Konu: 2018 Yılı Şube Müdürlüğü Sınavı  (Okunma sayısı 301370 defa)

kamil549

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 286
  • Teşekkür 219
    • Çevrimdışı
  • # 13 Oca 2018 17:20:33
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Tüm Türkiye açılır hocam öğretmenlikten(eğitim öğretim) çıkıyorsunuz çünkü. Başka bir sınıfa (genel idare)geçiyorsunuz.
657 derki 10 yıl hizmeti olmayan 1. Derece kadroya atanamaz. Öğretmen veya başka bir memuriyet toplamda 10 yıl olacak. Bu sitenin de müdavimleri öğretmenler olduğu için 10 yıl öğretmenlik şartı var demekte beis yoktur.
Hocam doğru diyorsunuz da yönetmelikte neden 4 yıl öğretmenlik şartı diyor?

wundd

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 177
  • Teşekkür 313
    • Çevrimdışı
  • # 13 Oca 2018 17:32:30
Peki arkadaşlar sınav hangi ayda yapılır bilen car mı acaba?

master07

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 1.205
  • Teşekkür 285
    • Çevrimdışı
  • # 13 Oca 2018 20:55:48
Öğretmenler için 4 yıl ya da 10 yıl mı?

php_korsan

  • Uzman Üye
  • *****
  • İleti: 6.570
  • Teşekkür 6026
    • Çevrimiçi
  • # 13 Oca 2018 21:39:17
artık şube mud sınavına mühendis,mimar,programcı,tekniker ne varsa öğretmen haricinde,herkesi alanlarında 3 sene görev yapma şartı ile alacaklar.Ogretmenleri bu alanda da sinirlandiriyorlar.Komsum sgk da çözümleyici programcı.milli eğt rahat diyor bu da girecek şimdi sınava.

ogrettmen_istt

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 718
  • Teşekkür 280
    • Çevrimdışı
  • # 13 Oca 2018 21:41:43
süre olayı bence klavuzda belli olacak. 2013teki klavuzda 10 yıl denmiş.

yönetmelikte 657'nin 68. maddesinin B bendindeki şartlar denmiş. bu bend için EĞİTİM SINIFI hariç aşağıdaki derecelerden atama yapılabilir ancak bunların atanması için 10 yıl şartı aranır denmiş. yani burada 10 yıl eğitim sınıfını bağlamıyor. tecrübeli arkadaşlar ne diyorsunuz bunun için bir yorum lütfen.

açıkcası ben 9. yılımdayım :).. müfettiş yardımcılığı sınavı olursa diye çalışmaya başlamıştım..  çalışamaya devam edeceğim. kısmet artık.

creasy

  • Bölüm Sorumlusu
  • *****
  • İleti: 6.789
  • Teşekkür 9341
    • Çevrimdışı
  • # 13 Oca 2018 21:42:40
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
artık şube mud sınavına mühendis,mimar,programcı,tekniker ne varsa öğretmen haricinde,herkesi alanlarında 3 sene görev yapma şartı ile alacaklar.Ogretmenleri bu alanda da sinirlandiriyorlar.Komsum sgk da çözümleyici programcı.milli eğt rahat diyor bu da girecek şimdi sınava.
sgk da çözümleyici meb de sınava giremez

master07

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 1.205
  • Teşekkür 285
    • Çevrimdışı
  • # 13 Oca 2018 21:43:44
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
süre olayı bence klavuzda belli olacak. 2013teki klavuzda 10 yıl denmiş.

yönetmelikte 657'nin 68. maddesinin B bendindeki şartlar denmiş. bu bend için EĞİTİM SINIFI hariç aşağıdaki derecelerden atama yapılabilir ancak bunların atanması için 10 yıl şartı aranır denmiş. yani burada 10 yıl eğitim sınıfını bağlamıyor. tecrübeli arkadaşlar ne diyorsunuz bunun için bir yorum lütfen.

açıkcası ben 9. yılımdayım :).. müfettiş yardımcılığı sınavı olursa diye çalışmaya başlamıştım..  çalışamaya devam edeceğim. kısmet artık.
[/quote
Benim yanlış okuyorum eğitim öğretim hizmetleri sınıfı hariç diyor arkadaşlar neden 10 yıl

ogrettmen_istt

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 718
  • Teşekkür 280
    • Çevrimdışı
  • # 13 Oca 2018 21:43:55
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Peki arkadaşlar sınav hangi ayda yapılır bilen car mı acaba?

hocam 2013de 12 ekimde yönetmelik değişmiş. 13 ekimde klavuz yayınlanmış. 29 aralıkta sınav olmuş.

master07

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 1.205
  • Teşekkür 285
    • Çevrimdışı
  • # 13 Oca 2018 21:44:46
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Hocam doğru diyorsunuz da yönetmelikte neden 4 yıl öğretmenlik şartı diyor?
Eğitim öğretim hizmetleri sınıfı hariç diyor hocam nasıl 10 yıl oluyor hariç diyor 68-b maddesi nde

master07

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 1.205
  • Teşekkür 285
    • Çevrimdışı
  • # 13 Oca 2018 21:45:56
68/b maddesinde eğitim öğretim hizmetleri sınıfı hariç diyor

creasy

  • Bölüm Sorumlusu
  • *****
  • İleti: 6.789
  • Teşekkür 9341
    • Çevrimdışı
  • # 13 Oca 2018 22:05:34
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
68/b maddesinde eğitim öğretim hizmetleri sınıfı hariç diyor
Hocam şube müdürlüğü Genel İdare Hizmetleri Sınıfıdır.

creasy

  • Bölüm Sorumlusu
  • *****
  • İleti: 6.789
  • Teşekkür 9341
    • Çevrimdışı
  • # 13 Oca 2018 22:06:46
Eğitim öğretim hizmetleri sınıfında üst derecelere sınavla atama yapılmıyor.

master07

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 1.205
  • Teşekkür 285
    • Çevrimdışı
  • # 13 Oca 2018 22:12:21
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Hocam şube müdürlüğü Genel İdare Hizmetleri Sınıfıdır.
Peki neden 10 yıl?

creasy

  • Bölüm Sorumlusu
  • *****
  • İleti: 6.789
  • Teşekkür 9341
    • Çevrimdışı
  • # 13 Oca 2018 22:13:05
Arkadaşlar yüz kere soruldu yüz kere cevapladık hayırlısı kılavuz yayınlansın sınav kesinleşsin sizde anlayacaksınız. Öncelikle şunu belirteyim ki alınacak şube müdürü kadro dereceleri de önemlidir.
Aranızda 8-9 yıllık öğretmenlerimiz var inşaallah şöyle bir şey olmasını ümit ediyorum. Genelde şube müdürü 1. derece kadro olarak ihdas ediliyor. Ama inşaallah bu sefer 3. derece kadro olarak ihdas edilirse 68/b ye göre 8 yıl yeterli olacaktır. Ama tekrar tekrar yazıyorum yine 1. derece şube müdürü alırlarsa 10 yıl görev şartı aranacak.

master07

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 1.205
  • Teşekkür 285
    • Çevrimdışı
  • # 13 Oca 2018 22:15:12
Eğitim öğretim sınıfı hariç diyor arkadaşlar öğretmenleri kapsamiyor ben mi yanlış anlıyorum

 

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK