Rotasyon Tekrar Gündemde

Çevrimdışı veysel7

• Çalışkan Üye
  • 87
  • 40
  • 87
  • 40
# 21 May 2024 19:25:06
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
bir sınav görevi için Ferhat gibi dağları delen öğretmenler 45 bin maaştan 25 bine inmeyi kabul ederler mi?
ferhat gibi dağa giderlerse kabul ederler el mecbur. 30 senedir mahallesindeki okuldan çıkmayan binler var hocam.

Çevrimdışı ahmetkara4

• Tecrübeli Üye
  • 74
  • 143
  • 74
  • 143
# 21 May 2024 19:25:17
Sesimize kimse kulak asmazsa nasıl bir anlayış bu.Burda kuru gürültümü yapıyoruz yoksa.Kendin çal kendin oyna.Bakanımız illerde öğretmenler odasında öğretmenleri dinlemişti.Rotasyon istemiyenleri de dinlese keşke
Estağfurullah sayıdeğer hocam. Ne kuru gürültü yapıyoruz. Ne de kendimiz çalıp kendimiz oynuyoruz. Biz sadece fikirlerimizi paylaşıp kendimize yeni ufuklar açıyoruz. Bundan ötesine geçmemiz şuan için zor görünüyor. Sahada olan bizlerin sesini duysalar, genel olarak şu an bu durumda olmazdık. En azından bazı önemli konularda bizlere mebbis üzerinden anket çalışması yapsalar ve sonuçlarını bizlerle paylaşsalar , bize o bile yeter diye düşünüyorum. Her şey kapalı kapıların ardında oldu bittiyle bu hale geliyor. İyi niyetle bile olsa sonuçlarını hesaplamadan yapılan her müdahale mevcut durumu malesef daha çekilmez hale getiriyor. Nacizane bunlar benim düşüncelerim.

Çevrimdışı hakanline51

• Tecrübeli Üye
  • 128
  • 256
  • 128
  • 256
# 21 May 2024 19:36:01
Estağfurullah sayıdeğer hocam. Ne kuru gürültü yapıyoruz. Ne de kendimiz çalıp kendimiz oynuyoruz. Biz sadece fikirlerimizi paylaşıp kendimize yeni ufuklar açıyoruz. Bundan ötesine geçmemiz şuan için zor görünüyor. Sahada olan bizlerin sesini duysalar, genel olarak şu an bu durumda olmazdık. En azından bazı önemli konularda bizlere mebbis üzerinden anket çalışması yapsalar ve sonuçlarını bizlerle paylaşsalar , bize o bile yeter diye düşünüyorum. Her şey kapalı kapıların ardında oldu bittiyle bu hale geliyor. İyi niyetle bile olsa sonuçlarını hesaplamadan yapılan her müdahale mevcut durumu malesef daha çekilmez hale getiriyor. Nacizane bunlar benim düşüncelerim.
Teşekkür ederim hocam saygılar

Çevrimdışı smyi

• Bilge Meclis Üyesi
  • 4.334
  • 26.060
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 4.334
  • 26.060
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 21 May 2024 19:42:43
Aşırı küçültücü,basite indirgeyici bir yorum. 5 katı maaş verseler durmayacak öğretmenler vardır. Ayrımcılığı, çıkar odaklı yaklaşımı benimsemek öğretmenlik mesleğine aykırı. Şahsım adına garipsiyor ve üzülüyorum böyle öğretmenleri gördükçe.
fakat ama lakin; köydeki öğretmene 4 öğretmen + 1 müdür + 1 hizmetli = toplamda 6 kişilik iş yaptırırken hiçkimsenin yüzü kızarmıyor da ek para verilince (ki verilmiyor bizimkisi sadece hayal) öğretmenin utanması gerekiyor öyle mi?

köydeyken yanınıza gelen müfettişlere sorun bakalım, onlar yolluk alırken utanıyorlar mıymış, öğle yemeği parası alıp köyde bedava muhtarın yemeğini yerken utanıyorlar mıymış?

yada şehir merkezindeki bir memura sorun; iş yerine giderken memur servisini kullanmaktan utanıp kendi arabasıyla işe gidiyor muymuş? ya da masasının üstündeki bir tükenmez kalem bozulunca, cebinden 1 tl çıkarıp yerine yenisini almak yerine devlet tarafından oraya kalemin yenisi konulurken utanıyor muymuş?

öğretmenler zaten insan değil evliya. bir lokma bir hırkaya da çalışırız.

Çevrimdışı hsynmmrt

• Tecrübeli Üye
  • 496
  • 1.091
  • 496
  • 1.091
# 21 May 2024 19:59:44
28 çalışan ne olacak. hemde daha ağırında
28 yıl kendi isteginizle calismissinizdir hocam. 28 yıllık öğretmen olduğunuzu farz edelim. 3 yıl önce 330-340 puanla Ankara merkeze gelebilirdiniz hocam. Demekki istemediniz.

Çevrimiçi natal

• Uzman Üye
  • 2.316
  • 887
  • Lise Branş Öğrt.
  • 2.316
  • 887
  • Lise Branş Öğrt.
# 21 May 2024 20:52:17
rotasyon haberleri il içi puanlarını arttırmış olabilir mi?

Çevrimdışı muallim_

• Tecrübeli Üye
  • 824
  • 604
  • 824
  • 604
# 21 May 2024 21:52:11
Rotasyon okul idarecilerinde başarılı bir şekilde uygulanıyorken , öğretmenler için de uygulanabilir rahatlıkla. 12 yıl gibi ideal bir süreden bahsediliyor, ortam değiştirmekten bu kadar neden çekince var anlamıyorum. Yani rahatlıksa konu  tüm meslektaşlarımızın buna hakkı var, alışkanlık,  düzen vs ise onların da olur o okulda, biraz empati gerekiyor bu noktada. "Ben bir köşeyi kaptım burdan emeklilik düşünüyorum" demek, sadece kendini düşünmek. Hizmet puanı ise mesele köylerde emin olun şehir merkezinden daha fazla hizmet puanı olan bir çok arkadaş var ama yer olmadığından kıpırdayamıyor. Çocuklarıyla ilgilenemeyen köye beraber yanında götüren, orda okutan arkadaşlar var, onların merkezi yerlerde çalışmaya hakkı yok mu? Sirkülasyon olması evet zahmetli olacak ama kesinlikle destekliyorum, ne için adalet için..

Çevrimdışı istwest

• Tecrübeli Üye
  • 220
  • 1.201
  • 220
  • 1.201
# 21 May 2024 22:22:40
Öncelikle 2010 affı ile ek hizmet puanı alamayan öğretmenlerin puanları verilmeli.2010 sonrası göreve başlayanlar aynı okulda görev yapan meslektaşlarına 100 150puan fark attı

Çevrimiçi natal

• Uzman Üye
  • 2.316
  • 887
  • Lise Branş Öğrt.
  • 2.316
  • 887
  • Lise Branş Öğrt.
# 21 May 2024 22:31:38
Öncelikle 2010 affı ile ek hizmet puanı alamayan öğretmenlerin puanları verilmeli.2010 sonrası göreve başlayanlar aynı okulda görev yapan meslektaşlarına 100 150puan fark attı
kimse ilgilenmiyor sendikaların umrunda değil meb unuttu  adaletsiz bir durum evet...

Çevrimdışı cimker

• Yeni Üye
  • 1
  • 10
  • 1
  • 10
# 21 May 2024 22:36:48
Zorunlu hizmetini veya şark görevini tamamlayan hangi meslek grubuna rotasyon var?Madem rotasyon geliyor,tüm meslek gruplarında 12 yılını dolduran bütün çalışanlara rotasyon gelsin.Neden sadece öğretmenler?

Çevrimdışı sulo555

• Uzman Üye
  • 1.112
  • 1.911
  • 1.112
  • 1.911
# 21 May 2024 23:40:33
fakat ama lakin; köydeki öğretmene 4 öğretmen + 1 müdür + 1 hizmetli = toplamda 6 kişilik iş yaptırırken hiçkimsenin yüzü kızarmıyor da ek para verilince (ki verilmiyor bizimkisi sadece hayal) öğretmenin utanması gerekiyor öyle mi?

köydeyken yanınıza gelen müfettişlere sorun bakalım, onlar yolluk alırken utanıyorlar mıymış, öğle yemeği parası alıp köyde bedava muhtarın yemeğini yerken utanıyorlar mıymış?

yada şehir merkezindeki bir memura sorun; iş yerine giderken memur servisini kullanmaktan utanıp kendi arabasıyla işe gidiyor muymuş? ya da masasının üstündeki bir tükenmez kalem bozulunca, cebinden 1 tl çıkarıp yerine yenisini almak yerine devlet tarafından oraya kalemin yenisi konulurken utanıyor muymuş?

öğretmenler zaten insan değil evliya. bir lokma bir hırkaya da çalışırız.
ağzına yüreğine sağlık öğretmenim.

Çevrimdışı hakanline51

• Tecrübeli Üye
  • 128
  • 256
  • 128
  • 256
# 23 May 2024 11:24:52
Rotasyon okul idarecilerinde başarılı bir şekilde uygulanıyorken , öğretmenler için de uygulanabilir rahatlıkla. 12 yıl gibi ideal bir süreden bahsediliyor, ortam değiştirmekten bu kadar neden çekince var anlamıyorum. Yani rahatlıksa konu  tüm meslektaşlarımızın buna hakkı var, alışkanlık,  düzen vs ise onların da olur o okulda, biraz empati gerekiyor bu noktada. "Ben bir köşeyi kaptım burdan emeklilik düşünüyorum" demek, sadece kendini düşünmek. Hizmet puanı ise mesele köylerde emin olun şehir merkezinden daha fazla hizmet puanı olan bir çok arkadaş var ama yer olmadığından kıpırdayamıyor. Çocuklarıyla ilgilenemeyen köye beraber yanında götüren, orda okutan arkadaşlar var, onların merkezi yerlerde çalışmaya hakkı yok mu? Sirkülasyon olması evet zahmetli olacak ama kesinlikle destekliyorum, ne için adalet için..
Ben köyde çalışıyorum 23  yıldır.Eğer köşe kapmaysa.

Çevrimdışı Karatepe28

• Tecrübeli Üye
  • 191
  • 80
  • 191
  • 80
# 23 May 2024 11:41:13
Şartlar iyiyse köy daha güzel

Çevrimdışı curcu

• Tecrübeli Üye
  • 459
  • 250
  • 459
  • 250
# 23 May 2024 12:01:10
rotasyon emekliliği etkileyecekse keşke rotasyon olsa da gençlerin önü açılsa tecrübe evet ama taze kan çoook önemli

Çevrimdışı olcaytaner

• Tecrübeli Üye
  • 64
  • 213
  • 64
  • 213
# 23 May 2024 12:06:59
Köyün temiz havasını tercih edin. Şehir merkezlerinde yaşanmaz. ;)

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK