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantının birinci oturumunda sunusunu yapan değerli diyetisyen, ikinci oturumda öğrencilerin sorularını özenle yanıtladı. Sayın Kübra Kaynar Kurubaş ile yapılan güzel ve verimli söyleşide proje ekibi oldukça fazla fayda sağladı.  

“Pandemi Gölgesinde Hayat” eTwinning projesi  kapsamında 7 öğretmen ve 43 öğrenci vardır. Öğretmenlerimizin 1’i Adana Ceyhan, 1’i de Adana Seyhan’dan 3’ü Mersin'in Silifke ilçesinden, 2’si Karabük Yenice’den, projemize dahil olmuştur. Projenin amacı evde kalınan bugünlerde öğrencilerin yeni hobiler edinmesini, olumsuz bağımlılıklardan kurtulmasını, doğayı korumasını sağlamak ve evde sağlıklı beslenme alışkanlıklarını kazandırmaktır. “Pandemi Gölgesinde Hayat” eTwinning projesi  içinde bulunulan 2021 yılının Mart ayında başladı ve yine 2021 yılının Mayıs ayı sonunda sona erecektir.

Gönderen: fatma4251, 02 Nisan 2021 00:04 Okunma: 394
Yorumlar:
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.
Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK