2. Sınıf Öğretmenleri Günlüğü

Çevrimdışı emelersoy4251

• Çalışkan Üye
  • 75
  • 119
  • 75
  • 119
# 30 Eyl 2013 21:58:33
hacile öğretmenim asla kaygılanma.Ben 18.yılımı çalışıyorum. İleri gidenlerin elbet seviyeleri iyidir.Önemli olan hızlı gitmek değil seviyelerine göre gitmek.Temeli iyi verin. Sınıfınızı en iyi siz tanırsınız.

Çevrimdışı 7harun1

• Çalışkan Üye
  • 29
  • 79
  • Müdür Yetkili
  • 29
  • 79
  • Müdür Yetkili
# 30 Eyl 2013 21:59:24
Ne yapsam ne etsem okumayı hızlandıramıyorum! Anlayarak okuma metinleri, okuma hızlandırma metinleri, dikte çalışmaları... bir çok yöntem deniyorum ama olmuyor okumalarını hızlandıramıyorum ve bu nedenle diğer dersleride işleyemiyorum çünkü kısa bir metni okurken dakikalar gidiyor anlaması desen o kadar ... Ne yapayım? şu çok etkili olur diyen arkadaşlardan kesinlikle fikir bekliyorum... Şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı C_70

• Bilge Meclis Üyesi
  • 4.010
  • 36.620
  • 4.010
  • 36.620
# 30 Eyl 2013 22:06:29
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
arkadaşlar birşey danışmak istiyorum. elma kabuğu ne çağrıştırıyor etkinliğinden bahsetmişsiniz hepiniz. etkinlikleri yaparken herkes kendi mi yapıor. yoksa çocuklara fikirlerini sorup söylediklerini tahtaya yazıp öyle mi yapıyorlar. benimkiler çok şey söyleyemedikleri için hepsinin fikrini alıp tahtaya yazıorum. doğru mu acaba?

Sayın öğretmenim, yaptığınız doğru bir uygulama bence. Çünkü bende sizin gibi öğrencilerin fikirlerini  tahtaya yazıyom ve benim söylediğim yazılsın diye daha çok kelimeler veya cümleler söylüyorlar ve bende en iyileri seçip yazıyom ve öğrencilere çalışmalarına  yazdırıyom ve en sonunada kendi düşüncenizi ekleyin diyorum. Sonuçta seçilenler ve kendi düşüncesi yazılmış oluyor.

Çevrimdışı C_70

• Bilge Meclis Üyesi
  • 4.010
  • 36.620
  • 4.010
  • 36.620
# 30 Eyl 2013 22:15:30
Ne yapsam ne etsem okumayı hızlandıramıyorum! Anlayarak okuma metinleri, okuma hızlandırma metinleri, dikte çalışmaları... bir çok yöntem deniyorum ama olmuyor okumalarını hızlandıramıyorum ve bu nedenle diğer dersleride işleyemiyorum çünkü kısa bir metni okurken dakikalar gidiyor anlaması desen o kadar ... Ne yapayım? şu çok etkili olur diyen arkadaşlardan kesinlikle fikir bekliyorum... Şimdiden teşekkürler

Sayın öğretmenim, kitap okurken sesli okumaya ağırlık verin ve parmakla kesinlikle takip etmelerine müsade etmeyin. Çalışmayı yapa yapa okumayı hızlandıracaklardır. Kelimeyi hecelemeden okumaya ve gözle takip etmeye biraz zorlarsanız zamanla düzeldiklerini göreceksiniz.

Çevrimdışı kwsr

• Tecrübeli Üye
  • 713
  • 2.749
  • 713
  • 2.749
# 30 Eyl 2013 22:33:21
Videodaki materyal çok hoşuma gitti

Çevrimdışı nkece

• Tecrübeli Üye
  • 387
  • 1.416
  • 387
  • 1.416
# 30 Eyl 2013 22:35:10
haftanın ilk günü nöbet :S bir burun kanama bir de şakalaşan öğrencilerden birinin kafasını duvara çarpması sonucu iki tane bol kanamalı bir gündü :)

kulüp olmadığı halde konularda kulüp olması beni rahatsız etti dahası çocuklar anlamadı ve ben o konuları atladım. Bayrağımız ve marşımız konusunu bool boool işlemeyi planlıyorum.

elma kabukları metninde okumadan 1. etkinliği yapalım dedik. ama veliler hafta sonu okutmuşlar sağ olsunlar :) elma kabuğu denilince aklımıza barış balkon atmak geldi hep :) ayrıca Türkçe den cümle ve kelime bilgisini işledik. bu cümlede kaç kelime var? sonuna ünlem, soru işareti gelen cümle kur gibi.

matematik için geçen seneki gibi 5erli 10arlı ritmik sayalım dedik baktım 2 şere yatkınlar. bugünlük 40a kadar ritmik sayıp yazdık.2-4-6-8-0 kuralı yaptık hemen hemen herkes sayabildi. yarın 40tan 100e çıkarız kısmet olursa.

hepinize iyi çalışmalar :)

Çevrimdışı kadriye71

• Üyeliği İptal Edildi
  • 1.244
  • 3.890
  • Birleştirilmiş Sınıf
  • 1.244
  • 3.890
  • Birleştirilmiş Sınıf
# 30 Eyl 2013 22:38:52
İyi akşamlar arkadaşlar. Müzik kitabındaki parçalar, daha önce paylaşıldı mı? Varsa, bana yardımcı olabilir misiniz?

Çevrimdışı asumanöz

• Bilge Üye
  • 9.159
  • 20.157
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 9.159
  • 20.157
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 30 Eyl 2013 22:40:29
Türkçe kitabı etkinlikleri çok verimsiz, çok daha eğlenceli olabilirdi.

Çevrimdışı nkece

• Tecrübeli Üye
  • 387
  • 1.416
  • 387
  • 1.416
# 30 Eyl 2013 22:43:15
Türkçe kitabının ortasından sonrasının çalışma kitabı olması niyedir arkadaşlar, neden parçadan sonra sorular sorulmuyor da bu şekilde bir çalışma yapılıyor, ben çocuklara katlattım ortayı ama her seferinde açarken sıkıntı yaşıyoruz :S

Çevrimdışı emircik

• Uzman Üye
  • 1.420
  • 4.416
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • 1.420
  • 4.416
  • 2. Sınıf Öğretmeni
# 30 Eyl 2013 22:43:26
iyi akşamlar arkadaşlar elma kabukları metninin kazanımlarını incelediniz mi çocuklar sınıfa elma ve bıçak getirecekler elmanın kabuğunu soyacaklar ya bu kitabı hazırlayanlar hangi akla hizmet böyle bir etkinlik koyarlar çocuklar okula bıçak getirecek arkadaşım nöbette şakalaşan çocukların durumunu anlatmış buna bir de bçak ekle yok böyle bir mantık

Çevrimdışı emircik

• Uzman Üye
  • 1.420
  • 4.416
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • 1.420
  • 4.416
  • 2. Sınıf Öğretmeni
# 30 Eyl 2013 22:47:05
Türkçe kitabının ortasından sonrasının çalışma kitabı olması niyedir arkadaşlar, neden parçadan sonra sorular sorulmuyor da bu şekilde bir çalışma yapılıyor, ben çocuklara katlattım ortayı ama her seferinde açarken sıkıntı yaşıyoruz :S
ben velilere cuma günü not yazdım hem katlayın hem de dışarıdan görünecek şekilde post it türü bir şey yapıştırın diye çoğu yapmış gayet rahat oldu ciddiye almaları için de pazartesi gününden itibaren derste tek tek çalışma kitabı bölümünü açmayacağımı da ekledim.

Çevrimdışı emircik

• Uzman Üye
  • 1.420
  • 4.416
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • 1.420
  • 4.416
  • 2. Sınıf Öğretmeni
# 30 Eyl 2013 22:48:10
İyi akşamlar arkadaşlar. Müzik kitabındaki parçalar, daha önce paylaşıldı mı? Varsa, bana yardımcı olabilir misiniz?
arama butonuna 2. sınıf müzik kitabındaki şarkılar yazıp aratın çıkıyor öğrt. ben de geçen gün indirdim

Çevrimdışı atom111

• Uzman Üye
  • 1.653
  • 6.996
  • 1.653
  • 6.996
# 30 Eyl 2013 22:48:24
  Kitaplar çok güzel alıp hediye ettim (gitti 200 liram ).Dilbilgisi ve matematikten haftada 2 gün işleyeceğim buradaki parçada uzun ama anladılar her ne hikmetse.Kitapları sevdiler.
Telefon:0212 467 21 51

Öğretmenim, kitapların içeriği nasıl ? Önerir misiniz ?Site güvenilir mi ? Teşekkürler.Mesela basamak değerleri ile ilgili bayağı etkinlik yaptık sınıfta kitabımızdan

Bence güzel bol etkinlik var özellikle matematik fotokopi az vereceğim böylece

Çevrimdışı diar

• Tecrübeli Üye
  • 735
  • 1.417
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 735
  • 1.417
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 30 Eyl 2013 22:51:11

evet hocam aynen önce ortayı katlattım sonra ön taraftan şu sayfa arka taraftan bu sayfa diye açıyoruz.Alışmaya başladılar. Dedğinz gibi parçanın  hemen peşine verilebilir etkinlikler.Bizim  zamanımızda da öyleydi ya..  yani en azından benm zamanımda.... :D

Çevrimdışı nkece

• Tecrübeli Üye
  • 387
  • 1.416
  • 387
  • 1.416
# 30 Eyl 2013 22:57:46
evet hocam aynen önce ortayı katlattım sonra ön taraftan şu sayfa arka taraftan bu sayfa diye açıyoruz.Alışmaya başladılar. Dedğinz gibi parçanın  hemen peşine verilebilir etkinlikler.Bizim  zamanımızda da öyleydi ya..  yani en azından benm zamanımda.... :D

benim zamanımda da öyleydi. sanki çocuklar da rahat eder, bir de sayfa numaraları ortadan tekrar 1den başlıyor en azından sayfa numaraları kaldığı yerden devam etse belki yine de bu kadar sıkıntı yaşamazdık :S

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK