Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 20
1
Kültürel Paylaşımlar / Ynt: Her Gün Tekbir
« Son İleti Gönderen: i.kemal Bugün, 12:16:18 »

❤ اللّهُ اَكْبَرُ  ❤️
🤍 ALLAHU EKBER 🤍
Anlamı : " Allah en büyüktür
2
Kültürel Paylaşımlar / Ynt: Her Gün Salavat
« Son İleti Gönderen: i.kemal Bugün, 12:16:00 »

🌹للهمّ صلِّ على سيّدنا محمّد وعلى آل سيّدنا محمّد
 Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed
3
Kültürel Paylaşımlar / Ynt: Her Gün Kelime-İ Tevhid
« Son İleti Gönderen: i.kemal Bugün, 12:15:33 »

🌹لَا اِلَهَ اِلَّا اللهْ مُحَمَّدُ الرَّسُولُ اللهْ 🌹

Lâ ilâhe İllallâh, Muhammedun Rasullullah
4
Kültürel Paylaşımlar / Ynt: Her Gün Hamd
« Son İleti Gönderen: i.kemal Bugün, 12:15:17 »

🌹بِسْمِ اللهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ🌹
 “Bismillahirrahmanirrahîm.”
سُبْحَانَ اللَّهِ وَبِحَمْدِهِ، سُبْحَانَ اللَّهِ العَظِيمِ

Subhânallâhi ve Bihamdihi  Subhânallâhi’l-Azîm

Anlamı : “Allâh’ı hamd ile tüm eksiklikten tenzih ederek tesbih ederim. Azîm olan Allâh’ı her türlü noksanlıklardan tenzih ederek tesbih ederim.
5
Kültürel Paylaşımlar / Ynt: Her Gün Bir İstiğfar
« Son İleti Gönderen: i.kemal Bugün, 12:14:43 »
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]

Estagfîrullahel’azîm el Kerim  ellezî lâ ilâhe illâ huv el-hayyel-kayyûme ve etebü ileyh.   

(Azamet ve Kerem sahibi olan Azîm, Kerîm, kendisinden başka ilâh olmayan, ezelî ve ebedî hayat sahibi olan Hayy ve her şeyi ayakta tutan Kayyûm olan Allah'dan mağfiret diliyor ve tevbe ediyorum.

6
Kültürel Paylaşımlar / Ynt: Her Gün Bir İstiğfar
« Son İleti Gönderen: i.kemal Bugün, 12:14:19 »

Estagfîrullahel’azîm el Kerim  ellezî lâ ilâhe illâ huv el-hayyel-kayyûme ve etebü ileyh.   

(Azamet ve Kerem sahibi olan Azîm, Kerîm, kendisinden başka ilâh olmayan, ezelî ve ebedî hayat sahibi olan Hayy ve her şeyi ayakta tutan Kayyûm olan Allah'dan mağfiret diliyor ve tevbe ediyorum.
7
Atama ve Yer Değiştirme / Ynt: 2024 İl İçi Yer Değiştirmeler
« Son İleti Gönderen: isikayhan Bugün, 12:12:40 »
iliçinden boşalan yerler ildışına açılır mı ?

Açılmayabilir. İsteğe bağlı tayinlerde illerin branşlardaki doluluk oranına göre kontenjan verilir:

Atama yapılacak eğitim kurumlarının duyurulması
MADDE 59 – (1) Mazerete bağlı yer değiştirmelerde, öğretmenlerin mazeretlerinin karşılanabilmesi bakımından öğretmen ihtiyacı bulunan eğitim kurumlarının tamamına il millî eğitim müdürlüklerince elektronik başvuru sayfasında yer verilir.
(2) İller arasında isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı olarak yapılacak yer değiştirme suretiyle atamalarda öğretmenlerin tercihlerine yansıtılacak eğitim kurumları; o yerleşim yerinde görev yapan mevcut öğretmenlerle ihtiyacın karşılanabilirliği dikkate alınarak öğretmen ihtiyacı bulunan eğitim kurumları arasından il millî eğitim müdürlüklerince belirlenir. İller arasında yer değiştirecek öğretmenlerin alanlar bazındaki kontenjanları ülke genelinde dengeli dağılımı sağlayacak şekilde hizmet bölgeleri ve illerin doluluk oranları dikkate alınarak belirlenir.
(3) Öğretmenlik görevine atamalarda adayların tercihlerine yansıtılacak eğitim kurumları, illerin alanlar itibarıyla doluluk oranları esas alınarak ülke genelinde dengeli dağılımı sağlayacak şekilde belirlenir. Bu şekilde belirlenen eğitim kurumları, öğretmen atama döneminde başvuruda bulunan adayların tercihine imkân sağlayacak şekilde Bakanlıkça açılan elektronik başvuru sayfasında belirtilir.

8
Eğitim-Öğretim / Ynt: Yeni Öğretmenlik Meslek Kanunu
« Son İleti Gönderen: Şevkiyat Bugün, 12:12:39 »
Haftaya artık bitsin bu iş. Çok uzadı ya...
9
« Son İleti Gönderen: isikayhan Bugün, 12:05:29 »
İki gün önce bir gazeteci ÖMK ile ilgili şöyle yazmış X’te. Bu sabah gördüm:

“Süreç devam ediyor. Bazı pürüzler aşılmaya çalışılıyor.”
10
« Son İleti Gönderen: Şevkiyat Bugün, 12:04:07 »
Ömk da odaklandığım iki husus var.
1. Rotasyon olacak mı?
2. Rotasyon bu yıl uygulanacak mı?

Tahminlerim:
Ek derse yüzde 15 zam olmayacak. Ünvanlar emeklilğe yansımayacak.
Süreler konusunda da bir şey
çıkmayabilir. Zira ikisi de ekonomik boyutu olan hususlar.
11
Atama ve Yer Değiştirme / Ynt: 2024 İl İçi Yer Değiştirmeler
« Son İleti Gönderen: göbekligeneral Bugün, 11:55:08 »
iliçinden boşalan yerler ildışına açılır mı ?
12
Eğitim-Öğretim / Ynt: Bilsem İçin Öğrenci Gönderenler
« Son İleti Gönderen: davlumbaz Bugün, 11:51:35 »
Giriş belgeleri hazır olmaya başlayanlar olduğundan bahsediliyor bu mümkün mü? Yani Erzurum bölgesi bugün İstanbul bölgesi 29 olma ihtimali var mıdır bu böyle peyder pey açıklanan bir şey mi iyice kafam karıştı birde asis olmayacak diyorlar ilk sınava daha benzer bir uygulama olacak söylentisi mevcut kazansa da kazanamasada çocuklar için faydalı bir uygulama olduğu kesin dikkat ve bakış açısı kazanmasında  oldukça faydalı olduğu kesin.
Planlama yapıldı. 9'undan sonra herhangi bir hafta sonu olabilir. Farklı illerde farklı tarihlerde olabilir.
13
Eğitim-Öğretim / Ynt: Meb Sınav Görevleri Bölümü
« Son İleti Gönderen: ytas@ Bugün, 11:42:23 »
Bursluluk sınavında Meram'da en yüksek puan sınırı 63 e gelmiş. Şu an 65 puanla gelişme yok. Daha yapılmadı mı, yoksa burslulukta sınav görevi istemeyip bu sınavda görev isteyen düşük puanlılar mı var bilemedim. Hayırlısı bakalım...

63 puan vardı, şimdi de gözetmen çıkmış hocam. Selçuklu. Dün sabah belli oldu.
14
« Son İleti Gönderen: mefa Bugün, 11:35:39 »
Bursluluk sınavında Meram'da en yüksek puan sınırı 63 e gelmiş. Şu an 65 puanla gelişme yok. Daha yapılmadı mı, yoksa burslulukta sınav görevi istemeyip bu sınavda görev isteyen düşük puanlılar mı var bilemedim. Hayırlısı bakalım...
15
İdari İşler / Ynt: Okul Yöneticileri Odası
« Son İleti Gönderen: yumakli Bugün, 11:29:02 »
Hocam çocuğunuzun ramdan süregelen hastalık olarak ranılanıp uygun sınav tedbiri girişi yapıkması lazım bu işlem olmadan tedbir alınmaz
hocam oğlumun tip diyabet diye sağlık kurulu raporu var. Sınav başvuru sürecinde okula dilekçeye ekleyip Rama bildirilmesini talep ettim. Süreğen hastalığı  olan öğrenci. Ancak giriş belgesinde veya eokulda böyle bir bilgi geçmiyor. Okul mu bildirmedi acaba? Bu saatten sonra çocuğu bu şekilde nasıl sınava gönderirim? Çocuk şeker ölçüm cihazı, iğne ve meyvesuyu olmadan sınava giremez.
16
Genel Konular / Ynt: Yerel Seçim 2024
« Son İleti Gönderen: mefa Bugün, 11:27:50 »
Nisan'ın son haftası mı demek istediniz acaba?
Evet, yanlış yazmışım sayın hocam.
17
« Son İleti Gönderen: naciekinci Bugün, 11:19:00 »
Ömk çıkmaya çıkar ama ekonomik olarak bize pek katkısı olacağını düşünmüyorum. Belki sürede vs. birşeyler olabilir. Ek ders zammının olacağını da düşünmüyorum. O yüzden bu konuya çok kafa yormanın anlamı yok.
18
Genel Konular / Ynt: Genel Sohbet Günlüğü
« Son İleti Gönderen: i.kemal Bugün, 10:58:21 »
Günaydin. Hayırlı günler.
19
« Son İleti Gönderen: turko_ Bugün, 10:42:22 »
Değerli öğretmenlerim bu lgs ve benzeri meb sınavlarında idarecilerimizinde puanları oluyor mu
Oluyor. Ancak sınav yapılan okullarda Sınav Komisyonu o okulun idarecileri kendi kendilerini görevlendiriyor.
Onda puan üstünlüğü yok.
20
Atama ve Yer Değiştirme / Ynt: Rotasyon Tekrar Gündemde
« Son İleti Gönderen: nuryyy Bugün, 10:35:32 »
E zaten asıl çözülmesi gerekenler bunlar. Zırt pırt çıkan zorunlu hizmetler.Yok şunun eşi yok bu istisna yok eş durumu yok bilmem ne durumu olduğu sürece her ay rotasyon çıksa bile gene istenen sirkülasyon olmayacak.Şimdi bunu diyince rotasyon karşıtı diye linçleniriz.

Evet hocam ben de farklı bir şey demiyorum zaten. Ha farklı olarak eş durumuna bir düzenleme gelsin diyorsanız ona da evet olabilir diyorum.

Emekliliği gelen emekli olsun diyorsanız, orada bir durun derim. Çünkü işini gerçekten iyi yapan bu şekilde birçok hoca tanıyorum. Bunlar tecrübeli ve iyi öğretmenler. Ben devlet olsam gitmek istemeyeni başka şekilde değerlendirirdim. Yeni hocaları eğitmekte kullanırdım. Çünkü ben kendilerinden çok şey öğrendim. Halen çalışmak istiyorsa başımız üzerinde yerleri olmalı. Maddi durumu iyi veya kötü devam etmek istiyorsa etsin. Zaten evi arabası geleceği bir şekilde güvencededir bu hocaların. Şu vakitte emekli olacak adam başına çok ekstrem bir durum gelmemişse bunları çoktan halletmiştir. Asıl yeniler bunları yapamayacak. 5 yıllık öğretmen sanmıyorum yani yardım almadan nasıl ev falan alacak, kira ödemekten. Yani bu mesele değil benim için diyorum. Yıllarca emek vermiş durumu da iyi emekli olmuyor olayına takılmıyorum. Yeniler onlar gibi şanslı olamayacak, istediği okullara gidemeyecek, ev araba alamayacak, yani ben süründüm onlar da sürünsün demiyorum. Zaten bu şekilde ekonomi canlanmaz. Emekliye az vereyim, öbürünü emekli edeyim, yeni başlayandan kısayımla tasarruf olmaz. Üretmezsen para olmaz. Üreten elemanı yetiştirecek kaliteyi sağlamazsan kalkınma olmaz. Yani aman şartları sağlayan artık gitsin, rotasyondan korksun emekli olsun, olayına takılmıyorum demek istedim.
21
« Son İleti Gönderen: tafo1983 Bugün, 10:34:50 »
Değerli öğretmenlerim bu lgs ve benzeri meb sınavlarında idarecilerimizinde puanları oluyor mu
22
« Son İleti Gönderen: Baydur Bugün, 10:34:49 »
Ogretmen ve.mudurler, amiri olan kişilerden daha yüksek maaş alacağın için şu ek ders işi olamaz diyorum.
23
« Son İleti Gönderen: ali_alpyagil Bugün, 10:31:27 »
bizde sıfır puana bili çıkmadı geçen yıl puanı yuksekti
24
« Son İleti Gönderen: isikayhan Bugün, 10:10:24 »
Martın son haftası Ziraaate yatmıştı. Mesaj gelmedi. Bu sayfaları takip ettiğimizden bilgimiz oldu.

Nisan'ın son haftası mı demek istediniz acaba?
25
Genel Konular / Ynt: Tatil İçin Nereye Gidelim, Önerileriniz?
« Son İleti Gönderen: eğitmen 6734 Bugün, 10:09:42 »
Fethiye 1+1 ve yada 2+1 daire gunluk ,haftalik daire icin ulasabilirsiniz.piyasanin altinda veriyorum.1+1 1500 ,2+1 2000tldn baslar.kisi  ve kalincak gun sayisina gore
26
« Son İleti Gönderen: mefa Bugün, 10:07:36 »
Martın son haftası Ziraaate yatmıştı. Mesaj gelmedi. Bu sayfaları takip ettiğimizden bilgimiz oldu.
27
« Son İleti Gönderen: isikayhan Bugün, 10:04:36 »
Seçim görevi ücretleri yattı mı arkadaşlar? Mesaj geliyormuş, bana gelmedi

Gelmek zorunda değil
Genellikle okul idaresi aracılığı ile bilgi geliyor
Okul idaresi bilmiyorsa hafta içi ilçe seçim kurulunuzu arayıp öğrenebilirsiniz:

28
« Son İleti Gönderen: Şevkiyat Bugün, 10:04:26 »
ÖMK bir an evvel yasalaşmalı. Bu kadar uzaması hiç de hayra alamet değil. Bir cisim yaklaşıyor...
29
« Son İleti Gönderen: isikayhan Bugün, 10:02:25 »
istanbul sancaktepe belli,ümraniye henüz belli olmadı

Belli oldu mu?
30
« Son İleti Gönderen: ilkayduru Bugün, 10:01:02 »
Sakarya öğretmen evi hakkında bilgisi olan var mı ?ya da yardımcı olabilecek 8-9 Haziran için bir günlük
31
Seminer Çalışmaları / Ynt: Seminer Memlekette Alinabilecek Mi?
« Son İleti Gönderen: isikayhan Bugün, 10:00:39 »
Ben bayram haftası başka yerde olacağım.  Dolayısı ile perşembe ve cuma başka ildeyim. Ama pazar dönüş yapmış olacağım, nasıl olacak şimdi iki gün başka yerde, 5 gün kendi ilimde... oluyor mu böyle

Büyük olasılıkla 9 gün bayram tatili olacaktır diye düşünüyorum
32
« Son İleti Gönderen: kakuri34 Bugün, 09:48:43 »
İyi günler hocam. Booking.com’dan yeri ayarladık. Geçen yaz da yine booking.com üzerinden yerler ayarlamıştık. Hiç sorun olmamıştı.
Hocam sizinle özelden iletişime geçmemiz mümkün mü?  Tatil için sormam gerekenler var da, teşekkürler.
33
« Son İleti Gönderen: Baydur Bugün, 09:48:03 »
4 sene sonrası icin verebilirler diyecegim ama...Ogretmenler emekliler gibi değil ki.Yine seçimin kaderi onların ellerinde.
34
« Son İleti Gönderen: Baydur Bugün, 09:44:35 »
Mayis başında aldık.
35
Genel Konular / Ynt: Eskiden - Şimdi
« Son İleti Gönderen: kont142 Bugün, 09:27:28 »
Eskiden (evlenmeden önce) evlilik, çocuk yetiştirmek çok kolaydı; şimdi(evlendikten sonra) evlilikte, çocuk yetiştirmekte çok zormuş.
36
İdari İşler / Ynt: Okul Yöneticileri Odası
« Son İleti Gönderen: GK18 Bugün, 09:22:26 »
Merhaba arkadaşlar. Oğlum tip 1 diyabetli. Lgs giriş belgesinde ve eokul bilgilerinde sınav tedbiri ilgili bir açıklama girilmemiş. okula başvuru yapmıştık. Okul mu bildirmedi yoksa yazılmaması normal mi?
Hocam çocuğunuzun ramdan süregelen hastalık olarak ranılanıp uygun sınav tedbiri girişi yapıkması lazım bu işlem olmadan tedbir alınmaz
37
« Son İleti Gönderen: nadirhoca11 Bugün, 09:19:05 »
Seçim görevi ücretleri yattı mı arkadaşlar? Mesaj geliyormuş, bana gelmedi
38
« Son İleti Gönderen: 26_gezo Bugün, 09:13:47 »
Hayırlı Sabahlar 🌹🌹🌹
39
« Son İleti Gönderen: KARAHAN5 Bugün, 09:07:37 »
Mutlu, huzurlu, sağlıklı bir hafta sonu olması dileğiyle günaydın 🍀🌸🌺🪷
40
« Son İleti Gönderen: ilkayduru Bugün, 09:00:39 »
Sincan da belli oldu mu bilmiyorum.
Oldu
41
Seminer Çalışmaları / Ynt: Seminer Memlekette Alinabilecek Mi?
« Son İleti Gönderen: servet1903 Bugün, 08:51:37 »
Ben bayram haftası başka yerde olacağım.  Dolayısı ile perşembe ve cuma başka ildeyim. Ama pazar dönüş yapmış olacağım, nasıl olacak şimdi iki gün başka yerde, 5 gün kendi ilimde... oluyor mu böyle
42
« Son İleti Gönderen: literary Bugün, 08:33:37 »
Benim ömk  ile bir beklentim yok.Yapılacak bir iyilik olsaydı 6 ay önceden haberleri çıkardı. Tozlu rafa kaldırdım .
43
« Son İleti Gönderen: bahtiyarca Bugün, 08:21:41 »
Günaydın, hayırlı sabahlar.
44
« Son İleti Gönderen: BAYRAM ALİ Bugün, 08:07:23 »
Hayırlı sabahlar arkadaşlar
45
« Son İleti Gönderen: GeCeKondu Bugün, 08:04:11 »
Günaydın...
46
« Son İleti Gönderen: beltahas Bugün, 08:01:09 »
Günaydın...
47
Genel Konular / Ynt: Eskiden - Şimdi
« Son İleti Gönderen: dark city Bugün, 07:56:11 »
    Eskiden ticarette söz senetti.
    Sözünün eri olmayanlarla ticarî ilişkiler kesilirdi. Sözünde durmayan en önemli manevi değer olan GÜVENi kaybederdi.

Şimdi ise söz; oyalama, erteleme, dolandırma, iyi niyeti süistimal etme vb. amaçlar için veriliyor genelde.
48
« Son İleti Gönderen: dark city Bugün, 07:49:13 »
       Hayırlı sabahlar.
       Sağlık ve huzur dolu bir tatil günü dilerim.
49
Kültürel Paylaşımlar / Ynt: Benim İçin Dua Eder Misin
« Son İleti Gönderen: hacile Bugün, 07:47:55 »
Evden çikarken "Bismillâhi, tevekkeltü alallahi, lâ havle ve lâ kuvvete illâ billah" diyen, tehlikelerden korunur ve seytan ondan uzaklasir.)

[Tirmizî]
50
Atama ve Yer Değiştirme / Kocaeli İl Dışı İsteyecekler
« Son İleti Gönderen: zamir8026 Bugün, 07:40:34 »
Başiskele - Kartepe -Gölcükteki ilkokullar hakkında bilgisi olan var mı?
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 20

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK