Konu: Derece ve Kademe İlerlemesi Hakkında  (Okunma sayısı 1160703 defa)

esiramu

  • Üye
  • *
  • İleti: 34
  • Teşekkür 6
    • Çevrimdışı
  • # 04 May 2020 16:31:03
İyi günler hocalarım okuldaki hizmetli izin kademe ilerlemesi 31 martta yapılması gerekiyormuş geçen ay maaşına yasımamış oldu bu durumda ne yapmam lazım? ben yeniyim ve tek başımayım  daha önce hiç yapmadım nasıl yapılır  yardımcı olur musunuz?

oğuztürk

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 83
  • Teşekkür 763
    • Çevrimdışı
  • # 04 May 2020 17:10:54
31 mart tefi tarihi ile yaparsın
maaş değişikliğine  yazarsın
nisan SGK ya gider mayısı kendi alır
alaca verecek kalmaz

esiramu

  • Üye
  • *
  • İleti: 34
  • Teşekkür 6
    • Çevrimdışı
  • # 04 May 2020 17:19:34
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
31 mart tefi tarihi ile yaparsın
maaş değişikliğine  yazarsın
nisan SGK ya gider mayısı kendi alır
alaca verecek kalmaz
tam anlayamadım hocam kusura bakmayın hiç yapmadım biraz daha açıklayıcı anlatır mısınız. mebbis ten ne yapmam gerekiyor

gulsum26

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • İleti: 145
  • Teşekkür 1029
    • Çevrimdışı
  • # 04 May 2020 17:41:13
İlk çocugum için 2014-2016 ve ikinci çocuğum için 2018-2020 yılları arasında doğum sonrası aylıksız izin kullandım.. Bu yıllara ait derece kademe ilerlemem yapılabilir mi? Bu yıllar arasında hizmet puanı alabilir miyim? 2009 eylül atamasıyım ve şu an da mebbiste 6/3 görünüyorum.. Lisede hazırlık okuduğum için bir kademe almıştım..

Sevgi_0635

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • İleti: 736
  • Teşekkür 394
    • Çevrimdışı
  • # 04 May 2020 18:52:46
Hocam Ben 2008 kasım atamasiyim. 4/2 siyim. Sanki siz geriden ilerliyorsunuz. Hata olabilir

oğuztürk

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 83
  • Teşekkür 763
    • Çevrimdışı
  • # 04 May 2020 22:50:04
Bu formu doldurun mebbise işleyin maaşda etki yapması için MEM.de maaş değişikliği yaparken kbs ys işletinson gün genellikle ayın 5i 6 sıdır

oğuztürk

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 83
  • Teşekkür 763
    • Çevrimdışı
  • # 04 May 2020 22:59:18
terfi kontrol çizelgesi

oğuztürk

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 83
  • Teşekkür 763
    • Çevrimdışı
  • # 04 May 2020 23:01:02
maaş değişikliği formu

oğuztürk

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 83
  • Teşekkür 763
    • Çevrimdışı
  • # 04 May 2020 23:13:47
meb intibak bülteni derece kademe nasıl hak edilir maddeleri ve şartları

oğuztürk

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 83
  • Teşekkür 763
    • Çevrimdışı
  • # 04 May 2020 23:24:37
KADIN MEMURLAR İÇİN DOĞUM BORÇLANMASI

Kadın memurlarda ise 29.01.2016 tarihli ve 6663 sayılı Kanunun 5 maddesi ile yapılan düzenleme yapılana kadar doğumdan dolayı kullanılan ücretsiz izinler kademe ilerlemesinde dikkate alınmıyordu.

"108 inci maddenin (B) fıkrası uyarınca kullanılan aylıksız izin süreleri, her yıl için bir kademe ilerlemesi ve her üç yıl için bir derece yükselmesi verilmek suretiyle değerlendirilir."

Ancak bu düzenleme geçmişe yürümediği için Kanunun yürürlük tarihinden sonraki doğum yapan memurlardan ücretsiz izin kullananlar için uygulanacaktır.

Kanunun 108 inci maddesinin (B) ve (G) fıkraları dışında kullanılan mazeret izinleri kıdemden sayılmayacağı için kullanılan izin süresi kadar kıdem yılı dolayısıyla terfi tarihi değişmeyecektir.

SARD

  • Aktif Üye
  • **
  • İleti: 43
  • Teşekkür 28
    • Çevrimdışı
  • # 06 May 2020 03:34:01
Arkadaşlar mezun olduğum liseden hazırlık okuduğuma dair belge isteyeceğim.Dilekçemi PTT ile yollayacağım.Umarım bu belgeyi bana gönderirler 🙏 .Dilekçemde ne yazacağımı bir türlü toparlayamadım.Yardımcı olursanız sevinirim.

halaskar63

  • Uzman Üye
  • *****
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • İleti: 1.234
  • Teşekkür 5373
    • Çevrimdışı
  • # 06 May 2020 03:44:22
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Arkadaşlar mezun olduğum liseden hazırlık okuduğuma dair belge isteyeceğim.Dilekçemi PTT ile yollayacağım.Umarım bu belgeyi bana gönderirler 🙏 .Dilekçemde ne yazacağımı bir türlü toparlayamadım.Yardımcı olursanız sevinirim.
Nette bir örnek buldum, umarım işinize yarar.

SARD

  • Aktif Üye
  • **
  • İleti: 43
  • Teşekkür 28
    • Çevrimdışı
  • # 06 May 2020 03:55:31
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Nette bir örnek buldum, umarım işinize yarar.
Hocam teşekkür ederim ama yolladığınız dilekçeyi şu an çalıştığım okula vereceğim.
Uzakta olduğum için mezun olduğum liseye dilekçe yazmam lazım.Nettende bulamadım.Kendim bir dilekçe yazdım ama eksik mi yazdım emin olamıyorum.Dilekçeye ekstra baba adı,doğum tarihi gibi bilgilerde yazmam lazım mı benim eski kaydımı bulmaları adına.Yoksa yazdığım dilekçe yeterli mi 🤷‍♀️ 

………………. ANADOLU LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜNE Okulunuzun Yabancı Dil Ağırlıklı bölümü …… okul numaralı 2001 yılı  mezun öğrencisiyim.Çalıştığım kuruma vermek üzere okulunuzda hazırlık okuduğuma dair belgenin tarafıma gönderilmesini ;
         
        Saygılarımla  arz ederim.
             
T.C. :
Adres:
Cep Tel:

oğuztürk

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 83
  • Teşekkür 763
    • Çevrimdışı
  • # 06 May 2020 14:22:13
dilekçeye hazırlık okuduğunuz öğretmi yılını yazın bulması rahat olsun bir de soyad değişikliği varsa önceki soyadı da yazın
1997-1998 hazırlık
1998-1999 1.sınıf
1999-2000 2.sınıf
2000-2001 3.sınıf
sınıf tekrarı yoksa 1997-1998 öğretim yılı olur

gulsum26

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • İleti: 145
  • Teşekkür 1029
    • Çevrimdışı
  • # 17 May 2020 15:43:23
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
KADIN MEMURLAR İÇİN DOĞUM BORÇLANMASI

Kadın memurlarda ise 29.01.2016 tarihli ve 6663 sayılı Kanunun 5 maddesi ile yapılan düzenleme yapılana kadar doğumdan dolayı kullanılan ücretsiz izinler kademe ilerlemesinde dikkate alınmıyordu.

"108 inci maddenin (B) fıkrası uyarınca kullanılan aylıksız izin süreleri, her yıl için bir kademe ilerlemesi ve her üç yıl için bir derece yükselmesi verilmek suretiyle değerlendirilir."

Ancak bu düzenleme geçmişe yürümediği için Kanunun yürürlük tarihinden sonraki doğum yapan memurlardan ücretsiz izin kullananlar için uygulanacaktır.

Kanunun 108 inci maddesinin (B) ve (G) fıkraları dışında kullanılan mazeret izinleri kıdemden sayılmayacağı için kullanılan izin süresi kadar kıdem yılı dolayısıyla terfi tarihi değişmeyecektir.
Çok teşekkür ederim hocam..

 

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK