Topraktaki İzim (Footprint) eTwinning Projemiz Başladı

Toprak oluşumu binlerce yıl sürer. Ancak toprağımız iklim değişikliğinin de etkisiyle çok hızlı tükeniyor. Toprağın bilinçsizce kullanılması çeşitli kötü sonuçları beraberinde getiren, dünyada tüm insanları doğrudan etkileyen sessiz bir felaket...

Böyle olumsuz bir tabloyla yakın zamanda karşılaşmamak için toprağın korunması ve bilinçli kullanılması, toprakta bırakılan kötü izlerin silinmesi gerekiyor. Projemiz de toprağın korunması için neler yapılacağını bilen bunun için uğraşan bilinçli öğrenciler yetiştirmek; onların yaparak yaşayarak öğrenmelerini desteklemek ve toprağımızda olumlu izler bırakmalarını sağlamak hedefimiz. Yaptığımız çalışmalar web2 lerle desteklenerek öğrencilerin bilişim temelli eğitim modeli ile iç içe olmaları sağlanacaktır.

Toprağımızda güzel izler bırakmak adına yaptığımız çalışmalara 11 öğretmen 1 tanesi Romanyalı olmak üzere yaklaşık 300 öğrencimizin katılımıyla devam ediyoruz. Bizi twinspace sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Twinspace.etwinning.net/152648/home

 Youtube.com/embed/xdUrqQdCdO8

Gönderen: hilalaksoy55, 19 Şubat 2021 16:26 Okunma: 477
Yorumlar:
ebrugs55
20 Şubat 2021 11:46
0     1
Başarılar
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.
Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK