Konu: Okul Yöneticileri Odası 2017-2018  (Okunma sayısı 171395 defa)

yeşilyazı

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 570
  • Tesekkur 303
    • Çevrimdışı
  • # 23 Eki 2017 22:50:30
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
selamun aleykum arkadaşlar,
73 aylık bir çocuk milli eğitim müdürünün yazılı izni olmadan misafir öğrenci adı altında okul öncesine gidebilir mi?
bununla ilgili mevzuat var mı?
bulan varsa paylaşırsa sevinirim.
Hocam ram raporu ile kaydedilebilir. Herhangi bir rahatsızlığı varsa doktor raporunda belirtilmeli en az %20 olması lazım.(görme, duyma, işitme)

Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliği

Okul Öncesi Dönemde Özel Eğitim Hizmetleri
Madde 29 – (1) (Değişik 21.7.2012/28360 R.G.) 37-66 ay arasındaki özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin okul öncesi eğitimi zorunludur. Ancak, bu bireyler için okul öncesi eğitim Özel Eğitim Değerlendirme Kurul Raporu ile velisinin yazılı onayı doğrultusunda Eylül ayı sonu esas alınarak 78 aya kadar uzatılabilir.
Misafir öğrenci uygulaması geçen sene Diyarbakır, Mardin ve Şırnak illeri için çıkmış bir uygulamaydı.

kuzu_cuk

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 68
  • Tesekkur 588
    • Çevrimdışı
  • # 23 Eki 2017 22:51:28
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
hocam bu çocuk başka bir yerde zorunlu 1. sınıf kaydındadır zaten eokuldan işlem yapamazsınız muhtemelen
hocam orası kesin ama. gel gör ki milli eğitim müdürü akrabası imiş ve şifaen söylemiş gitsin misafir öğrenci diye. malesef okul müdürü de buna uyup sınıfıma mecburen gönderiyor. bende yönetmelikle karşısına çıkmak istiyorum.

kuzu_cuk

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 68
  • Tesekkur 588
    • Çevrimdışı
  • # 23 Eki 2017 22:52:37
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Hocam ram raporu ile kaydedilebilir. Herhangi bir rahatsızlığı varsa doktor raporunda belirtilmeli en az %20 olması lazım.(görme, duyma, işitme)

Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliği

Okul Öncesi Dönemde Özel Eğitim Hizmetleri
Madde 29 – (1) (Değişik 21.7.2012/28360 R.G.) 37-66 ay arasındaki özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin okul öncesi eğitimi zorunludur. Ancak, bu bireyler için okul öncesi eğitim Özel Eğitim Değerlendirme Kurul Raporu ile velisinin yazılı onayı doğrultusunda Eylül ayı sonu esas alınarak 78 aya kadar uzatılabilir.
hocam veli ram raporunu da kabul etmiyor.
çocuğum ömür boyu özürlü damgası yer diye...
bana bir akıl bir de yönetmelik verin :(

serdarhoca64

  • Üye
  • *
  • Okul Müdürü
  • İleti: 37
  • Tesekkur 11
    • Çevrimdışı
  • # 23 Eki 2017 22:55:14
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
hocam veli ram raporunu da kabul etmiyor.
çocuğum ömür boyu özürlü damgası yer diye...
bana bir akıl bir de yönetmelik verin :(

başka türlüsü mümkün değil hocam

yeşilyazı

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 570
  • Tesekkur 303
    • Çevrimdışı
  • # 23 Eki 2017 22:55:31
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
hocam veli ram raporunu da kabul etmiyor.
çocuğum ömür boyu özürlü damgası yer diye...
bana bir akıl bir de yönetmelik verin :(
Hocam yönetmelik verdim. Akıl verme konusunda ben de aynı şeyleri dinledim velilerden. Ram'a sadece zihinsel engeli olan öğrencilerin gittiğini sanıyorlar. Okulumuzda fiziksel engeli olan öğrencimiz de var. Rehabilitasyon merkezine gidiyor. Onlar da ram'dan rapor istiyor.
Ayrıca ömür boyu damga yeme diye bir şey olmaz. Ram raporunun ilkokul, ortaokul ve lisede yani her kademe değişiminde yenilenmesi gerekir. 1 kere alıp yeniletmeyebilirler.
Aslında bu iş üçkağıda da açık bir konu ama ortalığı karıştırmaya gerek yok.

dominic65

  • Aktif Üye
  • **
  • İleti: 38
  • Tesekkur 28
    • Çevrimdışı
  • # 23 Eki 2017 23:00:43
Arkadaşlar, ücretli öğretmene mebbis ve eokul şifresi nasıl alınır yardımcı olursanız çok sevinirim.

serdarhoca64

  • Üye
  • *
  • Okul Müdürü
  • İleti: 37
  • Tesekkur 11
    • Çevrimdışı
  • # 23 Eki 2017 23:01:34
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Arkadaşlar, ücretli öğretmene mebbis ve eokul şifresi nasıl alınır yardımcı olursanız çok sevinirim.

hocam mebbise kaydedilip şifre verilemiyor ama e okula mem kaydedecek siz şifre vereceksiniz

dominic65

  • Aktif Üye
  • **
  • İleti: 38
  • Tesekkur 28
    • Çevrimdışı
  • # 23 Eki 2017 23:06:19
Teşekkür ederim hocam.

polat50

  • Üye
  • *
  • İleti: 25
  • Tesekkur 4
    • Çevrimdışı
  • # 23 Eki 2017 23:06:42
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Sayın hocalarım merhaba. 4. sınıflarda okuma yazma bilmeyen öğrenciler var. Branş öğretmenleri ( Din Kültürü ve İngilizce ) bu sınıflarda derse girerken oku ve yazma bilmeyen öğrencilerin sınıf öğretmeni tarafından dersten çıkarılıp okuma yazma çalışması yaptırılması doğru mudur ? Bunun yasal bir dayanağı var mıdır ya da ne yapılmalıdır ? İlginize teşekkür eder ,herkese iyi çalışmalar dilerim.
ne güzel hocam en azindan hoca böyle bir sorumluluk almış.Yasal dayanağı konusunda bilgim yok ama bir İngilizceci olarak yazma bilmeyen okuma bilmeyen bir çocuğa 8 e de gelse öğretemiyorsunuz.Hoca başında ise çocukların sizin de içiniz rahatsa başları boş kalmayacağına dair endişeniz yoksa sıkıntı olmaz diye düşünüyorum

kuzu_cuk

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 68
  • Tesekkur 588
    • Çevrimdışı
  • # 23 Eki 2017 23:07:09
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Hocam yönetmelik verdim. Akıl verme konusunda ben de aynı şeyleri dinledim velilerden. Ram'a sadece zihinsel engeli olan öğrencilerin gittiğini sanıyorlar. Okulumuzda fiziksel engeli olan öğrencimiz de var. Rehabilitasyon merkezine gidiyor. Onlar da ram'dan rapor istiyor.
Ayrıca ömür boyu damga yeme diye bir şey olmaz. Ram raporunun ilkokul, ortaokul ve lisede yani her kademe değişiminde yenilenmesi gerekir. 1 kere alıp yeniletmeyebilirler.
Aslında bu iş üçkağıda da açık bir konu ama ortalığı karıştırmaya gerek yok.
hocam bunları gel gör ki başta veli sonra milli eğitim müdürü ve müdüre anlat.
bu üçüyle başedemiyorum.
hatta bir arkadaş aynı bu durumda 73 aylık öğrencisinden dolayı soruşturma geçiriyor. buna rağmen başka bir şey bulmam lazım

polat50

  • Üye
  • *
  • İleti: 25
  • Tesekkur 4
    • Çevrimdışı
  • # 23 Eki 2017 23:08:49
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Arkadaşlar iyi akşamlar. 4.sınıf öğretmenlerimiz e okula sınav notu girişi yapamıyorlarmış. Geçen sene problem yoktu. Bu sene sıkıntı neyden kaynaklanmış olabilir.
Ders ya da öğretmen ataması yapmamıştır idare ondan olabilir hocam

KADİRKKK

  • Aktif Üye
  • **
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 48
  • Tesekkur 10
    • Çevrimdışı
  • # 23 Eki 2017 23:20:20
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Arkadaşlar, ücretli öğretmene mebbis ve eokul şifresi nasıl alınır yardımcı olursanız çok sevinirim.
e okula yönetici bölümü alt kullanıcılardan yeni diyerek TC numarasıyla ekleyebilirsiniz

andırınnn

  • Aktif Üye
  • **
  • İleti: 57
  • Tesekkur 18
    • Çevrimdışı
  • # 23 Eki 2017 23:47:38
Arkadaşlar merhaba tek sınıfllı birleştirilmiş sınıf müdür yetkili ekim ek ders nasıl yazılıyor normalde 21 er saat haftalık ama 30-31 e nasıl yazmalıyım bir de haftaya dağılımı nasıl olsa iyi olur

PINARCIK

  • Uzman Üye
  • *****
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 2.237
  • Tesekkur 11426
    • Çevrimiçi
  • # 24 Eki 2017 00:02:32
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Arkadaşlar merhaba tek sınıfllı birleştirilmiş sınıf müdür yetkili ekim ek ders nasıl yazılıyor normalde 21 er saat haftalık ama 30-31 e nasıl yazmalıyım bir de haftaya dağılımı nasıl olsa iyi olur
Merhaba hocam;
4-3-4-3-4 şeklinde yazın.
30 31 ekim pazartesi ve salı gününe denk geldiği için 4-3 te oradan yazacaksınız.

colkwet

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 725
  • Tesekkur 254
    • Çevrimdışı
  • # 24 Eki 2017 00:39:20
Arkadaslar meb in vereigi Kyocera marka yazıcılar tarattigim faturaları mebbis fatura girişine kaydedemiyorum boyut büyük diyor sizler nasıl kaydediyorsunuz?

 

Egitimhane.Com ©2006-2023 rss