Zekanı Geliştir Sanatını Konuştur eTwinning Projesi

 Zekanı Geliştir Sanatını Konuştur

(Improve Your Intellıgence and Show Your Art)

Projemiz ilkokul öğrenci grubuna yönelik olup hem uzaktan hem de yüz yüze eğitim-öğretim sürecinde öğrencileri bilim, sanat ve zeka oyunları alanlarındaki becerilerini keşfetmelerini var olan becerilerini geliştirmeyi, müfredatı eğlenceli şekilde günlük hayatın içine entegre etmeyi, öğrencilerin öz güvenlerini ve iş birlikçi çalışma becerilerini geliştirmeyi, teknolojiyi daha bilinçli ve aktif kullanabilmelerini hedefleyen çalışmalar üzerine kurulmuştur. Bilim ve zeka oyunlarıyla merak edip, araştırıp, keşfederken yapacağımız sanatsal çalışmalarla öğrencilerimizin el becerilerini ve estetik anlayışını geliştireceğiz. 

Bu misyonla, kuruculuğunu Ankara'dan TUĞBA METİN ve Bursa 'dan GÖKÇE YILDIZ'ın yaptığı projemizde, yine Ankara’dan sınıf öğretmeni ASLI EKMEKÇİ ve öğrencileri de yer almaktadır. Şubat ayında başladığımız projemizde son ayımızı çalışırken bugüne kadar, projemize uygun  birbirinden güzel etkinlikler yaptık. Bursa, Ankara, İstanbul, Samsun, Siirt, Bilecik, Giresun şehirlerimizden ve Romanya 'dan ortaklarımızla her ay bilim, sanat, deney, akıl ve zeka oyunları tasarlayarak hem eğitici hem de eğlenceli bir süreç geçirdik. Hafıza kartı tasarlama ve oynama, reversi oyunu, medya aracı tasarlama, bitkilerle yaptığımız, çay kullanarak gözlemlediğimiz deneyler, renkli hayvanlar ve kağıt kalem oyunları bunlardan bazıları. Linoit, Wordwall, Quiver, Chatter pix ve jigsaw planet kullandığımız bazı web 2 araçları oldu. İyi ki bu projeye dahil olduk , her anımız çok keyifli ve işbirlikçiydi.

Zekanigelistirsanatinikonustur.blogspot.com

Aslı EKMEKÇİ/Mehmet Akif Ersoy İlkokulu

Gönderen: Artos81, 04 Mayıs 2021 16:28 Okunma: 964
Yorumlar:
keskes2023
04 Mayıs 2021 20:29
0     1
Tebrikler hocam.Çok güzel bi proje.Emeği geçen herkese teşekkürler
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.
Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK