Şikayet Dilekçesini Geri Çekersen Daha İyi Olur Mu?

sbltfn
20 Kasım 2023 11:24

Arkadaşlar okul rehber öğretmeni tarafından yatay mobinge maruz kalıyorum.Gorev vermeye yetkili olmadığı konularda emir kipiyle görevler veriyor.Alaycı tavır, görmezden gelme , kişisel iliskileri iş ilişkisine yansıtma gibi bir çok durumla karşı karsiyayim.Epilepsi hastasıyım ve % 44 engel durumu raporum var.Artik rehber öğretmenle yaşadığım sıkıntılar sağlığımı etkilemeye başladı.Nöbet sıklıgım arttı ve ders içi performansım da azaldı.Bu konuda dilekce yazdım.Nobet sonrasi hastane kaydımı ve engelli raporumu da dilekçeye ekledim.Okul muduru DYS girişini yaptı ve beni odasina çağırdı.Hocam sen bunları yazmışsın ama şahidin var mi eğer yoksa iş daha kötüye sarar, rehber ögretmen sana tazminat bile açabilir dedi.Kimse iş yerinde selam vermek zorunda değil.Seni görmezden de gelebilir.Bunun hesabını soramazsın.Sahidin yoksa bence dilekce işi burada kapansın dedi.Bu şikayet işi illaki sahitli mi?Etrafta kimse yoksa hep bu durumu yaşamaya mecbur muyuz ?

olur_42
20 Kasım 2023 13:03

Hocam öncede yazmıştım size lütfen şu rehber öğretmeni kocanız dövsun yada dilekçeyle filan uğraşmayın MEM müdürüne gitsin ve ona televizyon gazete dahil her yere çıkacak ben rehberlikciyi dovecem desin skandal çıkaracam desin bana ne olacaksa inada olacak desin bu rehberlikcilere bu kadar imtiyaz verdirmeyin müdürle birlikte birbirlerini gazliyor onlar sanki bir iş yapıyorlarmis gibi

Alimavi
20 Kasım 2023 22:40

Atara atar, gidere gider hocam. Geri adım atma yoksa üstüne giden çok olur.

Harmoni
20 Kasım 2023 12:46

Siz,bilgi mahiyetinde yazmaya devam edin İşlem yapmayan müdür de sorumlu olsun.Durumun farkında olanlar vardır,muhakkik gelince bir bir dökülür ortaya.Mobbing soruşturması için sizin mobbinge maruz kaldığınızı kanıtlamanız gerekmiyor.Karşı taraf mobbing yapmadığını kanıtlamak zorunda.Benim de böyle bir müdürüm vardı,rehber öğretmenimizi çok severdi,rehber öğretmenimiz de bunu bilerek coşardı.Kendisine görev versem siz yapın deyip yapmazdı :)

sbltfn - 20 Kasım 2023 13:11
Hocam işin açığı okulda ilce emrinde çalışan görevlendirme bir öğretmenim.Müdür beyin konuşması ,sen burdan degilsin ki okuldan kim arkanda duracak senin tarzındaydı. Bu durumu ben hep yaşıyorum zaten görevlendirme calistigim 9 yıl içerisinde. Kendimce düşünüyorum sizin dediğiniz gibi.İlerde sıkıntınız vardı da hani bunun belgesi demezler mi bana diye.O yüzden de dilekcemden vazgeçmeyi düşünmüyorum.Bana mobing uygulanıyor diyen kişi ceza alacaksa vay halimize...
Harmoni - 20 Kasım 2023 13:19
Asla susmayın,herkes duysun korkmayın hocam.Çünkü bu tip insanlarda vicdan,nezaket,etik kavramları olmadığı için yalnızca korku durdurur onları.Ceza da almazsınız, en fazla adresinize daha yakın,daha iyi bir okula gidersiniz.
sbltfn - 20 Kasım 2023 13:22
Ben hayret içerisindeyim.Rehber ögretmen benden pazardaki bir mendil gibi bahsediyor.Yüzume karşı mudur seni sabah yollayacakti, karismasaydim keşke gibi cümleler bunlar.Ben öğretmenim, yollamak, göndermek gibi , sürekli bu kelimeleri söyleyip zevk alıyor halimden, tavrimdan.Ben rahatım bana kim karışır edasıyla konuşuyor hep
sbltfn - 20 Kasım 2023 13:23
Çok teşekkür ederim fikirlerinizi paylaştığınız için
Harmoni - 20 Kasım 2023 16:51
Estağfurullah hocam.Bu tip kişilere verilecek en güzel cevap,gülümsemeyi yüzünüzden eksik etmemenizdir. Allah yardımcınız olsun.
Nazende41 - 20 Kasım 2023 22:22
Doğru bildiğinizi yspın hocam. Bunca acıyı haketmiyorsunuz. Ne olacaksa varsın olsun bundan daha kötü ne olabilir? Annenizin tek damla gözyaşına değermi? Yüzsüzlüğe alışmışlar. Geri dönmeyinn. Şimdiye kadar yapmadınız da ne olduğu belli? Yapın bakalım , bundan sonra onlar düşünsünler çekmeyin dilekçenizi. Sizin maaşınızı onlar vermiyor.
sbltfn - 27 Kasım 2023 21:31
Meslektaslarim, okul muduru rehber öğretmenle ilgili yatay mobing dilekcemi ayın 7 sinden bu yana işleme almamak için sürekli benimle konuşmak için odasina çağırıyor.Bugun de destek eğitim sınıfımda öğrencim olmasına rağmen beni boş sınıfa görevlendirdiğini ve ögrencimi sınıfa göndermemi istediğini, bu gorevin bana değil nöbetçi ögretmene ait olduğu ile ilgili dilekce yazdım.Müdürüm " hayır, gireceksin " diye sözel olarak cevap verdi.Ben dilekcemi işleme alıp bana yazıyla cevap vermes
sbltfn - 27 Kasım 2023 21:35
İni istedim.Dilekceyi sallayıp önüme attı.Almiyorum işleme dedi.Ben bu kagitlarla mi uğraşacağım bir sürü işim var dedi.İlce milli eğitime gittim.Şube mudurune durumu anlattım.Mobing dilekcesi için okul müdürünü aradılar ve işleme alındı.Size daha fazla mobing uygulanabilir diye ilce emrinde olduğum için @Harmoni hocamın dediği gibi evimin en yakınındaki okula gorevlendirildim.
sbltfn - 27 Kasım 2023 21:37
Yatay mobing ile ilgili asla geri adım atmayacağım.Gitti artık burada değil mantığına asla izin vermeyeceğim.Kararlara gerekirse silsile yoluyla itiraz edeceğim.
Nazende41 - 28 Kasım 2023 06:29
Aynen devam edin doğru bildiğiniz yoldan şaşmayın hocam .. Artık bu mesele eğitimhanenin kamu vicdanına dayandı resmen, hepimiz merakla sonucu bekliyoruz .. İstediğimiz heryerde olduğu ve olacağıgibi adalet olsun kimsenin hakkında gözümüz yok.. Mobbinge ugrayan diğer arkadaşlarımız için de umutvarisiniz. İnş hayırla sonuçlanır.. Gerekli evraklarınız dilekçelerinin hep resmi olsun elinizde. Bu işin peşini bırakmıyacağınızı bilsinler. Cimerden ödleri kopuyor bil
sbltfn - 28 Kasım 2023 06:56
Hocam şube müdürü de direk cimere yazın.Diger türlü silsile yolu ile olması lazım dedi.Ben de şaşırdım hatta böyle yol gösterince :-)
Harmoni - 28 Kasım 2023 21:07
Ben de şaşırdım gerçekten :)
Harmoni - 28 Kasım 2023 21:11
Evinize yakın okula gitmişsiniz ne güzel, bence artık önünüze bakın hocam.Çünkü bitmiyor böyleleri.Bırakın Allah'ından bulsunlar,sinirlerinizi yazık.Kendinize yepyeni bir başlangıç yapın,Rabbim yardımcınız olsun.
sbltfn - 28 Kasım 2023 21:20
Çok teşekkür ederim hocam tavsiyeniz için.Rabbim hepimizin yardımcısı olsun.Sizler gibi dertten anlayan, kendilerini karsisindakinin yerine koyabilen insanlar çıkarsın karşımıza...
Harmoni - 28 Kasım 2023 21:31
Bitmezler hocam, olan size ve sizin için üzülen sevdiklerinize olur.Mutlu olun artık inşallah.Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.
ulkem
20 Kasım 2023 11:48

sayın hocam rehber öğretmen sizin amiriniz değildir kaldı ki amiriniz dahi olsa verilen görevler sizin görev tanımızda olan resmi işler olmalı. rehber öğretmenin söylediği şeyleri yapmak zorunda değilsiniz ciddiye almayın cevap dahi vermeyin. müdürünüz doğru söylemiş ispatlayamazsanız bir sonuç elde edemezsiniz. önemsenecek bir durum değil zaten sağlığınızı bozduğunuza değmez dersinize girip çıkın görmezden gelin.

sbltfn - 20 Kasım 2023 11:52
Hocam biliyorum aslında böyle yapmam gerektiğini ama kendisi kasti olarak benim elimi ayağımı titrer duruma getirip gülerek ortamdan ayrılıyor.Epilepsi nöbeti geciriyorum, bazen de depresif nöbet doktorun söylediğine göre.Hıc umursamaması, benim hastane hastane gezmem, ilaçlarının artması...
olur_42
20 Kasım 2023 13:06

MEM müdürüne gitsin diye bilerek söylüyorum memdekiler en korktuğu şey böyle gazete TV'ye çıkmak ve bide siz bir taktik telefonunuzun ses kaydı düğmesini kolay yere alın yatan personel yani rehberlikci gelince çaktırmadan kayıt edin bunuda MEM müdürüne dinletin tehdit edin skandal çıkaracam diye ben sağlığımı bozdum mesleğini elinden Alaçam herkesin diye

sbltfn - 20 Kasım 2023 13:33
İnanın artık o hale geldik bizde.Annem elinde telefon benden haber bekliyor.En son nobetimde annem acilde ortalığı yıktı.Sinir krizi geçirdi.Kızıma yapılanlardan bıktım artık diye. O da dayanamiyor artik en son 2 yıl öncede mobinge maruz kaldım.Bir yılda 3 okul değiştirdim.Engelli raporumla milli eğitime gittim , yönetmelik içeren dilekçeler yazdım.Hıc oralı olunmadı.Sanirim şuan yaşadığım hislerde onunda etkisi var.Hep böyle mi olacak...
hknsay54
20 Kasım 2023 14:31

Rehber öğretmen kim ki?
Bana raporunu getir dedi al eline sen yap dedim.

hazer
21 Kasım 2023 12:36

Herkes ettiğini bulmadan ,dediğini duymadan ölmesin

ölecek adam
21 Kasım 2023 17:34

Anlattıklarınızdan bana müdür rehber öğretmeni kolluyor gibime geldi. Sendikanız varsa avukatıyla görüşünüz hocam. İdarecinin bile öğretmene emir cümlesi kurması doğru değilken rehber öğretmen kendini ne sanıyor da emir cümlesi kuruyor anlamak mümkün değil.

sbltfn - 21 Kasım 2023 18:11
Dediğiniz gibi sendikayla görüştüm, hatta şikayet dilekcemde avukata da danistim.Dediginiz gibi rehber ogretmendeki davranışın idareye bağlı olduğunu düşünüyorum.İdareye rehber öğretmenimizin çalışmasında gördüğüm aksaklıkları sözel olarakta ilettim.Bu şekilde davranmazsam öğretmenimizin tavrının değişmeyeceğini biliyorum.O yüzden işleme alınsın diyeceğim.
ölecek adam - 21 Kasım 2023 20:16
Hocam siz dilekçeyi geri almayınca brnve hem ilgili öğretmen hem de idare sıkışacak, bence de geri adım atmamanız çok yerinde olur. Siz dilekçede ısrarcı olunca bakalım idare nasıl davranacak merak ettim doğrusu. Dilekçeyi işleme almazsa kendisini de hedef alacağınızı biliyordur. Hocam bir de ilçe ile durumu paylaşın derim.
sbltfn - 21 Kasım 2023 21:09
Hocam ben de ilceyle paylaşmayı düşünüyorum.Ben saat 9 da dersime girerim 14.30 da çıkarım.Okul idaresi tarafindan da sözel olarak yönetmelik dışı verilen görevler, yaşadığım yatay mobing beni hem fiziksel hem ruhsal olarak yoruyor diye.Bir de ilce emrinde çalışan bir ogretmen olmak maalesef çalıştığın okulda değersiz cümleler duymama sebep oluyor.Okul kadrolusundan ne farkım varsa söylemlerini isteyeceğim.

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK