Konu: Okul Yöneticileri Odası 2018 - 2019  (Okunma sayısı 1062639 defa)

serkan0403

  • Çalışkan Üye
  • ***
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 93
  • Teşekkür 41
    • Çevrimdışı
  • # 21 Tem 2019 18:17:14
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
hocam arkadaş 2018 de başladığı için 2019 yılında yıllık izni hak etmiş olmaz mı? Neden 2020 yılını beklesin anlayamadım?
Doğru diyorsunuz. Tarih karmaşası olmuş bende:)

pisko1978

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 179
  • Teşekkür 56
    • Çevrimdışı
  • # 21 Tem 2019 22:13:00
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Arkadaşlar okulda proje yapmayı düşünüyoruz kıyafet,mont vb türkiye geneli dezavantajlı okullara göndermeyi düşünüyoruz üst yaziyla ilçe milli egitime sosyal etkinlikler madde 9 ya göre yapılacaktır yazacağız.Iller arası olduğu için kaymakamlık oluru mu gerekli? Yardımcı olursanız sevinirim.

Toplum hizmeti çalışmaları ve esasları

MADDE 9 – (1) Öğrencilerin; kendilerine, ailelerine ve topluma karşı saygılı, çevreye ve toplumsal sorunlara duyarlı, sorun çözen, resmî ve özel kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği içinde çalışma becerileri gelişmiş bireyler olarak yetişmeleri amacıyla gönüllü toplum hizmeti çalışmaları yürütülür.

(2) Toplum hizmeti çalışmaları, gönüllülük esasına bağlı olarak Sosyal Etkinlikler Kurulunda alınan kararlar uyarınca danışman öğretmenin gözetim ve sorumluluğunda planlanır. Bu çalışmalar öğrenci kulüpleri, gönüllü öğrenci grupları, öğretmenler, veli ve ilgili diğer kişi, kurum ve kuruluşların katılımıyla yapılır.

(3) Toplum hizmeti çalışmalarına katılan öğrenciler ve aldıkları belgeler e-Okul sisteminde yer alan Sosyal Etkinlik Modülüne işlenir.

(4) Toplum hizmeti çalışmalarıyla ilgili giderler, okul-aile birliği, gönüllü kişi, kurum veya kuruluşlarca yapılan aynî ve nakdî bağış yoluyla karşılanabilir.

(5) Yapılacak toplum hizmeti çalışmaları, ilgili paydaşların görüşleri alınarak Sosyal Etkinlikler Kurulu tarafından belirlenir.

güpür

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • 3. Sınıf Öğretmeni
  • İleti: 462
  • Teşekkür 1751
    • Çevrimdışı
  • # 21 Tem 2019 23:32:08
İyi geceler değerli arkadaşlar bir konuda sizin fikrinizi almak istiyorum.  A ilçesinin  sendika başkanının tayini B ilçesine çıktı. Bu kişi kadrosunun olmadığı A ilçesindeki sendika başkanlığına devam edebilir mi? Çok araştırdım net bir açıklamaya rastlamadım ne dersiniz bu konuda bilgisi olan arkadaşların bilgilerine ihtiyacım var

asivemavi

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 271
  • Teşekkür 693
    • Çevrimdışı
  • # 21 Tem 2019 23:40:42
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
İyi geceler değerli arkadaşlar bir konuda sizin fikrinizi almak istiyorum.  A ilçesinin  sendika başkanının tayini B ilçesine çıktı. Bu kişi kadrosunun olmadığı A ilçesindeki sendika başkanlığına devam edebilir mi? Çok araştırdım net bir açıklamaya rastlamadım ne dersiniz bu konuda bilgisi olan arkadaşların bilgilerine ihtiyacım var

Bildiğim kadarıyla bir sonraki ilçe seçimlerine kadar ya da bir görevlendirme yapılana kadar edebiliyor. Ama doğru olan ben yerimi başka bir arkadaşa devrediyorum deyip o boşluğu yaratmasıdır. Bu uygulama sendikadan sendikaya değişiklik gösterebilir kendi iç tüzükleri ile bunu belirler.
Not: sendikalı değilim 😂

airtor

  • Uzman Üye
  • *****
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 4.163
  • Teşekkür 672
    • Çevrimdışı
  • # 22 Tem 2019 07:44:30
Norm işlemlerinden anlayan var mı Arkdslar

Görsel sanatlar öğretmeni kendi alanında 4 saat derse giriyor
 teknoloji tasarım ve bilgisyar dersine de  sokarsak normuna eklemiyoruz değil mi
Ama bu ders saatlerini sistemde nereye işlenir bununla ilgili ayrı bir sutun mu var

Sarp60

  • B Grubu
  • Sosyal Bilgiler
  • İleti: 1.527
  • Teşekkür 880
    • Çevrimdışı
  • # 22 Tem 2019 08:48:19
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Norm işlemlerinden anlayan var mı Arkdslar

Görsel sanatlar öğretmeni kendi alanında 4 saat derse giriyor
 teknoloji tasarım ve bilgisyar dersine de  sokarsak normuna eklemiyoruz değil mi
Ama bu ders saatlerini sistemde nereye işlenir bununla ilgili ayrı bir sutun mu var


Herkesin norma esas ders yükü 9 sayılı TTKB kararına göre maaş karşılığı girebileceği dersler eklenir ve norm hesaplanır. Bahsettiğiniz alanlar kendi branşlarına eklenecek.

ELÇİNSELCAN

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 502
  • Teşekkür 455
    • Çevrimdışı
  • # 22 Tem 2019 09:46:30
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] hocam günaydın. yeni okul müdürünü okulun internet sitesine tanımlama yapmam lazım nasıl yapabilirim?

bakirmahmut

  • Uzman Üye
  • *****
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 1.434
  • Teşekkür 1354
    • Çevrimdışı
  • # 22 Tem 2019 09:48:58
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] hocam günaydın. yeni okul müdürünü okulun internet sitesine tanımlama yapmam lazım nasıl yapabilirim?
Kadromuz bölümünden

habibocak

  • Bilge Üye
  • *****
  • İleti: 8.753
  • Teşekkür 6666
    • Çevrimdışı
  • # 22 Tem 2019 10:06:41
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] hocam günaydın. yeni okul müdürünü okulun internet sitesine tanımlama yapmam lazım nasıl yapabilirim?
Hocam,

Panele girip kullanıcılardan Yeni Müdürün T.C. kimlik numarası ile tanımlama yapabilirsiniz.

deco67

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 1.040
  • Teşekkür 231
    • Çevrimdışı
  • # 22 Tem 2019 10:13:29
e okul kilit

mustafa_tekman

  • Uzman Üye
  • *****
  • Özel Eğitim Öğrt.
  • İleti: 1.588
  • Teşekkür 1267
    • Çevrimdışı
  • # 22 Tem 2019 10:28:32
1. Sinif kayitlari basladi mi, arkadaslar?

klimandjaro

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 320
  • Teşekkür 375
    • Çevrimdışı
  • # 22 Tem 2019 10:32:49
arkadaşlar iyi çalışmalar.

Okul öncesi hesabındaki para aynı eğitim-öğretim yılında tamamen bitirilmeli mi? diğer yıla devredebilir mi? bununla ilgili mevzuat nedir?

drceza42

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 525
  • Teşekkür 6119
    • Çevrimdışı
  • # 22 Tem 2019 10:40:00
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
1. Sinif kayitlari basladi mi, arkadaslar?
başladı hocam.

mehmedhan

  • Üye
  • *
  • İleti: 34
  • Teşekkür 2
    • Çevrimdışı
  • # 22 Tem 2019 10:41:31
Arkadaşlar öğretmenimiz 19u cuma terhis olup (bir gün erken,izin dolayısıyla), terhis belgesinde 20si gözükmekte. Göreve 20si Cumartesiyi mi yazalım yoksa pazartesi 22sini mi?

İyi çalışmalar.

svcn39

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 223
  • Teşekkür 62
    • Çevrimdışı
  • # 22 Tem 2019 10:43:31
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
arkadaşlar iyi çalışmalar.

Okul öncesi hesabındaki para aynı eğitim-öğretim yılında tamamen bitirilmeli mi? diğer yıla devredebilir mi? bununla ilgili mevzuat nedir?
bende merak ediyorum aynı şekilde hocam.

 

Egitimhane.Com ©2006-2023