Pandemiden Uzak Doğaya Dost Proje; Anne Çocuk Atölyesi

PANDEMİDEN UZAK DOĞAYA DOST PROJE 

ANNE ÇOCUK ATÖLYESİ

 Kuruculuğu, Bursa Yıldırım Naz Özdilek ilkokulu Sınıf öğretmeni Emel ÇETİN DİLEK tarafından yapılan ANNE ÇOCUK ATÖLYESİ uluslararası bir eTwinning Projesidir.

Proje de ,2 ülkeden,  6 farklı  şehirden 10 öğretmen ve 120 öğrenci bulunmaktadır. Anne çocuk atölyesi; önceden hazırlanan belli bir program çerçevesinde annelerin de katılımı ile çocukların ortaya bir ürün çıkarmalarına imkân sağlayan eğitim öğretim faaliyetidir.

Covid-19 salgın sürecinde çocukların kişisel beceriler edinmelerine ,ortaya bir ürün çıkarmalarına imkan tanır. Çocuklar bu çalışmalarda hayal güçlerini de kullanarak iş birliği, sıfır atık, geri dönüşüm gibi geleceğimiz için büyük önem arz eden kavramları da yaparak yaşayarak öğrenmektedirler. Böylelikle doğaya zarar vermeden geri dönüşüm yapmayı da öğrenirler. Annelerimizin atölyeye destek vermeleri, kendi çocuklarının eğitim öğretim sürecini yakından izlemelerine imkân sağlarken aynı zamanda okul- aile işbirliğini güçlü tutmaya da katkı sağlamıştır.

Proje Eylül ayından bu yana faaliyetlerine devam etmektedir. Projenin en dikkat çeken özelliği ise çocuklara “atmadan önce dönüştürüp yeniden kullanmaya “ teşvik etmesidir.

Pandemiden en çok etkilenen kesim anneler ve çocuklar olduğu için, proje de “Anneler Buluşması “ başlığında anneler, bir çok yazar , eğitimci ve klinik psikolog ile söyleşi yapma imkanı da bulmuştur.

Anne Çocuk Atölyesi Mayıs ayı sonuna kadar çalışmalarına devam edecektir.

Youtube.com/GoQSss2f7mE 

Gönderen: emel_c24, 04 Nisan 2021 23:53 Okunma: 361
Yorumlar:
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.
Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK