Konu: 2018 Yılı Şube Müdürlüğü Sınavı  (Okunma sayısı 303494 defa)

öyküü

  • Uzman Üye
  • *****
  • İleti: 392
  • Teşekkür 326
    • Çevrimdışı
  • # 11 Oca 2018 11:23:52
şartlar nelerdir?

emrah6840

  • Uzman Üye
  • *****
  • İleti: 2.584
  • Teşekkür 2449
    • Çevrimdışı
  • # 11 Oca 2018 11:31:40
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
şartlar nelerdir?
  Madde 68 – (Değişik: 12/2/1982 - 2595/5 md.)
A) Derece yükselmesi yapılabilmesi için:
a) (Değişik: 26/6/1984 - KHK 241/4 md.) Üst derecelerden boş bir kadronun bulunması,
b) Derecesi içinde en az 3 yıl ve bu derecenin 3 üncü kademesinde 1 yıl bulunmuş,
c) Kadronun tahsis edildiği görev için öngörülen nitelikleri elde etmiş,
d) (Mülga: 13/2/2011 - 6111/101 md.)
olması şarttır.
B) (Değişik: 4/5/1984 – KHK-199/1 md.) Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfı ile Sağlık
Hizmetleri ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfı hariç, sınıfların 1, 2, 3 ve 4 üncü derecelerindeki
kadrolarına, derece yükselmesindeki süre kaydı aranmaksızın, atanmasındaki usule göre daha
aşağıdaki derecelerden atama yapılabilir.(2)
(Değişik ikinci paragraf: 13/2/2011 - 6111/101 md.) Ancak, bu şekilde bir atamanın yapılabilmesi
için ilgilinin;
a) 1 inci dereceli kadrolardan ek göstergesi 5300 ve daha yukarıda olanlar için en az 12
yıl,
b) 1 inci ve 2 nci dereceli kadrolardan ek göstergesi 5300’den az olanlar için en az 10 yıl,
c) 3 üncü ve 4 üncü dereceli kadrolar için en az 8 yıl,
hizmetinin bulunması ve yükseköğrenim görmüş olması şarttır. Dört yıldan az süreli yükseköğrenim
görenler için bu sürelere iki yıl ilave edilir. Bu sürelerin hesabında; 8/6/1984 tarihli
ve 217 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 2 nci maddesi kapsamına dâhil kurumlarda fiilen
çalışılan süreler ile Yasama Organı Üyeliğinde, belediye başkanlığında, belediye ve il genel meclisi
üyeliğinde, kanunlarla kurulan fonlarda, muvazzaf askerlikte, okul devresi dâhil yedek subay
lıkta ve uluslararası kuruluşlarda geçen sürelerin tamamı ile yükseköğrenim gördükten sonra özel
kurumlarda veya serbest olarak çalıştıkları sürenin; Başbakanlık ve bakanlıkların bağlı ve ilgili
kuruluşlarının müsteşar ve müsteşar yardımcıları ile en üst yönetici konumundaki genel müdür ve
başkan kadrolarına atanacaklar için tamamı, diğer kadrolara atanacaklar için altı yılı geçmemek
üzere dörtte üçü dikkate alınır.
 sanırım bu

eflamun

  • Aktif Üye
  • **
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 35
  • Teşekkür 29
    • Çevrimdışı
  • # 11 Oca 2018 11:39:41
detaylarını araştırmadım ama müfettiş yardımcılığı için 25 yaş altı olmak, şube müdürlüğü için ise 8 yıl hizmet yapmak gibisinden şeyler söylemişler müdürlükte, gelişmelerden benim de sabah haberim oldu, araştırma fırsatım olmadı.

tarkan555

  • Bilge Üye
  • *****
  • İleti: 11.015
  • Teşekkür 11841
    • Çevrimdışı
  • # 11 Oca 2018 12:03:47
Arkadaslar kaynak arayina girecegim .Yayinevleri genelde daha onceden  duyum alir .ayni zamanda sendikalar da

ogrettmen_istt

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 718
  • Teşekkür 280
    • Çevrimdışı
  • # 11 Oca 2018 12:06:27
1709u halletmeden şube mudurlugu sinavi yapmazlar

ogrettmen_istt

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 718
  • Teşekkür 280
    • Çevrimdışı
  • # 11 Oca 2018 12:10:13
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
detaylarını araştırmadım ama müfettiş yardımcılığı için 25 yaş altı olmak, şube müdürlüğü için ise 8 yıl hizmet yapmak gibisinden şeyler söylemişler müdürlükte, gelişmelerden benim de sabah haberim oldu, araştırma fırsatım olmadı.

25 değil 35 yaşini doldurmamak. Mufettiş yardimciligi sinavi icin merak ettiklerinizi teftiş kurulu yonetmeliginden bulabilirsiniz arkadaşlar

Başkan42

  • B Grubu
  • İlköğretim Öğrencisi
  • İleti: 4.097
  • Teşekkür 3089
    • Çevrimdışı
  • # 11 Oca 2018 12:12:31
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
detaylarını araştırmadım ama müfettiş yardımcılığı için 25 yaş altı olmak, şube müdürlüğü için ise 8 yıl hizmet yapmak gibisinden şeyler söylemişler müdürlükte, gelişmelerden benim de sabah haberim oldu, araştırma fırsatım olmadı.

Müfettişlik için 8 yıl hizmet isteniyor. 8 yıl hizmet edip bir kişi nasıl 25 yaş altı olabilir. :)

Yarışma sınavına katılacaklarda aranacak şartlar

MADDE 13 – (1) 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşımak.

(2) Yarışma sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.

(3) Adaylık ve sözleşmeli öğretmenlik süresi dâhil olmak üzere öğretmenlikte sekiz yıl ve daha fazla hizmeti bulunmak koşulu ile hâlen Bakanlık kadrolarında görev yapıyor olmak veya en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakülteleri veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

(4) Yarışma sınavına birden fazla katılmamış olmak.

(5) Bakanlığa bağlı okul ve kurumlarda öğretmenlik yapanlar dışında; 18/3/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe giren Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümlerine göre, son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış KPSS’den, giriş sınav duyurusunda ilan edilen KPSS puan türlerinden belirlenen taban puanı veya üzerinde puan almış olmak.

(6) Müfettiş yardımcılığı sırasında Kuruldan çıkarılanlar ile yeterlilik sınavında başarısız olanlar sınava katılamazlar.

yeşilyazı

  • Uzman Üye
  • *****
  • İleti: 1.583
  • Teşekkür 1112
    • Çevrimdışı
  • # 11 Oca 2018 12:13:43
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Müfettişlik için 8 yıl hizmet isteniyor. 8 yıl hizmet edip bir kişi nasıl 25 yaş altı olabilir. :)
Mahkeme kararı ile  :D

Başkan42

  • B Grubu
  • İlköğretim Öğrencisi
  • İleti: 4.097
  • Teşekkür 3089
    • Çevrimdışı
  • # 11 Oca 2018 12:14:16
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Mahkeme kararı ile  :D

Mantıklı!

yeşilyazı

  • Uzman Üye
  • *****
  • İleti: 1.583
  • Teşekkür 1112
    • Çevrimdışı
  • # 11 Oca 2018 12:16:37
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Mantıklı!
Başka türlü resmi olarak yaşını küçültemez. Estetik ameliyatla görünüş olarak belki genç görünebilir ama yaşa estetiği mahkemeler yapıyor  :)

prenses duru

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 84
  • Teşekkür 122
    • Çevrimdışı
  • # 11 Oca 2018 12:46:12
Müfettişlikte yaş sınırını 40'a çekebilirler mi acaba?Sanki öyle söylentiler vardı.

sebocan

  • Yönetim Ekibi
  • *****
  • İleti: 28.435
  • Teşekkür 439678
    • Çevrimiçi
  • # 11 Oca 2018 19:39:37
EBS: ''Görevde Yükselme Sınavı Talebimiz Çalışma Takvimine Alındı''

[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]

nba2k12

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 332
  • Teşekkür 293
    • Çevrimdışı
  • # 12 Oca 2018 08:56:58
Şube müdürlüğü sınavı yapılıyor demek mi bu şimdi :)) Ben yapılacağına hep inanmıştım :D Sadece YAZILIYA dayalı adaletli bir sınav yapılır inşallah diye düşünüyorum. Bu sınava girmeyi düşünen herkesin kafasındaki sorulara tecrübeli arkadaşlardan yanıt verilmesini istiyorum mümkünse.
1-) Şube Müdürlüğü sınavına girmek için kaç yıl öğretmenlik, kaç yıl müdür yardımcılığı, kaç yıl müdürlük şartı var ?
2-) Şube Müdürlüğü sınavında, 2016 Yılındaki Müdür Yardımcılığı sınavına yakın sorular mı sorulur ?
3-) Şube Müdürlüğü sınavına çalışmak için kaynak önerisi olan var mı ?
4-) Şube Müdürlüğü sınavına çalışmaya değer mi ? ( :D )
5-) Şube Müdürlüğü sınavı olursa, yazılı sınavla da olursa; şayet kazanırsak kaç yıl görev yapacağız ve ne kadar maaş alacağız ? ( :D )
..... ( Benim aklıma gelen sorular bunlar. Tecrübeli arkadaşların hepsinden yorum bekliyoruz. )

creasy

  • Bölüm Sorumlusu
  • *****
  • İleti: 6.791
  • Teşekkür 9342
    • Çevrimdışı
  • # 12 Oca 2018 10:01:38
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
1-) Şube Müdürlüğü sınavına girmek için kaç yıl öğretmenlik, kaç yıl müdür yardımcılığı, kaç yıl müdürlük şartı var ?
Öncelikle bu sınavın başvuru koşullarıyla ilgili elimizdeki tek kaynak 2013 teki sınavın Kılavuzu. Orada da özetle 10 yıl öğretmenlik yapanın başvurabileceği yazıyor.

ogrettmen_istt

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 718
  • Teşekkür 280
    • Çevrimdışı
  • # 12 Oca 2018 12:30:23
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Öncelikle bu sınavın başvuru koşullarıyla ilgili elimizdeki tek kaynak 2013 teki sınavın Kılavuzu. Orada da özetle 10 yıl öğretmenlik yapanın başvurabileceği yazıyor.



Üstat, yonetmelikte hepsi yaziyor. Ogretmenlikte 5 yil istiyor. Meb personelinin gorevde yukselme, unvan degisikligi ve yer degistirmesi suretiyle atanmasi hakkinda yonetmelik. Madde 6

 

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK