Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 20
1
Atama ve Yer Değiştirme / Ynt: 2024 İl İçi Yer Değiştirmeler
« Son İleti Gönderen: isikayhan Bugün, 21:25:11 »
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Emekli olacakları ikinci iliçine açsalar

Emekli olanlar 31 Temmuz’a kadar ilişik kesecek.

1-16 Ağustos arasında mazeret tayinleri olacak. Emeklilerin boşalttıkları yerleri onlara gösterecekler.

2. il içi / iller arası olursa, mazeret tayinlerinden boş kalan yerler açılır.

Bu arada araya 20 bin kişilik ilk atama da girebilir.
2
Kültürel Paylaşımlar / Ynt: Bam Teli
« Son İleti Gönderen: cancancan111 Bugün, 21:23:45 »
körfez masmavi göz kırparken...
bir güvercin martılara el sallarken...
her nefes başka renkte içime dolarken..
herşey;
gerçek olamayacak kadar hayal,
hayal olamayacak kadar gerçekken...
"düş bu, ha bitti ha bitecek" korkusundan müreffeh...
oldu işte!..
tükendi tükenmez denen karanlıklar...
bitti yürek donduran kara kışlar...
soyundum "yarım bir tıltıl gibi"
çift kere ördüğüm kabuklarımdan....
gözlerimi açtığımda doğuyor güneş...
örttüğümde kirpiklerimi,
her bir yıldız güneşe eş...
dolunay artık gözlerimin şavkı,
tükendi uzunhavalar,
hayat; " benim bestelediğim"
coşkulu bir şarkı...

(cancan)
3
Öğretmenliğe Dair / Ynt: Uzman Ve Başögretmenlik Süreci
« Son İleti Gönderen: Bdrhnn Bugün, 21:22:23 »
Ses seda yok. Hayra alamet değil
4
Öğretmenliğe Dair / Ynt: Uzman Ve Başögretmenlik Süreci
« Son İleti Gönderen: filiz_07 Bugün, 21:21:15 »
bu hafta açıklanacak bu hafta gelecek''
5
Seminer Çalışmaları / Ynt: Seminer Memlekette Alinabilecek Mi?
« Son İleti Gönderen: alcalar Bugün, 21:21:09 »
Mehmet Şimşek'in bu seminerlere verilen ek dersten haberi olsa tamamen kaldırtır, bence haberi yok :)
İmkanı olsa maaş da vermez o.
6
Atama ve Yer Değiştirme / Ynt: Rotasyon Tekrar Gündemde
« Son İleti Gönderen: filiz_07 Bugün, 21:20:44 »
bu hafta açıklanacak bu hafta gelecek''
7
Genel Konular / Ynt: Genel Sohbet Günlüğü
« Son İleti Gönderen: MuratKarabas Bugün, 21:16:26 »
Hayırlı akşamlar
8
Atama ve Yer Değiştirme / Ynt: 2024 İller Arası Yer Değiştirmeler
« Son İleti Gönderen: isikayhan Bugün, 21:16:05 »
(9) (Ek:RG-19/6/2020-31160) (Danıştay İkinci Dairesinin 19/11/2020 tarihli ve E.:2020/1115 sayılı kararı ile yürütmesi durdurulan fıkra; Öğretmenlerden;

a) Doktora mezunu olanlara 90,

b) Tezli yüksek lisans mezunu olanlara 50,

c) Ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans eğitimi hariç olmak üzere; tezsiz yüksek lisans mezunu olanlara 30,

ç) İkinci bir dört yıllık yükseköğrenim mezunu olanlara 10,

d) Uluslararası bir hakemli dergide makalesi yayımlananlara en fazla üç makale olmak üzere her bir makale için 5,

e) Ulusal bir hakemli dergide makalesi yayımlananlara en fazla üç makale olmak üzere her bir makale için 3,

f) En fazla bir adet olmak üzere başarı belgesi alanlara 3,

g) En fazla bir adet olmak üzere üstün başarı belgesi alanlara 4,

ğ) En fazla bir adet olmak üzere ödül alanlara 5,

h) eTwining programı kapsamında sertifikası bulunanlara 15,

ı) Türk Patent ve Marka Kurumundan patent tescili alanlara her bir patent tescili için 30,

i) Türk Patent ve Marka Kurumundan faydalı model tescili alanlara her bir faydalı model tescili için 20,

j) Türk Patent ve Marka Kurumundan tasarım tescili alanlara her bir tasarım tescili için 10,

hizmet puanı verilir.)

(10) (Ek:RG-19/6/2020-31160) Öğretmenlere, dokuzuncu fıkranın (a), (b), (c) ve (ç) bentlerinde lisans veya lisansüstü eğitimler için öngörülen hizmet puanları ile (f), (g) ve (ğ) bentlerinde başarı, üstün başarı veya ödül için öngörülen hizmet puanlarından yalnızca durumuna uygun olan en yüksek puan verilir.

Hocam, bunların tümü iptal mi edildi ?

İptal edildiği için ben onları eklememiştim
9
« Son İleti Gönderen: sergenxsaglam Bugün, 21:12:33 »
1 eğitim öğretim yılında 4 haftadan fazla seminer ücreti odenemeyeceginden bayram haftasını mecburen bağlayacaklar
ama bir haftası Nisan ara tatil bayram nedeniyle güme gitti bu yıl hocam.
10
« Son İleti Gönderen: fuat222 Bugün, 21:10:04 »
Tasarruf tedbirleri kapsamında 9 günlük tatil yapılması şart. Eğer 20 ve 21 haziran tatil olmazsa öğretmenler seminer alacak buda 6 saat ek ders demek. 6 saat ekders ücreti 538 tl. Şu an meb de 1 milyon 200 bin öğretmen çalışıyor buna göre  646.056.000 tl gibi bir rakam ortaya çıkıyor. Hesap ortada buradan hareketle al sana tasarruf deyip tatil yaparlar.
1 eğitim öğretim yılında 4 haftadan fazla seminer ücreti odenemeyeceginden bayram haftasını mecburen bağlayacaklar
11
Kültürel Paylaşımlar / Ynt: Bam Teli
« Son İleti Gönderen: toplum-bilim Bugün, 21:03:25 »
Aslında_sen.

Beklediğimi bilmediğim her şeydin.

Geldiğinde anladım."
12
« Son İleti Gönderen: züleyha11 Bugün, 21:01:50 »
Mehmet Şimşek'in bu seminerlere verilen ek dersten haberi olsa tamamen kaldırtır, bence haberi yok :)
Bence de. Çıtlakmak lazım :)
13
« Son İleti Gönderen: derty12 Bugün, 20:56:20 »
Tasarruf tedbirleri kapsamında 9 günlük tatil yapılması şart. Eğer 20 ve 21 haziran tatil olmazsa öğretmenler seminer alacak buda 6 saat ek ders demek. 6 saat ekders ücreti 538 tl. Şu an meb de 1 milyon 200 bin öğretmen çalışıyor buna göre  646.056.000 tl gibi bir rakam ortaya çıkıyor. Hesap ortada buradan hareketle al sana tasarruf deyip tatil yaparlar.
14
Bilgisayar / Ynt: Fotoğrafçılık
« Son İleti Gönderen: toplum-bilim Bugün, 20:56:15 »
Kasabamız  ve civarında  yetişen kiraz..
15
Genel Konular / Ynt: Şehitlerimiz Adına...
« Son İleti Gönderen: abt Bugün, 20:53:36 »
                         681.  Hatmi Şerif  Duası 
Ya Rabbi, senin rıza-ı şerifin için okumuş olduğumuz Kur-anı Kerimden (Hatmi Şeriflerimizden) hasıl olan ecir ve sevabı, evvela sevgili Peygamberimiz Muhammed Mustafa Aleyhisselamın aziz, latif, mübarek ve muazzez ruh-u şerifelerine,
Bütün Peygamberlerin (Aleyhissalatû vesselam) aziz, mübarek ve muazzez ruh-u şerifelerine,
Ashab-ı kiramın, Ehl-i beyti nebevinin ve ezvac-ı tahiratın, hassaten Hazret-i Ebu Bekri Sıddıkın, Hazret-i Ömer-ülFarukun, Hazret-i Osman-ı Zinnureynin, Hazret-i Ali-yül Mürtezanın ve Aşere-i mübeşşerenin, Eshab-ı Bedir’in ve Eshab-ı Uhud’un ve Biat-ı Rıdvanın ve Hazret-i Âişe-i Sıddıka validemizin ve Hazret-i Hadice-tül kübra validemizin ve Hazret-i Fatıma-tüz Zehra validemizin, sevgili Peygamberimizin mübarek annesi Hazret-i Âmine ve mübarek babası Hazret-i Abdullah’ın ve Hazret-i Hasan ve Hazret-i Hüseyin’in aziz, mübarek ve muazzez ruh-u şerifelerine,
Tabiin ve tebe-i tabiin, bütün müctehidlerin ve bütün müfessirlerin ve bütün âlimlerin ve salihlerin ve velilerin;
 Anne, baba ve kardeşlerimizin, kayınpeder, kayınvalide ve bütün dedelerimizin, ninelerimizin, hala, teyze, amca, dayı ve sair akrabalarımızdan olup ahirete göç edenlerin ve diğer bütün ehli imanın ruhlarına ve Ehl-i sünnete hizmet edenlerin bütün geçmişlerinin ruhlarına;
Ve aramızdan ahirete irtihal eden yakınlarımızdan Halil Çövüt, Ali KOŞAR, Serkan GİRGİÇ, Zeynep ÜSTÜNDAĞ, Asiye TÜRKMEN, Zeynep ÇOCUK, Ali AYDINLIK , İsmet Kurt amca, Lütfi Amca, İlhan Amca ve İsmail Amca’yla birlikte, bütün geçmişlerimizin  ruhlarına;
Dünyada hiç kimsesi kalmamış, mümin ve mü-minat’ın da ruhlarına hediye eyledik, vasıl eyle Rabbim!
Ya Rabbi, günahlarımızı affet, kusurlarımızı bağışla, dualarımızı sevdiklerinin hürmetine kabul eyle!
Ya Rabbi, ahir ve akıbetlerimizi hayreyle!
Son nefesimizde kelime-i Şehadeti söylememizi nasip eyle!
Allah’ım, Ölmüşlerimizin kusurlarını af ve mağfiret eyle, onlara rahmetinle muamele eyle.
Ya Rabbi,  şeytanın şerrinden, düşmanlarımızın şerrinden ve nefs-i emmaremizin şerrinden sana sığınırız, bizleri bütün şerlerden muhafaza eyle.
Evlerimize iyilikler, hayırlı ve bereketli rızıklar lutfeyle.
Ehl-i İslama selamet, basiret ihsan eyle! Din düşmanlarını, insanlık düşmanlarını ıslah eyle. Eğer ıslah olmazlarsa, Rabbim sen adil-i Mutlaksın  Adaletine havale ediyoruz, adaletinle muamele eyle Allahım...
Ya Rabbi, hastalarımıza şifa, dertlilerimize deva, borçlularımıza eda ihsan eyle.
Ya Şafi,
Ya Baki,
Ya Hay,
Ya Kayyum,
Ya Adl
Ya Rahim
Ya Rahman
Ey Rabbimiz,
Ya Şafi; Hasseten uzun zamandır hasta düşmüş, bakıma muhtaç kullarından, Orhan Abi, Hidayet kardeşimiz, Bekir Berkiten, Fidan Teze ve Yusuf kardeşimiz ve onlar gibi, bakıma muhtaç ele düşmüş, yakınlarımıza, ‘’Şafi’’ ismin hürmetine Şifa ver. Çektikleri eza ve cefayı, hesap gününde günahlarına kefaret eyle Allah’ım. Bu aciz kullarına bakan kardeşlemize de sabır ve sebat ver...   
Ya Rabb, Peygamber efendimiz gibi bizde:’’- Allah’ım! Gazabından rızana, cezandan affına ve senden yine sana sığınırım…” diyerek dua buyurduğu gibi; Kabe-i Muazzama da, Arafatta yapılan dualar hürmetine, kazlardan, belalardan, kuraklıktan, hastalıklardan sana sığınıyoruz, rahmetinden imdat istiyoruz , sana iltica ediyoruz, kabul buyur Allah’ım.
Ey Rabbimiz;  yeryüzünde zulme uğrayan, mazlum din kardeşlerimize, ve mazlum milletlere, mazlum insanlara yardım eyle. Onlara zulm eden zalimleri ıslah eyle, eğer o zalimler ıslah olmazlarsa, Rabbim sana havale ediyoruz. Onlara adaletinle muamele eyle.
Ya Rab, Bizlerde Hz Yunus (SAV) gibi;
 ''La ilahe illa Ente sübhaneke inni küntüm minezzalimi(y)n.’’ diyerek sana niyaz ediyoruz, kabul buyur...
Ey Rahmeti sonsuz Yüce Rabbimiz; Mülk senindir... Hüküm senin. Bizleri aciz kaldığımız deprem, sel, heyelan gibi afatlarından, sahili selamete ulaştır. Aczimizi ve fakrımızı sana arzediyoruz. Rabbim merhametine sığınmış kullarını naçar bırakma. Rabbim zorlukları aşmada bizlere kolaylıklar lütfet.
Rabbim haddimizi aştık, bizleri doğru yola ulaştır. Rabbim bizleri helak olmuş kavimlerden eyleme. Aldanmışlardan,sapkınlardan,sana ortak koşanlardan nankörlerden eyleme.
Ey kudreti sonsuz Ulu Allah’ım. Sen herşeyi evirip çevirensin, Senin herşeye gücün yeter. Ol dediğinde olduran, bütün mevcudatın sahibi yüce Mevlamız. Bizleri zayi eyleme. Bizleri rüsva eyleme...
Gazabından rızana, azabından Rahmetine, cezandan affına, senden yine sana sığınıyoruz bizi sahipsiz bırakma Allahım ...
Rabbim depremlerde, sel felaketlerinde vefat edenlere rahmetinle muamele eyle. Yaralananlara acil şifalar, kalanlara sabrı cemiller  ihsan eyle Allahım.
Allah’ım; Özellikle gelmiş, geçmiş Bütün Şühedanın ruhlarına hediye eyledik, kabul buyur Allah’ım.
Allah’ım. Okumuş olduğumuz  Hatimi şerifi dergahı izzetinde kabül buyur.
Ya Rab, Rasüli Kibriya Hz. Muhammad (SAV) hürmetine, okunan hatimler hürmetine, bu mübarek gece hürmetine, günahlarımızı affeyle,
Ya Rab, sen affedicisin, affetmeyi seversin. Bizlerinde günahı çok. Bizleri affeyle Allahım.

Âmin, Âmin, Âmin.
Sübhane Rabbike Rabbil izzeti amma yasıfun ve selamün alel mürselin velhamdü-lillahi Rabbilalemin...
16
« Son İleti Gönderen: abt Bugün, 20:47:40 »
Başta Allah Rızası İçin, Kur'an-ı Kerimi Anlamak; Peygamber Efendimiz(SAV) ve Tüm Peygamberlerimizin Ruhları İçin, Tüm Şehitlerimiz İçin, Kaybettiğimiz Yakınlarımız İçin, Sıkıntısı Olan Kardeşlerimizin Feraha Ermesi  için,

681. Hatmi Şerif

1.Cüz: muammer - - - - - OKUNDU
  2.Cüz: muammer - - - - - OKUNDU
  3.Cüz: muammer - - - - - OKUNDU
  4.Cüz: muammer - - - - - OKUNDU
  5.Cüz: muammer - - - - - OKUNDU
  6.Cüz: muammer - - - - - OKUNDU
  7.Cüz: muammer - - - - - OKUNDU
  8.Cüz: osmançövüt --  --  OKUNDU
  9.Cüz: dark city...............OKUNDU
10.Cüz: muammer - - - - - OKUNDU
11.Cüz: muammer - - - - - OKUNDU
12.Cüz: memetrabia--  --  - OKUNDU
13.Cüz: memetrabia--  --  - OKUNDU
14.Cüz: Elif - - - - - - - - - - OKUNDU
15.Cüz: Uçkun - - - - - - - - OKUNDU
16.Cüz: H Betül- - - - - - - - OKUNDU
17.Cüz: H Betül- - - - - - - - OKUNDU
18.Cüz:  abt - - - - - - - - - - OKUNDU
19.Cüz: muammer - - - - - OKUNDU
20.Cüz: muammer - - - - - OKUNDU
21.Cüz: muammer - - - - - OKUNDU
22.Cüz: Zümra - - - - - - - - OKUNDU
23.Cüz: Zümra - - - - - - - - OKUNDU
24.Cüz: Zümra - - - - - - - - OKUNDU
25.Cüz: muammer - - - - - OKUNDU
26.Cüz: muammer - - - - - OKUNDU
27.Cüz: muammer - - - - - OKUNDU
28.Cüz: F.Coskun--  --  --  --OKUNDU
29.Cüz: F.Coskun--  --  --  - OKUNDU
30.Cüz: FCoskun - - - - - - - OKUNDU

30 Mayıs 2024 Perşembe akşamına kadar okuyan arkadaşlarımız, geri bildirim yaparlarsa seviniriz.
682.HATİM
  1.cüz: memetrabia
  2.cüz: memetrabia
  3.cüz:
  4.cüz:
  5.cüz: hacile--  --  --  OKUNDU
  6.cüz:
  7.cüz: hacile
  8.cüz:
  9.cüz: İlknur Hoca
10.cüz: osmançövüt
11.cüz: dark city.........OKUNDU
12.cüz:
13.cüz:
14.cüz:
15.cüz:
16.cüz:
17.cüz:
20.cüz:
21.cüz:
22.cüz:
23.cüz:
24.cüz:
25.cüz:
26.cüz:
27.cüz:
28.cüz:
29.cüz:
30.cüz:

6 Haziran akşamına bitirelim inşallah.
683. Hatmi Şerif   

1.Cüz: muammer - - - - - OKUNDU
  2.Cüz: muammer - - - - - OKUNDU
  3.Cüz: muammer - - - - - OKUNDU
  4.Cüz: muammer - - - - - OKUNDU
  5.Cüz:
  6.Cüz:
  7.Cüz:
  8.Cüz:
  9.Cüz:
10.Cüz:
11.Cüz:
12.Cüz:
13.Cüz:
14.Cüz:
15.Cüz:
16.Cüz:
17.Cüz:
18.Cüz:
19.Cüz:
20.Cüz:
21.Cüz:
22.Cüz:
23.Cüz:
24.Cüz:
25.Cüz:
26.Cüz:
27.Cüz:
28.Cüz:
29.Cüz:
30.Cüz:

13 Hazian 2024 Perşembe akşamına kadar okuyan arkadaşlarımız, geri bildirim yaparlarsa seviniriz.

İbni Mesut radıyallahu anh‘den rivayet edildiğine göre, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

"Kim Kur’ân-ı Kerîm’den bir harf okursa, onun için bir iyilik sevabı vardır. Her bir iyiliğin karşılığı da on sevaptır. Ben, elif lâm mîm bir harftir demiyorum; bilâkis elif bir harftir, lâm bir harftir, mîm de bir harftir.” (Tirmizî, Fezâilü’l-Kur’ân 16.)
17
İdari İşler / Ynt: Yaz Okulu Ve Dyk Hakkında Soru Cevap
« Son İleti Gönderen: TERK563 Bugün, 20:47:30 »
Yaz okulu ilk kez mantığına uygun açılmış, çocuklar spor yapsın, resim yapsın tebrikler MEB.
18
« Son İleti Gönderen: samandıra Bugün, 20:47:15 »
birazı il içine birazı özür grubuna ayrılır
19
« Son İleti Gönderen: Baydur Bugün, 20:44:53 »
25 sene 7 ay önce 26 imiş klavyenin azizliği.
20
« Son İleti Gönderen: ismaildisli3500 Bugün, 20:43:03 »
Normalde olurdu ama olmama ihtimali yüksek... Geçen bayram maaşlar kesin bayramdan önce yatar diyorduk onu da yapmadılar... Turizmciler bastırırsa belki
21
« Son İleti Gönderen: züleyha11 Bugün, 20:37:23 »
Bayram tatili 9 gün olur mu arkadaşlar,  ne zaman kesinleşir? Bilgisi olan var mı? Tüm planlarım alt üst oldu 🤦🏻‍♀️
Olur bence. Bakan bile yazısında olursa  seminer 5güne iner yazmış. Turizm için olur.
22
« Son İleti Gönderen: züleyha11 Bugün, 20:36:26 »
Aynı ilde olanlar da farklı ilçeler için başvurabiliyor mu
Hocam olmaz diyen var fakat sistem kayıt alıyor. Denemeye değer.
23
« Son İleti Gönderen: Deli Bugün, 20:31:11 »
Hizmet puanları
MADDE 40 – (1) Bir yıllık çalışmaları karşılığında olmak üzere, aday öğretmenlerden/öğretmenlerden:
a) Birinci hizmet bölgesinde bulunan illerin;
1) 1 inci hizmet alanındaki eğitim kurumlarında görev yapanlara 10,
2) 2 nci hizmet alanındaki eğitim kurumlarında görev yapanlara 11,
3) 3 üncü hizmet alanındaki eğitim kurumlarında görev yapanlara 12,
4) 4 üncü hizmet alanındaki eğitim kurumlarında görev yapanlara 14,
5) 5 inci hizmet alanındaki eğitim kurumlarında görev yapanlara 16,
6) 6 ncı hizmet alanındaki eğitim kurumlarında görev yapanlara 18,
b) İkinci hizmet bölgesinde bulunan illerin;
1) 1 inci hizmet alanındaki eğitim kurumlarında görev yapanlara 12,
2) 2 nci hizmet alanındaki eğitim kurumlarında görev yapanlara 13,
3) 3 üncü hizmet alanındaki eğitim kurumlarında görev yapanlara 14,
4) 4 üncü hizmet alanındaki eğitim kurumlarında görev yapanlara 18,
5) 5 inci hizmet alanındaki eğitim kurumlarında görev yapanlara 20,
6) 6 ncı hizmet alanındaki eğitim kurumlarında görev yapanlara 22,
c) Üçüncü hizmet bölgesinde bulunan illerin;
1) 1 inci hizmet alanındaki eğitim kurumlarında görev yapanlara 14,
2) 2 nci hizmet alanındaki eğitim kurumlarında görev yapanlara 16,
3) 3 üncü hizmet alanındaki eğitim kurumlarında görev yapanlara 18,
4) 4 üncü hizmet alanındaki eğitim kurumlarında görev yapanlara 22,
5) 5 inci hizmet alanındaki eğitim kurumlarında görev yapanlara 26,
6) 6 ncı hizmet alanındaki eğitim kurumlarında görev yapanlara 30
hizmet puanı verilir.
(2) Hizmet puanı, hizmet alanları bakımından bu Yönetmelikte belirlenen puanlardan görev yapılan hizmet alanı için öngörülen puanın o hizmet alanındaki çalışma süresi ile çarpımı sonucu elde edilir.
(3) Hizmet puanının hesabına esas sürelerin yıldan artan her ayı için o hizmet alanında bir yıllık süreye karşılık gelen puanın 1/12'si esas alınır. Aydan artan süreler dikkate alınmaz. Yıldan artan süreler için hesap edilen hizmet puanının kesirli olması hâlinde kesirli puan tama tamamlanır. Bu şekilde hesaplanacak hizmet puanı, o hizmet alanı için bir yıl hizmet karşılığında öngörülen puandan çok olamaz. Aynı hizmet alanında bulunan eğitim kurumlarında geçen süreler birlikte değerlendirilir.
(4) (Değişik:RG-19/6/2020-31160) Yatılı ve/veya pansiyonlu eğitim kurumlarında belletici olarak görevlendirilen kadın öğretmenlerin hizmet puanlarına bu kapsamda fiilen görev yaptıkları her ay için 2, erkek öğretmenlerin hizmet puanlarına ise bu kapsamda fiilen görev yaptıkları her ay için 1 puan eklenir.
(5) (Değişik:RG-19/6/2020-31160)Millî Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi ve İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) kapsamında fiilen ders okutan veya yönetim görevini yürüten eğitim kurumu yöneticisi ve öğretmenlerin hizmet puanlarına, bu kapsamda görev yaptıkları her ay için 0,5 puan eklenir.
(6) (Değişik:RG-19/6/2020-31160) Zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlayan öğretmenlerden zorunlu çalışma öngörülen eğitim kurumlarında görev yapmaya devam edenler ve zorunlu çalışma öngörülmeyen eğitim kurumlarında görev yaptıktan sonra çeşitli nedenlerle zorunlu çalışma öngörülen eğitim kurumlarına atananların hizmet puanları, zorunlu çalışma öngörülen eğitim kurumlarında görev yaptıkları süreyle sınırlı olmak ve görev yapmakta oldukları hizmet alanı için öngörülen puan dikkate alınmak suretiyle her yıl için %50 artırılarak belirlenir.
(7) (Ek:RG-19/6/2020-31160) İlköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik olarak, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) veya Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) koordinesinde yürütülen ulusal veya uluslararası bilim olimpiyatları ve araştırma projesi yarışmalarında bireysel veya takım olarak ilk üç dereceye giren veya mansiyon ödülü alan öğrencilere bu kapsamda fiilen çalışma yaptıran öğretmenlere; ulusal ölçekte olanlar bakımından birinci derece için 15, ikinci derece için 10, üçüncü derece veya mansiyon için 5 hizmet puanı; uluslararası ölçekte olanlar bakımından birinci derece için 30, ikinci derece için 20, üçüncü derece veya mansiyon için 10 hizmet puanı verilir.
( 8 ) (Ek:RG-19/6/2020-31160) Bu fıkrada sayılan yarışmalardan sadece biri ve bu yarışma için durumuna uygun en yüksek puan olmak üzere, ulusal veya uluslararası kapsamda düzenlenen bilimsel, sanatsal, kültürel veya sportif yarışmalarda bireysel veya takım olarak ilk üç dereceye giren veya mansiyon ödülü alan öğretmenlere; ulusal ölçekte olanlar bakımından birinci derece için 20, ikinci derece için 15, üçüncü derece veya mansiyon için 10 hizmet puanı; uluslararası ölçekte olanlar bakımından birinci derece için 35, ikinci derece için 25, üçüncü derece veya mansiyon için 15 hizmet puanı verilir.

(9) (Ek:RG-19/6/2020-31160) (Danıştay İkinci Dairesinin 19/11/2020 tarihli ve E.:2020/1115 sayılı kararı ile yürütmesi durdurulan fıkra; Öğretmenlerden;

a) Doktora mezunu olanlara 90,

b) Tezli yüksek lisans mezunu olanlara 50,

c) Ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans eğitimi hariç olmak üzere; tezsiz yüksek lisans mezunu olanlara 30,

ç) İkinci bir dört yıllık yükseköğrenim mezunu olanlara 10,

d) Uluslararası bir hakemli dergide makalesi yayımlananlara en fazla üç makale olmak üzere her bir makale için 5,

e) Ulusal bir hakemli dergide makalesi yayımlananlara en fazla üç makale olmak üzere her bir makale için 3,

f) En fazla bir adet olmak üzere başarı belgesi alanlara 3,

g) En fazla bir adet olmak üzere üstün başarı belgesi alanlara 4,

ğ) En fazla bir adet olmak üzere ödül alanlara 5,

h) eTwining programı kapsamında sertifikası bulunanlara 15,

ı) Türk Patent ve Marka Kurumundan patent tescili alanlara her bir patent tescili için 30,

i) Türk Patent ve Marka Kurumundan faydalı model tescili alanlara her bir faydalı model tescili için 20,

j) Türk Patent ve Marka Kurumundan tasarım tescili alanlara her bir tasarım tescili için 10,

hizmet puanı verilir.)

(10) (Ek:RG-19/6/2020-31160) Öğretmenlere, dokuzuncu fıkranın (a), (b), (c) ve (ç) bentlerinde lisans veya lisansüstü eğitimler için öngörülen hizmet puanları ile (f), (g) ve (ğ) bentlerinde başarı, üstün başarı veya ödül için öngörülen hizmet puanlarından yalnızca durumuna uygun olan en yüksek puan verilir.

Hocam, bunların tümü iptal mi edildi ?
24
« Son İleti Gönderen: 26_gezo Bugün, 20:28:33 »
 Hayırlı Akşamlar 🌹🌹🌹
25
« Son İleti Gönderen: coAch Bugün, 20:25:59 »
Sanatsal ve sportif alanlarda yaz okulu olduğu için eğitim veren öğretmenden sertifika istenecek mi acaba?

Yaz okulu kapsamında açılacak spor, görsel sanatlar, müzik, bilişim dersleri alan öğretmenleri tarafından yürütülür. Ancak alan öğretmeni bulunmaması halinde diğer öğretmenlerden yan alanı belirtilen branşlarda olanlar ile kamu kurum veya kuruluşlarınca düzenlenen kurslara katılarak belge alan (Eğitici eğitimi, formatörlük, sertifika) öğretmenler yaz okulu derslerinin alt alanlarında belirtilen çalışmaları yürütebileceklerdir.
Bilgilerinize.
26
« Son İleti Gönderen: F.Coskun Bugün, 20:17:04 »
681. Hatmi Şerif
30.cüz okundu 682.Hatimden 3,4.cüzü okurum inşallah
27
« Son İleti Gönderen: hikocum Bugün, 20:06:13 »
sertifikası yada yan alanı olmayan bu kurslarda görev alamıyor maalesef ben satranç ve resim yapacaktım resim iptal oldu satrançla devam ediyorum

Hocam ben de Satranç ve Resim düşünüyorum ama Resim dersi ile ilgili sertifika nerden nasıl alınacak? O zaman okuldaki Görsel Sanatlar dersine de Görsel Sanatlar öğretmeni gelsin. Anlamadım ben bu işi...
28
« Son İleti Gönderen: Karatepe28 Bugün, 20:04:11 »
29
« Son İleti Gönderen: isikayhan Bugün, 19:45:55 »
Yani durduk yere tatil zamanı taşınma olmaz.Ama cazip hale getiseler iyi olur.Zamaninda 32 puanlı BS köyde çalıştım keşke ayrilmasaydim

32 puan nasıl oluyor?
30
« Son İleti Gönderen: Karatepe28 Bugün, 19:43:59 »
bu senede ikinci il ici olacak gibime geliyor
inşallah
31
« Son İleti Gönderen: isikayhan Bugün, 19:42:04 »
Bugün kontenjan meb adresini kontrol ettim. Okulumuzun 1 Okul Öncesi Öğretmenine, 3 tane de Sınıf Öğretmenine ihtiyacı var fakat sadece Okul Öncesi için kontenjan ayrılmış. Görev yaptığımız ilçede Sınıf Öğretmeni fazlalığı var. Ya norm fazlası olan öğretmenleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü resen görevlendirecek ya da özür grubuna saklanıyor. Okulumuz ilçe merkezine 50 km uzaklıkta.

ÖMK ile yapılacak düzenleme ile norm fazlası öğretmenleri re’sen atamaya tekrar başlayacaklar sanırım
32
Eğitim-Öğretim / Ynt: Meb Sınav Görevleri Bölümü
« Son İleti Gönderen: serkan1976 Bugün, 19:41:59 »
LGS sınav görevi ücreti belli arkadaşlar
33
« Son İleti Gönderen: KARAHAN5 Bugün, 19:39:46 »
İyi akşamlar 🍀🍀🍀
34
İdari İşler / Ynt: Okul Yöneticileri Odası
« Son İleti Gönderen: Hüzün Bugün, 19:29:06 »
Yani üç maymunu mu oynayayım?

Üç maymunu oynamayı öğretiyorlar hocam..

Ben sadece kendimle savaşıyorum artık ...
sen elinden geleni , görevini yap aldığın maaşı hakkıyla kazan ve bereketlendir diyorum...

Müdür her türlü cambazlığı ve kılıfı buluyor kendisine ve yandaşlarına...sözüm meclisten dışarı..
Ne hakkaniyetli ne vicdanlı ne adaletli öğretmenini savunan müdürlerle de çalıştım..

Asıl haksız olan ücreti kendi ve yardımcısına yazıyor, nasıl yiyip, içiyor, yaşıyor, alıyor ... Akıl sır erdiremediğin için görmemek daha iyi değil mi??
35
Eğitim-Öğretim / Ynt: Meb Sınav Görevleri Bölümü
« Son İleti Gönderen: kadir 77 Bugün, 19:27:38 »
Sınav yönergesinin 35. maddesi gereği görevim iptal edilmiş. MEBBİS SMS ile öğrendim.

(sınava girecek 1. derece yakını ile aynı binada görev almak)

Bu sınav görevi için yıl içinde görev almamıştım hiç.
İlçe ile görüşüp farklı okulda görev isteseniz olurdu
36
İdari İşler / Ynt: Okul Yöneticileri Odası
« Son İleti Gönderen: kadir 77 Bugün, 19:26:41 »
LGS'de özel eğitim öğrencisi için okuyucu ve kodlayıcı salon başkanı ve gözetmen mi oluyor.
Engelli salon görevlisi
37
« Son İleti Gönderen: aliş70 Bugün, 19:24:02 »
Hayırlı akşamlar arkadaşlar
38
« Son İleti Gönderen: beltahas Bugün, 19:21:13 »
Huzurlu akşamlar 🤲...
39
« Son İleti Gönderen: bahtiyarca Bugün, 19:20:20 »
Hayırlı akşamlar.
40
Bilgisayar / Ynt: Fotoğrafçılık
« Son İleti Gönderen: Hüzün Bugün, 19:19:09 »
Güneş de yağmur....

Yok yok...

Yağmurda güneş...
41
« Son İleti Gönderen: derty12 Bugün, 19:18:05 »
Bayram tatili 9 gün olur mu arkadaşlar,  ne zaman kesinleşir? Bilgisi olan var mı? Tüm planlarım alt üst oldu 🤦🏻‍♀️
Normalde olurdu ama olmama ihtimali yüksek... Geçen bayram maaşlar kesin bayramdan önce yatar diyorduk onu da yapmadılar... Turizmciler bastırırsa belki
42
« Son İleti Gönderen: dark city Bugün, 19:13:12 »
       Hayırlı akşamlar.
       Hanelerde neşe ve huzur olması temennisiyle, ebediyete uğurladığımız yakınlarımızı rahmetle yad edeceğimiz bir akşamımız olsun inşallah.
43
« Son İleti Gönderen: defineadası Bugün, 19:12:31 »
İyi  akşamlar...
Emekçiler..
44
« Son İleti Gönderen: ksergen00 Bugün, 19:05:55 »
Yani durduk yere tatil zamanı taşınma olmaz.Ama cazip hale getiseler iyi olur.Zamaninda 32 puanlı BS köyde çalıştım keşke ayrilmasaydim
taşınma tatilde olmayacak da ne zaman olacak ?
45
Bugün kontenjan meb adresini kontrol ettim. Okulumuzun 1 Okul Öncesi Öğretmenine, 3 tane de Sınıf Öğretmenine ihtiyacı var fakat sadece Okul Öncesi için kontenjan ayrılmış. Görev yaptığımız ilçede Sınıf Öğretmeni fazlalığı var. Ya norm fazlası olan öğretmenleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü resen görevlendirecek ya da özür grubuna saklanıyor. Okulumuz ilçe merkezine 50 km uzaklıkta.
46
Kültürel Paylaşımlar / Ynt: Her Gün Hamd
« Son İleti Gönderen: züleyha11 Bugün, 19:00:28 »

🌹بِسْمِ اللهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ🌹
 “Bismillahirrahmanirrahîm.”
سُبْحَانَ اللَّهِ وَبِحَمْدِهِ، سُبْحَانَ اللَّهِ العَظِيمِ

Subhânallâhi ve Bihamdihi  Subhânallâhi’l-Azîm

Anlamı : “Allâh’ı hamd ile tüm eksiklikten tenzih ederek tesbih ederim. Azîm olan Allâh’ı her türlü noksanlıklardan tenzih ederek tesbih ederim."
47
Kültürel Paylaşımlar / Ynt: Her Gün Salavat
« Son İleti Gönderen: züleyha11 Bugün, 19:00:11 »
🌹للهمّ صلِّ على سيّدنا محمّد وعلى آل سيّدنا محمّد 🌹

Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed
48
Kültürel Paylaşımlar / Ynt: Her Gün Kelime-İ Tevhid
« Son İleti Gönderen: züleyha11 Bugün, 18:59:50 »

🌹لَا اِلَهَ اِلَّا اللهْ مُحَمَّدُ الرَّسُولُ اللهْ 🌹

Lâ ilâhe İllallâh, Muhammedun Rasullullah
49
Kültürel Paylaşımlar / Ynt: Her Gün Tekbir
« Son İleti Gönderen: züleyha11 Bugün, 18:59:16 »

❤ اللّهُ اَكْبَرُ  ❤️
🤍 ALLAHU EKBER 🤍
Anlamı : " Allah en büyüktür."
50
Kültürel Paylaşımlar / Ynt: Her Gün Bir İstiğfar
« Son İleti Gönderen: züleyha11 Bugün, 18:58:52 »

🌹بِسْمِ اللهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ🌹
 “Bismillahirrahmanirrahîm.”

Estagfîrullahel’azîm el Kerim  ellezî lâ ilâhe illâ huv el-hayyel-kayyûme ve etebü ileyh.   

(Azamet ve Kerem sahibi olan Azîm, Kerîm, kendisinden başka ilâh olmayan, ezelî ve ebedî hayat sahibi olan Hayy ve her şeyi ayakta tutan Kayyûm olan Allah'dan mağfiret diliyor ve tevbe ediyorum.)
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 20

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK