Suriyeli Öğrencilerden Öğretmenlere Özel Konser

Ankara Altındağ Piri Reis İlkokulunda öğrenim gören Suriyeli öğrenciler, ara tatilde mesleki çalışma için okula gelen öğretmenlere özel bir konser düzenledi.

Yaklaşık üç ay önce öğretmenlerinin öncülüğünde ritim çalgı aletleriyle tanışan on altı öğrenci, bir yandan müzik aletleriyle ritim tutarken diğer yandan da kültürümüze ait birçok şarkıyı seslendirebiliyor.

Şu ana kadar büyük bir mutluluk ve heyecanla çalışan öğrenciler, severek yaptıkları bu işi iyice ilerleterek daha büyük kitlelere hitap etmeyi hedefliyor. 

Müziğin, tedavi edici yanıyla birlikte Suriyeli öğrencilerin Türk eğitim sistemine entegrasyonu konusunda da çok önemli bir araç olduğunu ifade eden öğretmenleri ise "Yaptığımız bu çalışmanın amacı grubumuzun adı olan Grup Entegre'de gizli. Öğrencileri kültürel değerlerimizle tanıştırarak entegrasyonlarına katkı sunuyoruz. Bununla beraber toplumsal kaynaşmaya, sağlıklı iletişim kurmaya ve çocukların özgüveninin yükselmesine de destek oluyoruz" diyor.

 

Piri Reis İlkokulu

Gönderen: motoshi, 19 Kasım 2019 16:39 Okunma: 2166
Yorumlar:
selbi03
22 Kasım 2019 16:23
1     0
Suriyeli cocuklar öğretmene karşı daha saygılı
$ule
21 Kasım 2019 08:34
4     1
Sınıfımda 3 tane Suriyeli öğrencim var.En temiz,en saygılı ve terbiyeli,ayrıca en çalışkan öğrencilerim onlar.Bu çocukları da tebrik ediyorum.Yüzleri hep böyle gülsün inşallah.
gokkanarya
20 Kasım 2019 16:27
6     2
Masallsh bu nasıl suriyeli cocuklar... Tertemizler.....
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.
Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK