Stem İle Geleceğe- To The Future With Stem

Projemiz Temmuz ayında kurucularımız Çağla Pınar Cengiz ve Dilek Acar önderliğinde planlanarak Eylül ayında çalışmalara başlanmıştır.ZONGULDAK Kdz.Ereğli Ormanlı İlkokulu olarak projede olmaktan dolayı çok mutluyuz.

Projede 21. yüzyılda tüm bireylerden meraklı, araştırmacı ve üretici olması beklenmektedir. Bu bağlamda bireylerin soru sormalarını, araştırmalarını, üretmelerini ve buluş yapmalarını teşvik edici ve bu konulardaki yetenek ve ilgilerini ortaya çıkarıcı eğitim süreçlerinde bulunmaları gereklidir.

Bireylerin 21. yy yeterliklerini ortaya koyabilmesi için eğitim süreçlerinde STEM disiplinleri alanlarındaki bilgilerini ve becerilerini bir araya getirebildikleri proje tabanlı öğrenme STEM eğitimi etkinliklerinin içine dahil edilmeleri gerekmektedir.

Projemiz Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik disiplinleri arasındaki ayrımı ortadan kaldırarak, bu disiplinler arasında tam bütünleşmeyi uyumlu bir şekilde oluşturarak, proje tabanlı eğitim yaklaşımıyla soru soran, araştıran, üreten ve yeni buluşlar yapabilen bir neslin yetiştirilmesini amaçlamaktadır.

Gönderen: devreklim, 30 Ekim 2020 11:53 Okunma: 107
Yorumlar:
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.
Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK