Konu: İzinler Hakkında Sormak İstedikleriniz  (Okunma sayısı 312792 defa)

ramazan_secil

  • Üye
  • *
  • İleti: 23
  • Tesekkur 4
    • Çevrimdışı
  • # 11 Oca 2018 17:48:23
idare ile istişare yolu biraz sıkıntılı hamilelik sürecinde de yardımcı olmadılar çok sorun yaşadık diğer hamile arkadaş 1. sınıf istemedi ben de bana zorla verdiler ama o arkadaşa vermediler. ve bu durum süt izninde de yaşanacaktır. tabi dilekçe yazacağım. inşallah lehime sonuçlanır. teşekkürler.

kamil549

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 255
  • Tesekkur 211
    • Çevrimdışı
  • # 11 Oca 2018 23:19:15
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Okuldaki öğretmen şubatta doğum yapacağını söylüyor Aralık un son haftası ve ocak ilk hafta okula gelmedi raporlu mu bilinmiyor ek ders çizelgesi de asılmadı işin tuhafı benim sorum 3 haftaya kadar çalışır raporu alan kişi bu dönem içinde 2 hafta Nasıl rapor alır
Doğum öncesi hakkı olan öğretmen rapor alamaz.burdaki hastaneler de öyle bir rapor vermiyorlar.çünkü izin hakkı var

yeşilyazı

  • Uzman Üye
  • *****
  • İleti: 1.464
  • Tesekkur 958
    • Çevrimdışı
  • # 11 Oca 2018 23:53:45
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
sınıf öğretmeninin süt izni kullanımı nasıl olacak bilen var mı acaba? çevremde 2 saat izin kullanan da oldu hiç kullanamayan da neye göre değişiyor. böyle bir hakkımız varsa idare izin vermese bile kullanabilmenin bir yolu yok mudur? yani yasal olarak neler yapılabilir?
Hocam kanunen bayan memurlara böyle bir hak verilmiş.

Devlet Memurları Kanunu

Mazeret izni:
Madde 104
D) Kadın memura, çocuğunu emzirmesi için doğum sonrası analık izni süresinin bitim tarihinden itibaren ilk altı ayda günde üç saat, ikinci altı ayda günde bir buçuk saat süt izni verilir. Süt izninin hangi saatler arasında ve günde kaç kez kullanılacağı hususunda, kadın memurun tercihi esastır.

Millî Eğitim Bakanlığı İzin Yönergesi

Mazeret izni
MADDE 10- (1) Verilmesi zorunlu olan mazeret izinleri şunlardır:
d) Kadın memura, çocuğunu emzirmesi için doğum sonrası analık izni süresinin bitim tarihinden itibaren ilk altı ayda günde üç saat, ikinci altı ayda günde bir buçuk saat süt izni verilir.

Branş öğretmenlerinin dersi olduğunda boş olan öğretmen sizin sınıfa görevlendirilebilir. Ama kaç günün bu şekilde doldurulabileceği okulunuzun sınıf sayısı ve ders yüküne (İngilizce, din kültürü) göre değişir. Aslında idareciler de o sürelerde sınıfınıza bakabilir ama idarecilerin de ne zaman ne işi olacağı belli olmadığı için kesin bir çözüm olmayabilir.
Çok zor durumda kalacak olursanız ücretsiz izin de bir seçenek.

Göktuğ07

  • Aktif Üye
  • **
  • İleti: 32
  • Tesekkur 39
    • Çevrimdışı
  • # 14 Oca 2018 16:06:15
Ben heyet raporuyum bugün bitiyor . Okula başlama yapmadan bugün mu tekrar rapor almalıyım yoksa gece 12 den sonra mı

wesser

  • Uzman Üye
  • *****
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 1.706
  • Tesekkur 3861
    • Çevrimdışı
  • # 14 Oca 2018 17:19:17
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Ben heyet raporuyum bugün bitiyor . Okula başlama yapmadan bugün mu tekrar rapor almalıyım yoksa gece 12 den sonra mı

[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] Görev mahallinde iseniz bugün, bu gece ya da yarım sabah alabilirsiniz.
Görev mahallinde değilseniz acilden gece yarısından önce alabilirsiniz.

Göktuğ07

  • Aktif Üye
  • **
  • İleti: 32
  • Tesekkur 39
    • Çevrimdışı
  • # 14 Oca 2018 17:30:33
Aklım karıştı ...Görev yerindeyim bir kaç kişi oldu soruyoruz illa bitmeden alın diyor. Ben gece 12 den sonra alınsa da olur diye biliyorum. Arkadaşın başına aynı durum gelmiş milli eğitim kabul etmemiş . :(((((( bugün alsak daha garanti herhalde

nadişh

  • Üye
  • *
  • İleti: 34
  • Tesekkur 4
    • Çevrimdışı
  • # 15 Oca 2018 12:42:08
hamileliğin 32. haftasında alınan 5 hafta çalışabilir raporu için mebbisten işlem yapılıyor mu? bu rapor alındıktan sonra okul için yapılacak işlemler nelerdir? bilgilendirirseniz sevinirim arkadaşlar :)

yeşilyazı

  • Uzman Üye
  • *****
  • İleti: 1.464
  • Tesekkur 958
    • Çevrimdışı
  • # 15 Oca 2018 13:08:30
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
hamileliğin 32. haftasında alınan 5 hafta çalışabilir raporu için mebbisten işlem yapılıyor mu? bu rapor alındıktan sonra okul için yapılacak işlemler nelerdir? bilgilendirirseniz sevinirim arkadaşlar :)
dys'ye kaydedip dosyasın koy hocam.

ramazan_secil

  • Üye
  • *
  • İleti: 23
  • Tesekkur 4
    • Çevrimdışı
  • # 16 Oca 2018 13:45:53
Size bir sorum olacaktı. cuma günü 35 haftalık hamile oluyorum. 2 haftam sömestrda yanıyordu. yani doğum sonrasına 3 hafta aktarabiliyordum. az önce yazı geldi sömestrda ÖZEL EĞİTİM UYGULAMALARI KURSU yapılacak ve benim de adım var. yazıda bu öğretmen ve idarecilerin görevli izinli olacakları yazıyor. ben şimdi 2 haftayı görevli geçireceğim için doğum sonrasına 5 hafta aktarabilir miyim? lütfen bilgisi olan arkadaşım yardımcı olabilir mi?

yeşilyazı

  • Uzman Üye
  • *****
  • İleti: 1.464
  • Tesekkur 958
    • Çevrimdışı
  • # 16 Oca 2018 14:16:17
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Size bir sorum olacaktı. cuma günü 35 haftalık hamile oluyorum. 2 haftam sömestrda yanıyordu. yani doğum sonrasına 3 hafta aktarabiliyordum. az önce yazı geldi sömestrda ÖZEL EĞİTİM UYGULAMALARI KURSU yapılacak ve benim de adım var. yazıda bu öğretmen ve idarecilerin görevli izinli olacakları yazıyor. ben şimdi 2 haftayı görevli geçireceğim için doğum sonrasına 5 hafta aktarabilir miyim? lütfen bilgisi olan arkadaşım yardımcı olabilir mi?
Fiilen çalıştığınız süreler aktarılır.

Millî Eğitim Bakanlığı İzin Yönergesi

Mazeret izni
MADDE 10- (1) Verilmesi zorunlu olan mazeret izinleri şunlardır:
a) Kadın memura doğum yapmasından önce 8 hafta ve doğum yaptığı tarihten itibaren 8 hafta olmak üzere toplam 16 hafta süre ile aylıklı izin verilir. Çoğul gebelik halinde doğumdan önceki 8 haftalık süreye 2 hafta süre eklenir. Sağlık durumu uygun olduğu takdirde hekimin onayı ile memur isterse doğumdan önceki 3 haftaya kadar çalışabilir. Bu durumda, kadın memurun fiilen çalıştığı süreler doğum sonrası analık izni süresine eklenir.

ramazan_secil

  • Üye
  • *
  • İleti: 23
  • Tesekkur 4
    • Çevrimdışı
  • # 16 Oca 2018 14:21:57
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Fiilen çalıştığınız süreler aktarılır.

Millî Eğitim Bakanlığı İzin Yönergesi

Mazeret izni
MADDE 10- (1) Verilmesi zorunlu olan mazeret izinleri şunlardır:
a) Kadın memura doğum yapmasından önce 8 hafta ve doğum yaptığı tarihten itibaren 8 hafta olmak üzere toplam 16 hafta süre ile aylıklı izin verilir. Çoğul gebelik halinde doğumdan önceki 8 haftalık süreye 2 hafta süre eklenir. Sağlık durumu uygun olduğu takdirde hekimin onayı ile memur isterse doğumdan önceki 3 haftaya kadar çalışabilir. Bu durumda, kadın memurun fiilen çalıştığı süreler doğum sonrası analık izni süresine eklenir.
inşallah eklenir hocam bu kursu sırf doğumdan sonraki izin için istedim. mayıs ortasında başlamak istemiyorum bu şekilde 2 hafta daha kazanmış olacağım.

yeşilyazı

  • Uzman Üye
  • *****
  • İleti: 1.464
  • Tesekkur 958
    • Çevrimdışı
  • # 16 Oca 2018 14:35:58
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
inşallah eklenir hocam bu kursu sırf doğumdan sonraki izin için istedim. mayıs ortasında başlamak istemiyorum bu şekilde 2 hafta daha kazanmış olacağım.
Ücretsiz izin kullanma hakkınızı da unutmayın. Zor durumda kalırsanız bu şekilde dönemi kapatabililrsiniz.

ramazan_secil

  • Üye
  • *
  • İleti: 23
  • Tesekkur 4
    • Çevrimdışı
  • # 16 Oca 2018 14:39:52
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Ücretsiz izin kullanma hakkınızı da unutmayın. Zor durumda kalırsanız bu şekilde dönemi kapatabililrsiniz.
evet hocam o da bir seçenek ama kredi ödemem var ve eylülde başlamak istiyorum. normal şartlarda mayıs ortası biten iznim 2 hafta uzar. haziran ilk haftası için rapor alırım bebekle beraber de seminere giderim diye düşünüyorum. inşallah istediğim gibi olur her şey. idare ile sorun yaşamak istemiyorum çünkü. bu arada çok teşekkür ederim hocam.

creasy

  • Bilge Üye
  • *****
  • Okul Müdürü
  • İleti: 5.423
  • Tesekkur 6676
    • Çevrimdışı
  • # 16 Oca 2018 14:46:04
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Size bir sorum olacaktı. cuma günü 35 haftalık hamile oluyorum. 2 haftam sömestrda yanıyordu. yani doğum sonrasına 3 hafta aktarabiliyordum. az önce yazı geldi sömestrda ÖZEL EĞİTİM UYGULAMALARI KURSU yapılacak ve benim de adım var. yazıda bu öğretmen ve idarecilerin görevli izinli olacakları yazıyor. ben şimdi 2 haftayı görevli geçireceğim için doğum sonrasına 5 hafta aktarabilir miyim? lütfen bilgisi olan arkadaşım yardımcı olabilir mi?
seminere katılırsanız aktarılır.

sszehra

  • Aktif Üye
  • **
  • İleti: 49
  • Tesekkur 17
    • Çevrimdışı
  • # 16 Oca 2018 15:00:05
Arkadaşlar Başka Okuldan  Görevlendirme 2 Gün Okulumuza Gelen Öğretmen Var.öğretmenimizin Dersi Olduğu Gün İşi Olduğundan Rapor Almış Derse Girmedi.bu Raporu Biz Mi İzne Çevireceğiz Kadrolu Olduğu Okul Mu?

 

Egitimhane.Com ©2006-2023 rss