Elias Öğretmen Derste

Finlandiya’da tasarlanan, 23 dilde konuşabilen robot öğretmen ‘Elias’ Türkiye’ye geldi. Elias, gelecek yıl 5 pilot okulda öğrencilere ders anlatacak.

Finlandiya'da tasarlanan, 23 dilde konuşabilen robot öğretmen "Elias" Türkiye'de öğrencilerle buluştu. Finlandiyalı yapay zeka ve robotik firması Utelias Tecnologies tarafından 8 kişilik ekiple bir yılda kodlanarak tasarlanan "Elias", Bahçeşehir Koleji Etiler Kampüsü'nde düzenlenen etkinliğe katıldı.

OKUMA VE YAZMAYA KATKI

Robot öğretmen "Elias", okuldaki bir sınıfta derse girdi. Öğrencilerle İngilizce konuşan ve verilen komutları yerine getiren "Elias", öğrencilerle birlikte müzik eşliğinde dans etti. Dünya kamuoyunun ilgisini çeken Elias hakkında bilgi veren firmanın yöneticisi Johanna Hemminki, robot öğretmenin 23 dil bildiğini ancak şu an kullanılan versiyonunun Fince, İngilizce ve Almanca ile sınırlandırıldığını söyledi. Hemminki, robot öğretmenin öğrencilerin dil ve okuma-yazma gelişimlerine katkı sağlayacağını dile getirdi.

DAHA DA GELİŞTİRİLECEK

Halihazırda Finlandiya'da 4 şehirde pilot uygulamalarla ders başı yapan "Elias"ın 2 yıl içinde daha da geliştirileceğine vurgu yapan Hemminki, bu süre içinde eğitim teknolojileri noktasında robotun istenilen düzeye ulaşacağını kaydetti. Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel ise "Elias"ın gelecek eğitim-öğretim yılında Bahçeşehir Koleji bünyesinde 4-5 pilot okulda öğrencilerle buluşacağını ifade etti.

 

16 Mayıs 2018 10:26 Okunma: 3764
Yorumlar:
SUMERA06
17 Mayıs 2018 00:17
2     0
Sınıfa bir girer sanırım bir daha çıkamaz parçasını bırakmaz bizimkiler;)
bohemAN
16 Mayıs 2018 21:19
0     0
Açın kitabı 80.sayfaya kadar çalışın dermiş.. yarın yazılı var....
seyfi ünaldı
16 Mayıs 2018 18:20
3     0
'İLYAS HOCA' deyip geçsek mi acaba?
fatars
16 Mayıs 2018 15:01
6     0
Hıh.
Camdan atarlar, o bahçede ders anlatmaya devam eder
lise öğrencilerine gelse ilk iş Elias hoca nasıl hacklenir onu öğrenirler.
:D
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.
Egitimhane.Com ©2006-2023 rss