Okul Yöneticileri Odası

Çevrimdışı mali8057

• Uzman Üye
  • 4.151
  • 314
  • 4.151
  • 314
# 22 May 2024 13:49:38
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
22.11.2023 tarihi itibariyle dyk'da görev alan rehber öğretmenlere ücret verileceği karara bağlanmıştı. Bu bilgiden önce ücret alamayacağını öğrenen ama eylül-ekim aylarında cumartesi okula gelen rehber öğretmenimize ücret ödemesi yapıldı. O yazı doğrultusunda bu ücretin iadesi alınacak, hizmet puanı konusunda da durum aynı mıdır? İki aydan (eylül-ekim) puan işlenebilir mi? Bu işlemi ilçe yapıyor normalde. Onay yazısında rehber öğretmen var mıydı bilmiyorum.
Ek ders ödeneceği ile ilgili neye göre ödeme yapıldı?

Çevrimdışı soundtrack

• Tecrübeli Üye
  • 517
  • 193
  • 517
  • 193
# 22 May 2024 14:07:10
Ek ders ödeneceği ile ilgili neye göre ödeme yapıldı?
Sırf geldi diye iki ay yapılmış.

Çevrimdışı soundtrack

• Tecrübeli Üye
  • 517
  • 193
  • 517
  • 193
# 22 May 2024 14:09:11
Raporu 3 gün olan ama sadece 1 günü gelmeyip sonrasında işe başlayan personelden geriye dönük (işe başladığı tarihte yazmış gibi) dilekçe almak sıkıntı yaratır mı? İçeriğinde, ....işbaşı yapmış olmamdan dolayı raporumun 1 gün işlenmesi ....diye yazmış.

Çevrimdışı erman_kadirli

• Tecrübeli Üye
  • 711
  • 483
  • Müdür Yardımcısı
  • 711
  • 483
  • Müdür Yardımcısı
# 22 May 2024 14:18:09
Raporu 3 gün olan ama sadece 1 günü gelmeyip sonrasında işe başlayan personelden geriye dönük (işe başladığı tarihte yazmış gibi) dilekçe almak sıkıntı yaratır mı? İçeriğinde, ....işbaşı yapmış olmamdan dolayı raporumun 1 gün işlenmesi ....diye yazmış.
Böyle bir dilekçe ile başlanmaz hocam.Tekrar doktora giderek raporunu bozdurması gerekir(İş görebilir vb.)

Çevrimdışı bakirmahmut

• Uzman Üye
  • 2.412
  • 2.491
  • Okul Müdürü
  • 2.412
  • 2.491
  • Okul Müdürü
# 22 May 2024 14:23:13
Memurun tek hekim veya sağlık kurulu raporunda belirtilen istirahat süresi bitmeden göreve başlamak istemesi halinde, iyileştiğine dair tek hekim veya sağlık kurulu raporunu ibraz ederek dilekçe ile birimine başvurması gerekmektedir.

Bu itibarla, tek hekim veya sağlık kurulu tarafından öngörülen istirahat süresi bitmeden Devlet memurunun hastalığının iyileşip iyileşmediğinin gerek Devlet memuru gerekse ilgili amir tarafından değerlendirilemeyeceği, söz konusu değerlendirmenin ancak tek hekim veya sağlık kurulu tarafından yapılabileceği dikkate alındığında; tek hekim raporu veya sağlık kurulu raporunda belirtilen istirahat süresi bitmeden Devlet memurunun göreve başlamak istemesi halinde iyileştiğine dair tek hekim veya sağlık kurulu raporunu ibraz etmesi gerektiği mütalaa edilmektedir.

Çevrimdışı musaopçin

• Aktif Üye
  • **
  • 152
  • 65
  • 152
  • 65
# 22 May 2024 14:31:36

Doktora gidip aldığı raporu bozdurması gerek. Veya çalışabilir kağıdı almalı. Ben iyiyim çalışabilirim.

Çevrimdışı soundtrack

• Tecrübeli Üye
  • 517
  • 193
  • 517
  • 193
# 22 May 2024 14:38:47
Böyle bir dilekçe ile başlanmaz hocam.Tekrar doktora giderek raporunu bozdurması gerekir(İş görebilir vb.)
Evet ama yapılmadı. 3 ay geçti bu durumun üzerinden. O zamandan beri müdür bey herhangi bir işlem yaptırmadı raporu bozdurma ile ilgili. Raporunu sisteme girme dedi. İlişik kesecek yakında. Sizce ne yapılabilir, mağduriyet yaşamak istemiyorum.

Çevrimdışı Harmoni

• Uzman Üye
  • 2.729
  • 18.542
  • 2.729
  • 18.542
# 22 May 2024 15:05:15
Arkadaşlar, LGS giriş belgeleri e-okula ne zaman düşer?
24 Mayıs

Çevrimdışı musaopçin

• Aktif Üye
  • **
  • 152
  • 65
  • 152
  • 65
# 22 May 2024 15:05:38
Evet ama yapılmadı. 3 ay geçti bu durumun üzerinden. O zamandan beri müdür bey herhangi bir işlem yaptırmadı raporu bozdurma ile ilgili. Raporunu sisteme girme dedi. İlişik kesecek yakında. Sizce ne yapılabilir, mağduriyet yaşamak istemiyorum.

Sorumluluk müdürde hocam.  3 ay geçmiş ise süme altı edilmiş. Müdürümüz izin verme hakkını kullanmış. İnisiyatif almış

Çevrimdışı soundtrack

• Tecrübeli Üye
  • 517
  • 193
  • 517
  • 193
# 22 May 2024 15:14:34
Sorumluluk müdürde hocam.  3 ay geçmiş ise süme altı edilmiş. Müdürümüz izin verme hakkını kullanmış. İnisiyatif almış
Ben yukarda berlirttiğim şekilde bir dilekçe aldım. Raporu bir gün işledim. Yeterli mi? izin vermedi, okula geldi kişi. Sadece rapor bozdurmaya dair bir belge getirmedi, sorun olur mu?

Çevrimdışı kadir 77

• Bilge Üye
  • 4.539
  • 4.639
  • 4.539
  • 4.639
# 22 May 2024 16:26:32
ortaokul öğrenci velileri için devamsızlıkla ilgili mazeret izin dilekçesi örneği var mı

Çevrimdışı esenbey63

• Tecrübeli Üye
  • 647
  • 50
  • Müdür Yardımcısı
  • 647
  • 50
  • Müdür Yardımcısı
# 22 May 2024 16:43:05
Öğrencinin bursunun yatıp yatmadığı velisi tarafından e devletten görülebiliyor mu

Çevrimdışı Harmoni

• Uzman Üye
  • 2.729
  • 18.542
  • 2.729
  • 18.542
# 22 May 2024 20:04:08
Öğrencinin bursunun yatıp yatmadığı velisi tarafından e devletten görülebiliyor mu
İOKBS burs ödemeleri, Ekim ayında başlayıp Vakıfbank ve PTT aracılığıyla gerçekleştirilir. Burs ödemelerini PTT aracılığıyla alan öğrenciler, akıllı telefonlarından veya bilgisayarlarından PTT'nin internet adresi üzerinde yer alan canlı destek servisi ile bursun yatıp yatmadığını sorgulayabilirler. Ayrıca hak sahibi öğrenciler, bursluluk parası sorgulama işlemini T.C. kimlik numarası ve öğrenci numarasıyla giriş yaptıkları e-okul VBS üzerinden gerçekleştirebilirler.

Çevrimdışı musaopçin

• Aktif Üye
  • **
  • 152
  • 65
  • 152
  • 65
# 22 May 2024 20:35:32
Ben yukarda berlirttiğim şekilde bir dilekçe aldım. Raporu bir gün işledim. Yeterli mi? izin vermedi, okula geldi kişi. Sadece rapor bozdurmaya dair bir belge getirmedi, sorun olur mu?

Problem olmaz. Ama raporu tam işlemeniz gerekiyordu.  1 Gün değil. Açıklama kısmına da öğretmen çalışabilir raporu aldığı için geri kalan iki gün okula gelmiştir gibi bir şeyler yazılması gerekiyordu.  Lakin çalışabilir raporu yok.

Çevrimdışı airtor

• Uzman Üye
  • 6.780
  • 1.499
  • Müdür Yardımcısı
  • 6.780
  • 1.499
  • Müdür Yardımcısı
# 22 May 2024 21:11:05
Idareci arkadaşlar

Sendikadan Bugün istifa eden bir öğretmenin formunu
İlçe özlük birimine ne zaman yolluyorsunuz