Başarının Anahtarı
Tüm Yazılar | Yazarlar | Açıklama

Başarının Anahtarı


Başarının Anahtarı
Çalışmak, insanı hayatta üç şeyden kurtarır. Can sıkıntısı, kötü alışkanlıklar ve yoksulluk. İçinde çalışma olmayan bir hayat ise boşa geçirilmiştir.
Çalışkan olmak başarıya ulaşmanın en önemli anahtarıdır.Nasıl bir hazine kutusunu açan bir anahtar varsa başarının kapısını açan bir anahtarda vardır.İnsan bu anahtara ulaşmak için emek ve çaba sarf etmesi gerektiğini bilir. İnsanlar bilir ki emeksiz aş çabasız başarı olmaz.Çalışan insan hayatının geri kalanında rahat bir yaşam geçirir , daha mutlu olur.Canı sıkılmaz , güzel arkadaşlar edinir.Bu arkadaşlar gerçek dostlardır.Çalışan insan yoksul değildir.Gelir durumu iyidir.Emek sarf ederek kazandığı para helaldir.Para bakımından yoksul olsa dahi eğitim ve ahlak yönünden zengindir. Çalışmak sadece bir işin icabına bakmak değildir.Aynı zamanda bir şeyler üretmektir.İnsan bir şeyler üretince kendini mutlu hisseder.İşe yaradığının farkına varır ve huzurunu yaşar.

Hayatta birçok engel vardır.Küçüklü büyüklü... Küçük bir engeli dahi umursamazsak bu küçük engel ayağımıza dolanır , büyür ve başarıya ulaşmamıza engel olur.Bu engellerden kurtulmanın tek yolu disiplinli ve etkili çalışmaktır.

Çalışmak bizi kötü alışkanlıklardan uzak tutar ve daha ahlaklı bir yaşam sürmemize yardımcı olur.Örneğin hiç çalışmayan insan tembellik yapar , kumar oynar ve kötü arkadaşlar edinir.Bu arkadaşlar onu daha da aşağıya çeker.

Yani çalışmak hayattaki en hakiki unsurdur.Bu unsuru dikkate alanlar yükselir , umursamayanlar hayatının hatasını yapar.Atalarımızın da dediği gibi "İşleyen demir pas tutmaz."


---Yusuf Utku Uzun

Yazıyı değerlendir: 46 3

Yusuf Utku Uzun
03 Kasım 2015

Beğenilen Son Yazılar
Egitimhane.Com ©2006-2023 rss