Rotasyon Tekrar Gündemde

Çevrimdışı niluferr

• Tecrübeli Üye
  • 767
  • 681
  • 767
  • 681
# 25 May 2024 16:27:15
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Bakan @Yusuf__Tekin:

"Öğretmenlerin aynı eğitim kurumunda asgari ve azami çalışma süresi 3-12 yıl olarak belirlendi."
Nerede yaziyor hocam bu bilgi?

Çevrimdışı Şevkiyat

• Tecrübeli Üye
  • 740
  • 500
  • 740
  • 500
# 25 May 2024 16:33:18
23 BİN TL ÖDEME

- Akademiye alınan öğretmen adaylarına yaklaşık 23 bin TL aylık ödeme yapılacak.

- Milliyet'in haberine göre uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, bulundurmak; hayasızca hareketler, müstehcenlik gibi suçlar ile cinsel dokunulmazlığa karşı suçlardan mahküm olanlar öğretmen olamayacak, görevde olup bu suçlardan mahkum olanların ceza türü ve süresine bakılmaksızın öğretmenlik mesleği sona erecek.

- Öğretmenlerin aynı eğitim kurumunda asgari ve azami çalışma süresi 3-12 yıl olarak belirlendi.

- Akademi, görev başındaki öğretmenler için beşer yıllık dönemi kapsayan branş bazlı eğitimler oluşturulacak.

- Milli Şuur Komisyonu, Türkiye'ye Yönelik Asılsız İddialar Komisyonu, Örtük Program Komisyonu, Milli Kalkınma Hamleleri Komisyonu, Kültür ve Gönül Coğrafyamız Komisyonu, Akdeniz ve Adalar Komisyonu kurulacak.

Çevrimdışı isikayhan

• Moderatör
  • 13.045
  • 13.524
  • 13.045
  • 13.524
# 25 May 2024 16:53:51
Nerede yaziyor hocam bu bilgi?

Çevrimdışı hakanline51

• Tecrübeli Üye
  • 141
  • 282
  • 141
  • 282
# 25 May 2024 17:14:55
Evetçiler kazandınız hayırlı olsun

Çevrimdışı meleke

• Uzman Üye
  • 2.933
  • 3.614
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 2.933
  • 3.614
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 25 May 2024 17:21:00
Duyan da sanki rotasyon 5 yılda geliyor zannedecek.12 yıl arkadaşlar az bir zaman mı ? Neden yer değiştirmekten bu kadar korkuyoruz biliyor musunuz?Bir okula alışmak zor da ondan kimse alışkanlıklarından vazgeçmek istemez ama sorunlar olduğu da ortada.Olaya sadece çakılı kadro olarak bakmayalım.İdareciler neden 8 yıl oldu ?Belli bir yıldan sonra sorunları göremez oldular ya da okul kendilerinin zannettiler.Aynı şey öğretmenlerde de var ,kimse çalışma hayatını tek bir okulda geçirmemeli değişim her zaman iyidir.

Çevrimdışı Şevkiyat

• Tecrübeli Üye
  • 740
  • 500
  • 740
  • 500
# 25 May 2024 17:23:17
Okul değiştirmek iyidir arkadaşlar. Ben 5 okul değiştirdim. Hiç de dert edilecek korkulacak bir şey değil.

Çevrimdışı efoo

• Bilge Meclis Üyesi
  • 5.545
  • 87.510
  • Müdür Yetkili
  • 5.545
  • 87.510
  • Müdür Yetkili
# 25 May 2024 17:25:39
Benim köyde 18 yıl oldu.
7 senedir tayin istiyorum. Çıkmıyor.
Buyur burdan yak

Çevrimdışı boran.

• Tecrübeli Üye
  • 958
  • 2.367
  • Müdür Yardımcısı
  • 958
  • 2.367
  • Müdür Yardımcısı
# 25 May 2024 17:27:08
Ben 29 yıldır evime uzak yerlerde çalıştım hep.Hiçbir zaman evimin yanında çalışayım demedim.Köy. kasaba çocuklarına faydalı olmaya çalıştım.Yoldan da hiç gocunmadım.Şehir merkezleri sizin olsun!!Köy de çalışmama rağmen rotasyona uğruyorum!!

Tamam işte sadece şehir merkezi için değil rotasyon. Merkeze bağlı köyde çalışan ve oraları da sahiplenen öğretmenler var onlar için de gelecek. Benim çalıştığım okulda 19. senesini çalışan var. Kadın gitmeyi düşünmüyorum diyor. Rahat çünkü. Rahatı bozulsun istemiyor. Gidin yani başka bı okulda çalışın. Yahu adam babasını okutmuş oğlunu okutmuş üstüne. Yeter yani.

Çevrimdışı Şevkiyat

• Tecrübeli Üye
  • 740
  • 500
  • 740
  • 500
# 25 May 2024 17:27:53
Tamam işte sadece şehir merkezi için değil rotasyon. Merkeze bağlı köyde çalışan ve oraları da sahiplenen öğretmenler var onlar için de gelecek. Benim çalıştığım okulda 19. senesini çalışan var. Kadın gitmeyi düşünmüyorum diyor. Rahat çünkü. Rahatı bozulsun istemiyor. Gidin yani başka bı okulda çalışın. Yahu adam babasını okutmuş oğlunu okutmuş üstüne. Yeter yani.
inşaallah yakında hepsi gidecek...

Çevrimdışı boran.

• Tecrübeli Üye
  • 958
  • 2.367
  • Müdür Yardımcısı
  • 958
  • 2.367
  • Müdür Yardımcısı
# 25 May 2024 17:31:26
inşaallah yakında hepsi gidecek...

Herkes gitsin hocam. Herkes farklı okulda çalışsın. Yeni yüzler yeni heyecanlar olsun.

Tv'de gösteriyor ilkokul öğretmeniyle aynı okulda çalışmaya başlayan öğretmen diye. Bunun neyini gösteriyorsunuz rezillikten başka bir şey değil. Adam 30 sene aynı okulda çalışmış. Marifet gibi paylaşıyorlar.

Çevrimdışı niluferr

• Tecrübeli Üye
  • 767
  • 681
  • 767
  • 681
# 25 May 2024 17:45:36
Meslektasinizin rahat ve mutlu olmasi sizi neden rahatsiz ediyor? Babasini ve cocugunu okutunca ne oluyor?

Çevrimdışı boran.

• Tecrübeli Üye
  • 958
  • 2.367
  • Müdür Yardımcısı
  • 958
  • 2.367
  • Müdür Yardımcısı
# 25 May 2024 17:46:44
Meslektasinizin rahat ve mutlu olmasi sizi neden rahatsiz ediyor? Babasini ve cocugunu okutunca ne oluyor?

Meslektaşım rahat olacak diye diğer öğretmenlerin rahatsızlığı sizi rahatsız etmiyor mu ? Bu kadar bencil olmayın. Öğretmen içinde burjuva bir kesim var. Rahatlari bozulsun istemiyor.

Çevrimdışı niluferr

• Tecrübeli Üye
  • 767
  • 681
  • 767
  • 681
# 25 May 2024 17:51:06
Meslektaşım rahat olacak diye diğer öğretmenlerin rahatsızlığı sizi rahatsız etmiyor mu ? Bu kadar bencil olmayın. Öğretmen içinde burjuva bir kesim var. Rahatlari bozulsun istemiyor.
Bakin yine ayni cumle. "Rahatlari bozulsun istemiyor" Neden birilerinin rahatligi sizi rahatsiz ediyor? Bencillik ne alaka? Yer degistirme konusunda bencil olabilecek son kisi bile olabilirim. Ben 10dan fazla okulda calistim. Yeri geldi 1 yilda 4 okul degistirdim. Ama bunlari ben kendim istedim. Yer degistirmeyi severim. Dogu, bati, koy, sehir, ilkokul, ortaokul, lise, imam hatip, yakin, uzak bircok okulda calistim. Ama istemeyen kisiyi zorlamak, mutsuz etmek, yollarda perisan olmasiyla mutlu olmak, rahatinin bozulmasiyla mutlu olmak...Bunlari anlayamiyorum.

Çevrimdışı boran.

• Tecrübeli Üye
  • 958
  • 2.367
  • Müdür Yardımcısı
  • 958
  • 2.367
  • Müdür Yardımcısı
# 25 May 2024 17:54:59
Bakin yine ayni cumle. "Rahatlari bozulsun istemiyor" Neden birilerinin rahatligi sizi rahatsiz ediyor? Bencillik ne alaka? Yer degistirme konusunda bencil olabilecek son kisi bile olabilirim. Ben 10dan fazla okulda calistim. Yeri geldi 1 yilda 4 okul degistirdim. Ama bunlari ben kendim istedim. Yer degistirmeyi severim. Dogu, bati, koy, sehir, ilkokul, ortaokul, lise, imam hatip, yakin, uzak bircok okulda calistim. Ama istemeyen kisiyi zorlamak, mutsuz etmek, yollarda perisan olmasiyla mutlu olmak, rahatinin bozulmasiyla mutlu olmak...Bunlari anlayamiyorum.

Siz de israrla aynı şeyleri söyleme devam ediyorsunuz. Kaç okul değiştirdiğiniz umrumda bile değil. Bir öğretmen 30 sene 25 sene 15 sene aynı okulda çalışmaz. Çalışmamali. 38 senedir aynı okulda çalışan öğretmen biliyorum. Keşke herkes rahat ettiği yerde çalışsa ama öyle bir dünya yok. Sadece bu arkadaşlar mi öğretmen. Günlük toplamda  200 km gidip gelen öğretmenler var. Bunların hakkı değil mi daha iyi yerlerde çalışmak. Rahat etmek. Rahatlıkta anladiginiz mevcut düzen bozulmasın.

Çevrimdışı bir adam

• Uzman Üye
  • 3.420
  • 1.896
  • 3.420
  • 1.896
# 25 May 2024 17:56:44
Değişiklik iyidir. Her gün aynı kıyafeti giymiyoruz, yemeği yemiyoruz, yeri geliyor odamızdaki koltukların yerini  değiştirdikten sonra bile mutlu oluyoruz. Heyecan geliyor. Yaşam alanındaki bu değişiklikler gibi düşünün. Mutsuzluğa değil olumlu şeylere odaklanın.

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK